O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

US Open: skvělý turnaj Zuzany Pavelkové a Petra Koukala

Výraznou stopu za sebou zanechali čeští reprezentanti na turnaji Grand Prix v americkém Orange. Petr Koukal se dostal až do finále, kde po třech setech podlehl Hsu Jen Heo z Tchaj-wanu, Zuzana Pavelková obsadila skvělé třetí místo.

Pro Pavelkovou bylo medailové umístění na světovém turnaji Grand Prix životním výsledkem. Postupně se v pavouku US Open dokázala dostat přes Luz Marii Zornozu z Peru po setech 21:17 a 21:7. Ve druhém kole porazila domácí hráčku Vimlu Phongasavithas 21:7 a 21:12. Čtvrtfinále přineslo cenný skalp tchajwanské soupeřky Su Hsian Ling poměrem 21:18 a 21:17. Teprve až v pátečním semifinále podlehla Pavelková Rachel Honderich z Kanady 8:21 a 16:21.

V příspěvku na svém oficiálním webu hodnotila Zuzana turnaj nadšeně: "Třetí místo na turnaji Grand Prix je zatím můj největší úspěch vůbec a body, které díky tomu získám, mě posunou zpět do první stovky světového žebříčku." Že to bylo překvapení i pro ni samotnou, o tom hovoří její "historka z natáčení" po vyhraném čtvrtfinále: "Po částečném uvědomění si, že si zahraji semifinále na turnaji Grand Prix, jsem musela řešit změnu letenky. Nepočítala jsem s tím, že bych se dostala tak daleko. Ale místo sezení v letadle budu hrát o postup do finále! Krásný důvod, proč nestihnout let!"

Pro Petra Koukala bylo US Open posledním turnajem letošního kalendářního roku. A pod stromeček i k čerstvým 29. narozeninám si dal Petr příjemný dárek v podobě druhého místa. Jako osmý nasazený si nejprve poradil s Brazilcem Alexem Yuanem Tjongem 21:10 a 21:12. Následoval už o poznání těžší duel proti norskému soupeři Mariusi Myhremu, toho za tři čtvrtě hodiny Petr porazil 21:10 16:21 a 21:15. Ve třetím kole to bylo ještě obtížnější – více než hodinu hry zabralo vítězství 17:2 21:18 a 21:17 nad Kuo Ching-Hung z Tchaj-wanu. V semifinále čekal izraelský protivník Misha Zilberman, kterému Koukal povolil jen 15 a 18 bodů. Až ve finále se radoval soupeř českého hráče, Hsu Jen Hao z Tchaj-wanu, ale bylo to po poctivém boji, hodině a osmnácti minutách hry a setech 19:21 21:19 a 8:21.

Petr na svém oficiálním webu hodnotil finále zklamaně, ale celý turnaj jako úspěch: "Mrzí mě to, ale myslím, že už zítra budu rád nejen za druhé místo, ale hlavně za dobrou hru, kterou jsem tady celý týden předváděl."

Příjemný bodový přísun znamená pro oba české hráče posun vpřed světovým žebříčkem a velkou vzpruhu do přípravy na přelomu kalendářního roku 2014 a 2015.

Kompletní výsledky: Tournamentsoftware