Bulgarian Open: tři vítězství pro domácí hráče

Hned tři zlaté medaile si z mezinárodního mistrovství Bulharska odnesli domácí hráči – zvítězili ve všech disciplínách s ženskou účastí. Z našich nejdále došla Lucie Černá, která prohrála ve čtvrtfinále s Lianne Tanovou.

Češi v akci: na začátek sezóny slabší vystoupení

Česká výprava na Bulgarian Open příliš úspěchů neslavila. Z trojice singlistů se do druhého kola dostal jen šestý nasazený Pavel Florian, který ve třech setech zdolal tureckého soupeře Huseyina Oruce, pak ale také po třech setech podlehl Peteru Correlovi z Dánska. Ten už o kolo dříve vyřadil Florianova českokrumlovského spoluhráče Jaromíra Janáčka. Spokojen s turnajem nebude ani Lukáš Zevl, který v prvním kole prohrál s Emrem Vuralem z Turecka.

Ve dvouhře žen Lucie Černá potvrdila své nasazení jako turnajové šestky. Po výhře nad Sonjou Pekkolovou z Finska zdolala ve třech setech i Kristinu Averkinovou z Ruska, ve čtvrtfinále už ale nestačila na belgickou soupeřku Lianne Tanovou. V mixu společně s Jaromírem Janáčkem vypadli ve druhém kole, nestačili na později vítězný pár Kaisti-Stoevová.

Finálový den: bulharské ženy získaly všechny zlaté medaile

Ve finálových duelech využily naplno domácího prostředí reprezentantky Bulharka. Ovládly všechny disciplíny s ženskou účastí, přitom zajímavostí je, že žádná hráčka nezískala dvě zlaté medaile. V mixu se radovala Gabriela Stoevová se svým finským partnerem Antonem Kaistim, ve dvouhře to byla juniorská mistryně Evropy Stefani Stoevová a ve čtyřhře pak dvojice Petya Nedělčevová-Dimitria Popstoikovová. Mezi muži překvapil Michal Rogalski z Polska, vítěz dvouhry mužů, ve čtyřhře došlo na souboj dvou nejvýše nasazených párů, jenž lépe zvládli Skotové Campbell a MacHugh.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Anton Kaisti, Gabriela Stoevová (Finsko, Bulharsko) – Marvin Emil Seidel, Yvonne Li (Německo) 19:21 21:9 21:18
dvouhra žen: Stefani Stoevová - Linda Zetchiriová (obě Bulharsko) 21:16 21:18
čtyřhra mužů: Martin Campbell, Patrick MacHugh (Skotsko) – Joe Morgan, Nick Strange (Wales) 21:13 21:10
dvouhra mužů: Michal Rogalski (Polsko) – Iztok Utroša (Slovinsko) 18:21 21:11 21:12
čtyřhra žen: Petya Nedělčevová, Dimitria Popstoikovová - Gabriela a Stefani Stoevovy (všechny Bulharsko) 21:11 21:8

Autor: Tomáš Krajča [22.08.2013]