O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Bulgarian Open: tři vítězství pro domácí hráče

Hned tři zlaté medaile si z mezinárodního mistrovství Bulharska odnesli domácí hráči – zvítězili ve všech disciplínách s ženskou účastí. Z našich nejdále došla Lucie Černá, která prohrála ve čtvrtfinále s Lianne Tanovou.

Češi v akci: na začátek sezóny slabší vystoupení

Česká výprava na Bulgarian Open příliš úspěchů neslavila. Z trojice singlistů se do druhého kola dostal jen šestý nasazený Pavel Florian, který ve třech setech zdolal tureckého soupeře Huseyina Oruce, pak ale také po třech setech podlehl Peteru Correlovi z Dánska. Ten už o kolo dříve vyřadil Florianova českokrumlovského spoluhráče Jaromíra Janáčka. Spokojen s turnajem nebude ani Lukáš Zevl, který v prvním kole prohrál s Emrem Vuralem z Turecka.

Ve dvouhře žen Lucie Černá potvrdila své nasazení jako turnajové šestky. Po výhře nad Sonjou Pekkolovou z Finska zdolala ve třech setech i Kristinu Averkinovou z Ruska, ve čtvrtfinále už ale nestačila na belgickou soupeřku Lianne Tanovou. V mixu společně s Jaromírem Janáčkem vypadli ve druhém kole, nestačili na později vítězný pár Kaisti-Stoevová.

Finálový den: bulharské ženy získaly všechny zlaté medaile

Ve finálových duelech využily naplno domácího prostředí reprezentantky Bulharka. Ovládly všechny disciplíny s ženskou účastí, přitom zajímavostí je, že žádná hráčka nezískala dvě zlaté medaile. V mixu se radovala Gabriela Stoevová se svým finským partnerem Antonem Kaistim, ve dvouhře to byla juniorská mistryně Evropy Stefani Stoevová a ve čtyřhře pak dvojice Petya Nedělčevová-Dimitria Popstoikovová. Mezi muži překvapil Michal Rogalski z Polska, vítěz dvouhry mužů, ve čtyřhře došlo na souboj dvou nejvýše nasazených párů, jenž lépe zvládli Skotové Campbell a MacHugh.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Anton Kaisti, Gabriela Stoevová (Finsko, Bulharsko) – Marvin Emil Seidel, Yvonne Li (Německo) 19:21 21:9 21:18
dvouhra žen: Stefani Stoevová - Linda Zetchiriová (obě Bulharsko) 21:16 21:18
čtyřhra mužů: Martin Campbell, Patrick MacHugh (Skotsko) – Joe Morgan, Nick Strange (Wales) 21:13 21:10
dvouhra mužů: Michal Rogalski (Polsko) – Iztok Utroša (Slovinsko) 18:21 21:11 21:12
čtyřhra žen: Petya Nedělčevová, Dimitria Popstoikovová - Gabriela a Stefani Stoevovy (všechny Bulharsko) 21:11 21:8

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [22.08.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Belgian International: dvě výhry Anderse Skaarupa Rasmussena

Mezinárodní mistrovství Belgie českým barvám mnoho radosti nepřineslo. K vítězným zápasům se prosadili pouze páraři, ale skončili daleko před medailovými pozicemi. Dvě výhry zaznamenal dánský deblista Anders Skaarup Rasmussen.

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Belgian International: jediné vítězství Kristíny Gavnholt

Jako jediná z našich reprezentantů se dostala do hlavní soutěže, jediná uhrála alespoň vítězství: Kristína Gavnholt držela český badminton nad vodou na mezinárodním mistrovství Belgie.

Bitburger Open: asijskou hegemonii narušil Vittinghus

Hans-Kristian Vittinghus udělal velký krok k účasti na OH v Londýně, když vyhrál turnaj Bitburger Open. V ostatních disciplínách se Evropanů museli sklonit před uměním asijských badmintonistů. Petru Koukalovi se v turnaji nedařilo ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS