O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Cyprus Junior International: Češi vezou tři výhry

Na výbornou dopadlo vystoupení českých juniorů na mezinárodním mistrovství Kypru. Z vítězství se radovali Tereza Švábíková v singlu a v mixu s Vojtou Lapáčkem, který zase přidal deblovou výhru s Petrem Beranem. Beran pak skončil ve dvouhře na druhé pozici.

Skupina českých badmintonistů ovládla mezinárodní juniorské mistrovství Kypru. Ve dvouhrách se z dvojice Petr Beran – Vojtěch Lapáček více dařilo prvnímu jmenovanému. Ten šestnáctičlenným pavoukem dokráčel až do finále, když si poradil v pěti setech i s turnajovou jedničkou Wolfgangem Gnedtem z Rakouska. Nad síly křemežského badmintonisty byl až Collins Valentine Filimon z Rumunska.

Mezi dívkami se se singlovou soutěží hned rozloučila Tereza Járová, ale víc než zdatně ji pomstila Tereza Švábíková: postupně si poradila se soupeřkami z Ruska, Řecka a dvěma domácími hráčkami, a po pětisetové výhře ve finále mohla slavit své první zlato.

Druhé přidala společně s Vojtěchem Lapáčkem v mixu. Proti finálovým soupeřům Filimonovi a Ionice museli přitom čeští hráči předvést železné nervy: rozhodovalo se až v koncovce poslední, páté sady, a to poměrem 11:10 pro český pár!

To ve čtyřhře chlapců Petr Beran a Vojtěch Lapáček ani jednou pátý set k výhře nepotřebovali. K prvnímu místu se prosadili přes tři domácí páry, ve finále to bylo poměrem 11:8 11:6 9:11 a 11:9.

Jedinou disciplínou, z níž si ČR neodvezla medaili, se tak stala čtyřhra dívek, kde Terezy Járová a Švábíková hned v prvním kole podlehly domácímu páru Christodoulou-Pinharry ve třech setech.

Kompletní výsledky na tournamentsoftware.com

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.11.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Adam Mendrek: "Ve finále se mi vyplatila kondiční příprava."

Nejúspěšnější hráč domácího juniorského šampionátu odpovídal na otázky BadmintonWebu. Čtěte, jak se Adamovi hrálo v Brně, jak se chystá na nadcházející MČR dospělých a které turnaje ještě absolvuje v první polovině roku 2012.

Austria International: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam všech pěti finálových utkání na mezinárodním mistrovství Rakouska. Uvidíte například souboj elitních japonských singlistek, dramatickou čtyřhru žen, či vítězství anglického páru Clark – Langridge ve čtyřhře ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.

Austrian International: rozhodčí ukončila finále dvouhry mužů

Mezinárodní mistrovství Rakouska nabídlo nevídaný závěr finále dvouhry mužů; jeho protagonisty byla vedle obou soupeřů především hlavní rozhodčí. České výpravě se ve Vídni nedařilo.

Banuinvest International: dobré výkony Kopřivy a Černé

Na turnaji evropského circuitu v Rumunsku se naši reprezentanti k medailím neprosadili. Svými výkony v kvalifikaci i hlavní soutěži potěšili Ondřej Kopřiva a Lucie Černá. Finálový den přinesl pestré spektrum vítězů a dvě napínavé ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS