O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga: Benátky vyzvou Brno k "souboji titánů"

Bude to bezpochyby vrchol základní části. Šlágr víkendového 3. kola Compo Praha extraligy smíšených družstev dospělých: Sokol Veselý Brno Jehnice – BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou. Sobotní a nedělní program nabídnou ale i další lákadla.

Zapojte se do tipovací soutěže a vyhrajte tréninkové tričko značky Yonex a slevu na nákup zboží v prodejnách této firmy.

Extraligový program posledního předvánočního víkendu má jasné lákadlo: soboj prvního s druhým, Benátek s Brnem, slibuje exkluzivní badminton té nejlepší úrovně. Další program stojí už trochu ve stínu šlágru kola, ale přesto může nabídnout zajímavou podívanou. Sobotu i neděli ozdobí pražské derby. Nejprve se o pozice ve spodní polovině tabulky utkají Astra ZM Praha s týmem SK Prosek Praha, v neděli pak Sokol Meteor Praha Radotín bude chtít na půdě proseckých potvrdit úlohu jasného favorita.

Zajímavé duely čekají jednoho z papírových favoritů soutěže, Sokol Dobruška. Nejprve dobrušští v domácím prostředí hostí Kladno, černého koně extraligy, jehož hráči ukázali výbornou formu na víkendové Velké ceně Brna. V neděli pak Dobruška zajíždí do Benátek a bude se snažit proti papírovým předpokladům uhrát alespoň remízu.

Slavia TU Liberec se bude snažit získat první body v soutěži – v sobotu na půdě pražského Meteoru příliš šancí nemá, ale v neděli ji čeká utkání proti Kladnu, kde by liberečtí jistě rádi překvapili a odrazili se z předposledního místa tabulky. Posledním zápasem nedělního programu pak bude duel Brna s pražskou Astrou; papírově jedno z nejjednoznačnějších utkání víkendu, ale kdo ví – třeba Pražané dokážou překvapit...

Šlágr kola: souboj indonéských hvězd i předních singlistů

Jestli bylo v dosavadních kolech obtížné vypíchnout ten nejzajímavější a nejkvalitnější zápas, tentokrát šlo o snadný úkol. Souboj prvních dvou týmů tabulky, domácího Brna a hostujících Benátek, bude v sobotu 17. 12. od 14 hodin jednoznačným vrcholem a přehlídkou špičkového badmintonu. Na kurtech Yonex arény v brněnské čtvrti Jehnice se proti sobě postaví týmy s výraznými zahraničními posilami a kádry, v nichž to přetéká reprezentanty a alespoň na naše poměry skutečně exkluzivními jmény.

Pokud jde o cizince, Brno spoléhá na výkony polského deblového specialisty Lukasze Morena a nově také kvalitní indonéské hráčky Febby Angguni. Za Benátky tradičně nastupuje indonéská dvojice Viki Indra Okvana – Megawati Gustiani Sari. Jak si budou stát indonéské dívky ve vzájemném porovnání? Podle vlastních slov na webu brněnského oddílu si Febby věří, že by dvouhru proti menší a podsaditější Megawati měla zvládnout, ale v párových disciplínách to může být vyrovnaný boj.

Diváci, kteří si v sobotu najdou cestu do Brna, se mohou těšit také na prestižní singlové bitvy. Na první dvouhře by se měli proti sobě postavit Petr Koukal (Brno) a Jan Fröhlich (Benátky) – naši dva nejlepší singlisté, aktuální soupeři v olympijské kvalifikaci a držitelé řady mistrovských titulů. Těšit se můžeme také na souboj mezi talentovaným juniorem Adamem Mendrekem a Petrem Jelínkem či Janem Vitverou na straně Benátek, ve třetí dvouhře zřejmě slovenský mistr Jarolím Vícen – hájící barvy Brna – bude čelit indonéské kvalitě v podání Vikiho Indry Okvany.

V párových disciplínách se Benátky mohou pyšnit hned dvěma sehranými mixovými variantami: postavit mohou buď indonéskou dvojici, anebo pár Jiří Provazník – Hana Milisová. Brněnští budou spoléhat na mistry ČR v mixu Jakuba Bitmana a Alžbětu Bášovou, výkony Lukasze Morena a nasadit mohou také hrajícího trenéra Stanislava Kohoutka.

Mírným favoritem jsou i vzhledem k výhodě domácího prostředí brněnští – ale jde o utkání, kde snad žádný zápas není dopředu rozhodnutý, a může jít o drama až do posledního balonku. Především ale, ať už výsledek bude jakýkoli, diváci mají jistotu, že uvidí to nejlepší, co česká extraliga může nabídnout.

Zapojte se do tipovací soutěže a vyhrajte tréninkové tričko značky Yonex a slevu na nákup zboží v prodejnách této firmy.

Astra ZM Praha – SK Prosek Praha

Sobota, 13:00, tělocvična Astra ZM Praha, V Korytech 157/27

BadmintonWeb tipuje: střetnutí dvou týmů, které postavily družstva složená pouze z odchovanců, má jasného favorita – domácí Astru. Ta by měla získat s přehledem body z ženských disciplín, prosečtí mohou bodovat jen dílčím způsobem v některé z dvouher mužů a také v první čtyřhře. Odhadujeme vítězství domácího celku v poměru 7:1.

Sokol Dobruška – BaC Esiko Kladno

Sobota, 15:00, SPŠE Dobruška, Čs. Odboje 670

BadmintonWeb tipuje: zajímavé utkání, Dobruška bude mít i v plné sestavě s Kladnem plno práce. Hosté mohou bodovat ve třetí dvouhře, dvouhře žen a čtyřhře žen. Také smíšená čtyřhra je pro ně bodově otevřená – a pokud první debl Hošek-Teller potvrdí výbornou formu, mohou Středočeši odvézt z Dobrušky i vítězství. BadmintonWeb ale tipuje – samu o sobě překvapivou – remízu 4:4.

Sokol Meteor Praha Radotín – Slavia TU Liberec

Sobota, 14:00, tělocvična ZŠ Vinoř, Prachovická 340

BadmintonWeb tipuje: jednoznačné utkání a jedno z těch, kde jde pro tipující o výzvu spíše správně odhadnout skóre. Meteor by měl hrát v plné sestavě, která má jen málo slabých míst – doma by mohl získat jednoznačné vítězství 8:0.

Sokol Veselý Brno Jehnice – BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou

Sobota, 14:00, Yonex Aréna, Blanenská 3a

BadmintonWeb tipuje: šlágr kola se může otočit na jednu i druhou stranu. V singlech by měli mít navrch brněnští, benátky urvou jen jediný bod. Ale v párových disciplínách mohou naopak oni zaskočit své soupeře. BadmintonWeb tipuje remízu 4:4, která na vrcholu tabulky nic nevyřeší a nechá manažerům oběma družstev ještě hodně námětů k přemýšlení do play-off.

SK Prosek Praha – Sokol Meteor Praha Radotín

Neděle, 10:00, tělocvična Astra ZM Praha, V Korytech 157/27

BadmintonWeb tipuje: mezi oběma týmy je obrovský kvalitativní rozdíl. Prosečtí mají naději na bod, pouze pokud Diana Pražáková zopakuje svůj výkon z víkendové Velké ceny Brna, kde porazila Hanu Kollarovou – spíše ale domácí podlehnou pražskému rivalovi 0:8.

BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou – Sokol Dobruška

Neděle, 13:00, CR Project Badmintonové centrum, náměstí 17. listopadu 493

BadmintonWeb tipuje: domácí nenechají nic náhodě a dobrušského rivala doma drtivě porazí. Čestné body hostům zajistí ve dvouhře Tomáš Kopřiva a společně s bratrem také ve druhé čtyřhře. Benátky vyhrají 6:2.

Sokol Veselý Brno Jehnice – Astra ZM Praha

Neděle, 10:00, Yonex Aréna, Blanenská 3a

BadmintonWeb tipuje: utkání jednoznačného favorita s outsiderem asi překvapení nepřinese. Bude záležet i na tom, jak hosté ke svým zápasům přistoupí, a zda nebudou dopředu poraženi. Očekáváme výsledek 8:0 pro Jehnice.

BaC Esiko Kladno – Slavia TU Liberec

Neděle, 10:00, Wolkerova 2136, Kladno

BadmintonWeb tipuje: liberečtí budou kladenským důstojným soupeřem, ale Středočeši využijí výhody domácího prostředí. Liberec si v boji o záchranu připíše jen jeden či dva vyhrané zápasy, nejpravděpodobněji ve druhé dvouhře a jedné z párových disciplín. BadmintonWeb tipuje vítězství Kladna v poměru 6:2.

Zapojte se do tipovací soutěže a vyhrajte tréninkové tričko značky Yonex a slevu na nákup zboží v prodejnách této firmy.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [13.12.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Memoriál P. Sima: Indonésané nechali českou konkurenci za sebou

Posledním vrcholným turnajem dospělých na domácí scéně bylo Grand Prix A v Liberci – Memoriál Petra Sima. Velmi dobře obsazený turnaj ukázal sílu asijského badmintonu. Ačkoliv ne vždy bez obtíží, dokázali dva indonésští ...

Cizinci v Česku: neporazitelní Asiati a kolonie Slováků

Stejně jako startují čeští hráči v zahraničí, také domácí oddíly pravidelně vítají posily z jiných zemí. Převažují – logicky – Slováci, ale v kádrech ligových družstev najdeme i dvojici Indonésanů, anebo čínskou rodačku z Polska. ...

Barážový víkend: Liberec a Brno B postoupily do 1. ligy

O víkendu proběhla barážová utkání o účast v dalším ročníku nejvyšší české soutěže a také západní a východní skupiny. Do první ligy postoupila družstva Slavia TU Liberec a Sokol Veselý Brno Jehnice B, naopak do západní skupiny ...

Český badminton: kdo je u nás nejlepší?

Prostá otázka – a zdaleka ne snadná odpověď. Kdo je u nás nejlepší v badmintonu? Nejvýše na světovém žebříčku jsou Petr Koukal, Kristina Ludíková a bratři Ondřej a Tomáš Kopřivovi. Mezi individualitami u nás dále vyčnívají ...

Badminton pro handicapované: zatím ticho po pěšině

Badminton je sportem otevřeným pro všechny – včetně handicapovaných. Ty v zahraničí sdružuje organizace I.B.A.D., která nabízí modifikace pravidel badmintonu pro vozíčkáře. Ve 28 zemích světa mohou handicapovaní sportovci soutěžit ...

Můj první turnaj: když si hrají děti

Nedávný Mezinárodní den dětí (každoročně se slaví 1. června) obrátil alespoň na chvíli pozornost lidí k těm nejmenším občanům. Mezi řadu společenských a sportovních akcí se zařadil také Turnaj minižáků, pořádaný oddílem Astra ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS