O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Dutch International: dva tituly pro Valerii Sorokinovou

Nejúspěšnější hráčkou mezinárodního mistrovství Nizozemska se stala Valerie Sorokinová. Ruská deblistka zvítězila na turnaji evropského circuitu ve čtyřhře a smíšené čtyřhře. Trojice Čechů opustila soutěž už v prvním kole.

Česko – Dánsko 0:3. Taková byla bilance našich singlistů

Ze skupiny českých reprezentantů, kteří se turnaje zúčastnili, se pouze trojice mužů prezentovala v hlavní soutěži. Petr Koukal, Pavel Florián i Jan Vondra měli soupeře z Dánska – a střetnutí mezi českým a dánským badmintonem dopadlo bohužel jednoznačně v náš neprospěch. Pavel Florián podlehl druhému nasazenému Hansi-Kristianu Vittinghusovi 13:21 a 6:21. Jan Vondra nestačil na Emila Holsta po setech 10:21 a 17:21. Jediný Petr Koukal dokázal svému soupeři vzít set, nakonec však vypadl po výsledku 15:21 24:22 a 14:21, z postupu do druhého kola se radoval Kasper Ipsen.

Finálový den přinesl dvojí radost Rusům

Ve finálových utkáních se představili hráči z celé řady zemí. Nejúspěšnější nakonec byli Rusové, díky Valerii Sorokinové. Ta dokázala vyhrát spolu s Alexandrem Nikolajenkem smíšenou čtyřhru, a s Ninou Vislovovou potvrdila i pozici nasazených jedniček ve čtyřhře žen. Z vítězství ve dvouhře mužů se radoval přemožitel Pavla Floriana Hans-Kristian Vittinghus, dvouhru žen ovládla Susan Engelstaffová ze Skotska. V závěrečném dramatickém utkání čtyřhry mužů si titul mezinárodních mistrů Nizozemska vybojovali Francouzi Baptiste Careme a Sylvain Grosjean.

Kompletní výsledky finálových utkání:

smíšená čtyřhra: Alexandr Nikolajenko, Valeria Sorokinová (Rusko) – Mikkel Delbo-Larsen, Mie Schjottová-Kristensenová (Dánsko) 13:21 12:11 scr.
dvouhra žen: Susan Engelstaffová (Skotsko) – Michelle Li (Kanada) 21:18 13:21 21:15
dvouhra mužů: Hans-Kristian Vittinghus (Dánsko) – Ville Lang (Finsko) 18:21 21:15 21:4
čtyřhra žen: Valeria Sorokinová, Nina Vislovová (Rusko) – Lotte Jonathansová, Pauline van Dooremalen (Nizozemsko) 24:22 21:12
čtyřhra mužů: Baptiste Careme, Sylvain Grosjean (Francie) – Peter Kasbauer, Josche Zurwonne (Německo) 21:11 19:21 21:17