O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Před finále play-off: odpovídají vedoucí družstev

O víkendu se rozhodne ve finálovém turnaji play-off o tom, kdo získá titul extraligového šampiona. Vyzpovídali jsme vedoucí zúčastněných týmů Benátek, Meteoru, Dobrušky a Brna, abychom zjistili, jak se na vrcholný turnaj připravují a zda budou v kompletní sestavě se všemi hvězdami.

Vedoucím, trenérům či kapitánům týmů jsme položili tři otázky, které mapují přípravu družstev, jejich sestavu a náladu před vrcholným turnajem. Své vyjádření poskytl předseda oddílu, trenér a kapitán extraligového družstva BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou Petr Martinec, mistr ČR a hráč extraligového družstva Sokol Meteor Praha Radotín Pavel Drančák a trenér a vedoucí extraligového družstva Sokol Dobruška Pavel Maňásek. Vzhledem k interním sporům o výběr místa pořádání play-off bohužel odmítl odpovědět zástupce týmu Sokol Veselý Brno Jehnice – Ladislav Vorel reagoval jen stručným vyjádřením: "Náš oddíl i já jsme měli vážné připomínky k místu konání finálového turnaje, které nebyly f.Yonex akceptovány nebudu já i hráči poskytovat žádné rozhovory pro Váš web."

1) Jaké jsou vaše plány a co očekáváte od finálového turnaje play-off?

Petr Martinec: Naším cílem je jako již 14 let, co hrajeme extraligu, bojovat o mistrovský titul. Nejinak je tomu samozřejmě letos. Ve hře jsou však čtyři velice silná družstva, která chtějí uspět. Od finálového turnaje play-off očekávám vyrovnaná utkání, skvělý badminton a dobrou atmosféru v hale. Myslím, že vítěz extraligy bude cestou k titulu potřebovat i trošku toho sportovního štěstíčka, tak jak tomu bylo doposud v každém roce. Myslím  si, že diváci, kteří dorazí o víkendu do Vinoře, uvidí opravdu kvalitní zápasy.
Pavel Maňásek: Při momentální síle Jehnic a Benátek se pokusíme vybojovat medaili a to na úkor družstva z Prahy.
Pavel Drančák: Sobotní plán je potrápit Brno Jehnice, kde nemáme co ztratit a hlavně si užít atmosféru play off. Tím bych rád pozval všechny čtenáře Badmintonwebu, aby se přišli podívat na nejlepší hráče ČR. Možnost vidět Petra Koukala, Honzu Vondru, uzdravené Kopřiva brothers atd. na domácí scéně, je párkrát za rok, tak proč to nevyužít . Nedělní plán je poprat se o třetí místo, na které si určitě dělá zálusk i Sokol Dobruška

2) Budete mít k dispozici všechny hráče? Jaký je zdravotní stav a nálada vašeho týmu?

Petr Martinec: K dispozici budeme mít všechny hráče, kteří odehráli základní část COMPO Praha Extraligy. Nálada v týmu bude určitě bojovná  :)
Pavel Maňásek: Družstvo v letošním roce je oslabeno o Šárku Křížkovou, která je jedním ze základních pilířů mužstva. Jinak po současné smolné sezóně se zdá, že bratří Kopřivové i Alžběta Bášová budou 100% připraveni.
Pavel Drančák: Nejsem kompetentní osobou zveřejňovat zdravotní stav hráčů, ale co se týče nálady, tak ta je čarokrásná.

3) Jak bude vypadat vaše příprava na vrchol sezóny družstev?

Petr Martinec: Máme zažitý model  společného minisoustředění  2 dny před finálovým turnajem, tak abychom doladili poslední detaily. Trénovat budeme v našem CR Project badmintonovém centru, kde máme k dispozici kompletní zázemí včetně posilovny a regenerace.
Pavel Maňásek: Finále Play-off Extraligy není pro většinu hráčů vrcholem sezóny, ale dobrou příležitostí odvést kvalitní výsledek mateřskému klubu za péči a podporu, kterou do hráčů dlouhá létá vkládá. Hráči se připravují individuálně účastí na MM Polska a Chorvatska a standardní přípravou na tréninkových jednotkách TJ SOKOL Dobruška.
Pavel Drančák: Každý individuelně a kdo ne, tak to jistí čtvrteční trénink před play off

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.04.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Top 20: suverénně nejlepší mládež má Astra Praha

Český badmintonový svaz letos opět rozděluje dotaci na talentovanou mládež mezi kluby úspěšně pracující s juniorskými hráči. V pořadí nejlepších dvaceti oddílů největší bodový zisk zaznamenala Astra Praha před Sokolem Klimkovice a ...

Tipovací soutěž: vítězkou prvního kola Tereza Holečková

Velmi vyrovnané bylo první kolo tipovací soutěže na utkání extraligy a 1. ligy smíšených družstev. Vítězkou se nakonec stala Tereza Holečková.

Tipovačka na extraligu: Miloslav Beznoska nasadil k trháku

O víkendu proběhl 5. hrací víkend extraligy a první ligy družstev dospělých – a také 5. kolo tipovací soutěže. Suverénně v něm zvítězil Miloslav Beznoska a vybudoval si výrazný náskok v čele celkového pořadí.

Tipovací soutěž: třetí kolo vyhrál Miloš Chaloupka

S velkým náskokem ovládl třetí kolo tipovačky na extraligu Miloš Chaloupka. Druhé vítězství v řadě za sebou ho vyneslo na druhé místo celkového pořadí soutěže.

Tipovací soutěž: vyrovnané kolo zvládl nejlépe Miloš Chaloupka

Hodně vyrovnané bylo startovní pole tipujících ve druhém kole soutěže. O půl bodu zvítězil Miloš Chaloupka, ale zdatně si vedla i celá řada dalších účastníků.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS