O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Domácí mistři: nejvíce medailí pro Astru a Krumlov

V českém badmintonovém "rybníčku" není tajemstvím, že výborně pracují s mládeží oddíly Astra ZM Praha a SKB Český Krumlov. Všeobecné povědomí potvrzuje i statistika – právě Astra a Krumlov totiž získaly v loňském roce nejvíc medailí z domácích mistrovství. Dlouhodobým lídrem medailového pořadí zůstává Sokol Meteor Praha Radotín.

Domácí šampionáty: pestrá sbírka medailistů

Statistiku medailí získaných na mistrovství ČR všech kategorií od U13 po dospělé provádějí jihočeští badmintonisté, a to už od roku 2003. Letos se opět ukázala velká pestrost startovního pole a snad i rozmělnění kvality – z mistrovské medaile se totiž radovali hráči 26 oddílů! Jednoznačná je už několik let dominance Astry ZM Praha. Oddíl ze Zahradního Města letos zaznamenal 13 medailí, šlo přitom výhradně o cenné kovy "mládežnické" – na dospělém MČR "astráci" nezabodovali. Výsledek může těšit Markétu Osičkovou, dlouholetou hlavní trenérku celku z hlavního města, která se v minulém týdnu stala členem realizačního týmu juniorské reprezentace.

Druhé místo a dlouhodobě výjimečné postavení si drží SKB Český Krumlov. Jihočeské družstvo letos získalo 9,5 medaile (výsledkem statistiky nemusí být celé číslo, protože ten, kdo se propracoval na stupně vítězů v párové disciplíně, získal jakoby jen "půl medaile") a jedinou "neúspěšnou" kategorií se stali starší dorostenci – krumlovští mají tedy jak talentovanou mládež různého věku, tak i špičkové dospělé hráče. Hlavním jménem skloňovaným v souvislosti s českokrumlovskými úspěchy je trenér Radek Votava.

Další týmy v pořadí už mají mírný odstup. S letošním ročníkem ale rozhodně mohou být spokojeni hráči týmu Sokol Meteor Praha Radotín (6 medailí), TJ Orlová-Lutyně a Montas Hradec Králové (5,5 medaile), či Sokolu Doubravka (5 medailí). I v dalším pořadí najdeme tradiční badmintonové bašty jako Benátky nad Jizerou, či dvojici plzeňských oddílů USK a Bílá Hora.

Dlouhodobý lídr je z Radotína, daří se i centrům mládeže

V součtu medailí za roky 2003-2010 je na prvním místě stále s patrným náskokem Sokol Meteor Praha Radotín (95,5 medaile, o 23,5 před druhým Krumlovem). Sídlo jednoho ze čtyř sportovních center mládeže letos zažilo medailově nejhubenější rok, na druhou stranu – hráči, kteří dříve sbírali medaile na mistrovstvích žáků či dorostenců, už zkrátka dorostli, a radotínské může těšit, že byli suverénně nejúspěšnějším družstvem na jubilejním 50. mistrovství České republiky dospělých, navíc v domácí tělocvičně.

Další sportovní centra mládeže si vedou různě - SKB Český Krumlov je se 72 medailemi na druhém místě, Sokol Dobruška je v pořadí medailí se ziskem 64,5 cenných kovů třetí příčce, letos se však dobrušští museli spokojit jen se 3,5 medailemi. Kopřivnici, kde je zřízeno čtvrté SCM, v žebříčku nenajdeme vůbec, zato na čtvrtém místě stabilního severomoravského sběratele medailí, TJ Orlová-Lutyně (61). Až na pátém místě je Astra ZM Praha (58) - dominantní v posledních třech letech, avšak v minulosti v pozadí jiných (nejen) pražských oddílů. Šestou příčku obsadil další z mladších oddílů Sokol Brno Jehnice (45,5) a sedmé jsou tradičně ambiciózní Benátky nad Jizerou (40,5), v současnosti vůdčí klub Středočeského kraje.

Statistika nuda je, trendy ale stvrzuje, můžeme si říci nad tabulkami, které snad trochu necitlivě, ale přesně převádějí v potu tváře vydobyté cenné kovy do čísel. A tato čísla mohou těšit Astru, Krumlov, sportovní centra mládeže – a motivovat další, aby pracovali stejně dobře...

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [07.07.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

Vítězi extraligy se v dramatickém finále play-off staly Benátky nad Jizerou

Finálový turnaj extraligy smíšených družstev nabídl dramatické a vyrovnané souboje čtyř předních českých týmů. Z titulu se radují Benátky nad Jizerou, které ve finále porazily Brno-Jehnice poměrem 5:3.

Finále badmintonové extraligy slibuje nevídané drama

 11. a 12. dubna se v Praze odehraje iBOD a ČEPS Finále play-off extraligy v badmintonu za účasti čtyř nejlepších českých týmů. O mistrovský titul se utkají obhájce TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice, loni stříbrný BK 1973 Deltacar ...

Přijďte se podívat na finále play-off extraligy

 O víkendu 11.-12. dubna bude tělocvična ZŠ Vinoř hostit finálový turnaj play-off extraligy v badmintonu. Přijďte se podívat na české i zahraniční hvězdy; o titul se budou prát týmy Českého Krumlova, Brna, Benátek a domácího ...

MČR družstev dorostu: titul obhájil Sokol Klimkovice

Nabitá sestava severomoravského přeborníka Sokola Klimkovic obhájila zlaté medaile na mistrovství ČR družstev dorostu, které se konalo o víkendu 14.-15. března v Českém Krumlově. Druhé místo získal Slovan Vesec, třetí pražský ...

Extraliga: po základní části je první Krumlov, druhé Benátky

Nováček z Českého Krumlova ovládl základní část extraligy smíšených družstev i přes domácí prohru s Benátkami. Ty si díky lepšímu skóre zajistily důležitou druhou příčku, znamenající jistotu postupu do finálového turnaje play-off.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS