O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Polish International: totální tchajwanská dominance

Mezinárodní mistrovství Polska zažilo drsnou tchajwanskou invazi. Z deseti míst ve finálových duelech obsadili hráči Tchaj-wanu hned devět! Českým reprezentantům se podařilo dostat dvakrát do čtvrtfinále.

Česká stopa: ve vzájemném souboji Tomalová porazila Pavelkovou

Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou byli prvním nasazeným párem ve smíšené čtyřhře. Díky tomu měli volný los prvního kola a ve druhém jim k postupu pomohla skreč dánských soupeřů. Čtvrtfinále už se ale hrálo, a to bohužel podle jiných než českých notiček. Wang Chi-Lin a Wu Ti Jung z Tchaj-wanu povolili našim jen 8 a 13 bodů. Ve čtyřhře mužů měli podobný osud Pavel Florian a Tomáš Kopřiva. Čtvrtí nasazení měli v turnaji nejprve volné kolo, pak ale narazili na asijskou kvalitu a indonéské dvojici Saputra-Siswanto podlehli 14:21 a 17:21.

Ve dvouhře mužů zaznamenal dobrý výsledek Jakub Bitman, když v prvním kole na tři sety porazil ve výstředním tričku s kostrou hrajícího novozélanďana Joea Wu (ten byl v turnaji čtvrtým nasazeným). Pak ale Jakub podlehl Hsu Jui Tingovi z Tchaj-wanu výsledkem 15:21 a 19:21. Jaromír Janáček hned v prvním kole nestačil na Daniela Grassmücka z Rakouska, Pavel Florian v československé bitvě porazil Jarolíme Vícena, pak ho ale vyřadil další z tchajwanských hráčů Yu Hsien Lin.

Na pěkný výsledek v podobě čtvrtfinálové účasti dosáhla Kateřina Tomalová ve dvouhře žen. Klimkovická hráčka si nejprve poradila s Claire Weaverovou ve dvou setech. Pak ji čekal duel s reprezentační kolegyní Zuzanou Pavelkovou, jež porazila další ostrovní soupeřku Aimee Moranovou z Walesu. Ve dvou sadách byla úspěšnější Tomalová a postarala se tak o jedno z překvapení turnaje. Bohužel, vyřazení nasazené soupeřky už nezopakovala proti Anně Thee Madsenové z Dánska.

Finálový den potvrdil totální dominanci tchajwanských hráčů nad polským turnajem. Ve finále obsadili devět z deseti možných pozic a divákům v hale v Lubinu předvedli hned několik napínavých a velmi kvalitních zápasů.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Chia Hsuan Lin, Hsu Ya Ching - Lu Ching Yao, Pai Yu Po (všichni Tchaj-wan) 12:21 21:16 21:18
dvouhra mužů: Lin Yu Hsien - Wang Tzu Wei (oba Tchaj-wan) 21:19 21:16
dvouhra žen: Cheng Chi Ya - Hsu Ya Ching (obě Tchaj-wan) 21:18 14:21 21:17
čtyřhra mužů: Cheng Chung Jen, Wang Chi-Lin (Tchaj-wan) – Christopher Rusdianto, Trikusuma Wardhana (Indonésie) 22:24 21:14 21:14
čtyřhra žen: Lee Chia Hsin, Wu Ti Jung - Chiang Mei Hui, Hsu Ya Ching (všechny Tchaj-wan) 21:10 21:16

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [22.09.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS