Belgian International: Němci byli nepřemožitelní

Triumfem německé reprezentace skončil turnaj Yonex Belgian International, který se konal ve dnech 9.-12. září v Leuvenu. Naši západní sousedé vyhráli všechny disciplíny: Juliane Schenková a Marc Zwiebler dvouhry, čtyřhry pak páry Michael Fuchs - Birgit Overzierová, Sandra Marinellová – Birgit Overzierová a Ingo Kindervater – Johannes Schöttler.

Česká stopa: Koukal se odhlásil, prapor držel Vondra

Na turnaji měl původně startovat také Petr Koukal, aktuální skvělou formu ale neukázal – na poslední chvíli se totiž odhlásil. Čest české reprezentace tak hájili jiní, nejlépe z nich Jan Vondra. Náš druhý nejlepší singlista jako osmý nasazený porazil v prvním kole ruského hráče Sergeje Šumilkina, ve druhém už ale podlehl finskému překvapení turnaje, Eeto Heinovi, ve třech setech. Z kvalifikace se dále do hlavní soutěže dostal Jakub Bitman, avšak podlehl Valeriji Atrašenkovi z Ukrajiny – z tohoto zápasu budete moci brzy zhlédnout videozáznam. V hlavní soutěži nastoupila ještě Lucie Černá v deblu s Němkou Fabienne Koehlerovou, podlehla však páru Lene Clausenová – Fie S. Christensenová (Dánsko).

Finále: velký německý den, získali všechny zlaté

Němci byli s velkou nadsázkou “Číňany belgického šampionátu” - ve finále totiž obsadili sedm z deseti míst, v mixu a čtyřhře mužů se dokonce hrálo čistě německé finále. A protože nezaváhali ani singlisté a ženy ve čtyřhře, radovali se nakonec hráči Německa z pěti zlatých medailí. Relativně nejsnazší to bylo pro singlisty: Marc Zwiebler byl jedničkou turnaje a kvalitou nad ostatní jasně čněl. Levoruký hráč vybavený skvělou kondičkou zničil všechny soupeře ve dvou setech, ve finále porazil Erica Panga z Nizozemska. Také Juliane Schenková startovala z pozice první nasazené a svým soupeřům rozdávala ještě větší “dardy” než Marc: neztratila ani set a ve finále povolila Elizabeth Cannové z Anglie jen dvanáct bodů, dohromady v obou sadách!

Ve smíšené čtyřhře se dařilo všem německým párům: dalo by se říci, že abyste vyřadili Němce z mixového pavouka, potřebujete... jiné Němce. Ve finále se sešly čtvrtí nasazení Johannes Schöttler a Sandra Marinellová s párem Michael Fuchs – Birgit Overzierová. Druzí jmenovaní se mezi nasazené nedostali, zato měli ve finále více štěstí v koncovkách setů, a tak se stali celkovými vítězi. V deblu žen se shora jako první nasazený prosazoval nizozemský pár Lotte Jonathansová – Pauline van Dooremalenová. Hráčky, které se po delší pauze vrátily ve výborné formě na světový okruh, svou jízdu zastavily až ve finále, když podlehly ve třech vyrovnaných setech Sandře Marinellové a Birgit Overzierové. Konečně v deblu mužů byly rozhodujícími utkáními semifinále: Michael Fuchs a Oliver Roth v tom svém na dva sety přehráli singapurský pár Liu Yi – Zhao Jiang Terry Yeo, Ingo Kindervater a Johannes Schöttler ve třech setech zdolali první nasazené Nizozemce Ruuda Bosche a Koena Riddera. Jako by první jmenovaní usoudili, že když to jejich reprezentační kolegové měli těžší, zaslouží si i větší vavříny: k finálovému utkání nenastoupili a skrečí tak zvítězila dvojice Kindervater-Schöttler.

Výsledky finálových utkání Yonex Belgian International

smíšená čtyřhra: Michael Fuchs – Birgit Overzierová - Johannes Schöttler, Sandra Marinellová (všichni Německo) 22:20 21:19
dvouhra žen: Juliane Schenková (Německo) – Elizabeth Cannová (Anglie) 21:7 21:5
dvouhra mužů: Marc Zwiebler (Německo) – Eric Pang (Nizozemsko) 21:15 21:17
čtyřhra žen: Sandra Marinellová, Birgit Overzierová (Německo) – Lotte Jonathansová, Pauline van Dooremalenová (Nizozemsko) 21:19 18:21 21:12
čtyřhra mužů: Ingo Kindervater a Johannes Schöttler - Michael Fuchs, Oliver Roth (všichni Německo) scr.

Autor: Tomáš Krajča [12.09.2010]