O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Cyprus Junior International: Češi vezou tři výhry

Na výbornou dopadlo vystoupení českých juniorů na mezinárodním mistrovství Kypru. Z vítězství se radovali Tereza Švábíková v singlu a v mixu s Vojtou Lapáčkem, který zase přidal deblovou výhru s Petrem Beranem. Beran pak skončil ve dvouhře na druhé pozici.

Skupina českých badmintonistů ovládla mezinárodní juniorské mistrovství Kypru. Ve dvouhrách se z dvojice Petr Beran – Vojtěch Lapáček více dařilo prvnímu jmenovanému. Ten šestnáctičlenným pavoukem dokráčel až do finále, když si poradil v pěti setech i s turnajovou jedničkou Wolfgangem Gnedtem z Rakouska. Nad síly křemežského badmintonisty byl až Collins Valentine Filimon z Rumunska.

Mezi dívkami se se singlovou soutěží hned rozloučila Tereza Járová, ale víc než zdatně ji pomstila Tereza Švábíková: postupně si poradila se soupeřkami z Ruska, Řecka a dvěma domácími hráčkami, a po pětisetové výhře ve finále mohla slavit své první zlato.

Druhé přidala společně s Vojtěchem Lapáčkem v mixu. Proti finálovým soupeřům Filimonovi a Ionice museli přitom čeští hráči předvést železné nervy: rozhodovalo se až v koncovce poslední, páté sady, a to poměrem 11:10 pro český pár!

To ve čtyřhře chlapců Petr Beran a Vojtěch Lapáček ani jednou pátý set k výhře nepotřebovali. K prvnímu místu se prosadili přes tři domácí páry, ve finále to bylo poměrem 11:8 11:6 9:11 a 11:9.

Jedinou disciplínou, z níž si ČR neodvezla medaili, se tak stala čtyřhra dívek, kde Terezy Járová a Švábíková hned v prvním kole podlehly domácímu páru Christodoulou-Pinharry ve třech setech.

Kompletní výsledky na tournamentsoftware.com

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.11.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

Letní olympiáda dětí a mládeže: tři výhry Cristiana Savina

Plzeň hostila v minulém týdnu hry Letní olympiády dětí a mládeže, ve kterých spolu soupeřili sportovci různých krajů ČR. Na program se vůbec poprvé dostal i badminton, v turnaji žáků byl nejúspěšnější se třemi zlatými medailemi ...

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS