O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Sudirman Cup: Česko – Slovensko 5:0

Derby mezi Čechy a Slováky na mistrovství světa smíšených družstev mělo jednoznačný průběh. Čeští badmintonisté potvrdili úlohu favoritů a v prestižním utkání svým východním bratrům nedovolili získat ani set.

Úvodní disciplíny vyšly Čechům, Slováci už se nechytili

Hned úvodní mix byl zápasem, který sliboval papírovému outsiderovi ze Slovenska možnost bodovat. Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou ale nepřipustili překvapení a porazili Michala Matejku s Janou Čižnárovou 21:12 a 21:18. Oba slovenské soupeře znají diváci také z extraligových kolbišť v ČR – Michal Matejka hájil v minulé sezóně barvy Dobrušky, Jana Čižnárová hrála za Meteor. V následující dvouhře musela Lucie Havlová čelit v dobré formě hrající slovenské jedničce Monice Fašungové. Napínavou koncovku první sady ale zvládla a nakonec po setech 21:19 a 21:16 připsala na české konto druhý bod.

O českém vítězství definitivně rozhodl Petr Koukal. V papírově nejjasnějším zápase celého utkání se ale i on pořádně zapotil – zkušeného Mariana Šulka porazil 21:10 a 23:21. Za rozhodnutého stavu se už českému družstvu hrálo lépe – Lucie Havlová s Alžbětou Bášovou porazily Moniku Fašungovou a Janu Čižnárovou 21:15 a 21:13, "kanára" pak dokonali Jakub Bitman a Tomáš Kopřiva, kteří zdolali Michala Matejku a Mariana Šulka 21:16 a 21:7.

V posledním utkání skupiny se Češi postaví proti týmu Peru. V souboji s jihoamerickým celkem se rozhodne, zda budou naši bojovat o třetí či o páté místo ve svém výkonnostním koši. Aktuální průběžné výsledky Sudirman Cupu můžete sledovat na tournamentsoftware.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [24.05.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS