O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Croatian International: jen bratři Kopřivové dokázali vyhrát

Na mezinárodním mistrovství Chorvatska se českým reprezentantům příliš nedařilo. Pouze Tomáš a Ondřej Kopřivovi se dokázali dostat alespoň z prvního kola a jako jediní zaznamenali v hlavní soutěži výhru.

Česká stopa: singlistům se nedařilo, kolo uhráli jen Kopřivové

Z početné české výpravy na mezinárodním mistrovství Chorvatska se do hlavní soutěže probili hned čtyři singlisté: Petr Koukal automaticky jako nasazený hráč číslo 2, přímo také Pavel Florian a Zuzana Pavelková, vítězstvím v kvalifikaci i Tomáš Kopřiva. Ani jeden z našich reprezentantů však nedokázal zvítězit už v prvním kole: Tomáš Kopřiva podlehl nasazené jedničce Raulu Mustovi z Estonska 18:21 a 13:21, Pavel Florian nestačil na Vladimira Malkova z Ruska (nasazený hráč číslo 6) a prohrál 15:21 a 16:21, Zuzana Pavelková jednoznačně podlehla Němce Caroline Bottové (nasazené jako číslo 8) 6:21 a 10:21. Pouze Petr Koukal z titulu svého nasazení nemusel bojovat s žebříčkově lépe postaveným hráčem, ani jemu se ale zápas prvního kola nevydařil, když prohrál s Emilem Holstem z Dánska 10:21 21:17 a 9:21.

Čest české reprezentace tak museli zachraňovat bratři Tomáš a Ondřej Kopřivové v deblu. Společně dokázali v prvním kole porazit polskou dvojici Jacek Kolumbajew – Pawel Pradzinsky 21:12 a 21:15, ve druhém už nestačili na domácí hráče a nasazené jedničky Zvonimira Durkinjaka a Zvonimira Hoelblinga, po setech 19:21 a 18:21 jako poslední Češi opustili soutěž.

Domácí slavili vítězství v mixu

Domácím udělal nejvíce radosti právě jeden z přemožitelů bratrů Kopřivových – Zvonimir Durkinjak se Stašou Poznanovičovou vyhráli soutěž v mixu, a to i v konkurenci sehraných párů z Dánska. Dánové tak ovládli zbývající dvě párové disciplíny, čtyřhru žen a čtyřhru mužů. Ve dvouhře mužů se nasazený hráč číslo 1 Raul Must musel nakonec sklonit před uměním Dietera Domkeho z Německa. Dvouhra žen pak přinesla jediné asijské vítězství: všechny evropské soupeřky předčila Minatsu Mitaniová z Japonska.

Kompletní výsledky finálových utkání:

čtyřhra žen: Sandra-Maria Jensenová, Line Kjaersfeldtová (Dánsko) – Natalia Pocztowiaková, Staša Poznanovičová (Polsko, Chorvatsko) 21:14 21:18
čtyřhra mužů: Kim Astrup Sorensen, Rasmus Fladberg - Niclas Nohr, Mads Pedersen (všichni Dánsko) 18:21 21:19 21:16
dvouhra žen: Minatsu Mitaniová (Japonsko) – Perrine Le Buhanicová (Francie) 21:14 21:17
dvouhra mužů: Dieter Domke (Německo) – Raul Must (Estonsko) 21:16 21:7
smíšená čtyřhra: Zvonimir Durkinjak, Staša Poznanovičová (Chorvatsko) – Kim Astrup Sorensen, Line Kjaersfeldtová (Dánsko) 21:13 21:13

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.04.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Prague Open: obhajoba Zwieblera a fair-play gesto Durkinjaka

Sobotním finálovým dnem vyvrcholilo mezinárodní mistrovství ČR. Špičkově obsazený a výborně zorganizovaný turnaj vyhrál ve dvouhře Marc Zwiebler, největšího potlesku se ale dočkal jeho soupeř Zvonimir Durkinjak za gesto fair play, ...

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS