O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Olympijské hry: další dvě zlaté medaile pro Čínu

Ve dvouhře žen se hrálo také čínské finále: Li Xuerui v něm porazila Wang Yihan. Také čtyřhru žen ovládla největší badmintonová velmoc: Tian Qing a Zhao Yunlei si poradily se soupeřkami z Japonska; Zhao Yunlei tak získala v Londýně dvě zlaté medaile.

Sobotní program otevřelo semifinále čtyřhry mužů. V úvodním zápase Cai Yun a Fu Haifeng porazili malajskou dvojici Koo Kien Keat – Tan Boon Heong 21:9 a 21:19 – po prvním jednoznačném setu ukázali hráči z Malajsie, proč byli v minulosti i světovými jedničkami. Ani mnohdy zázračná obrana a kvalita v drajvových výměnách jim však nezajistily vítězství.

Ve druhém semifinále se zrodilo překvapení. Matthias Boe a Carsten Mogensen nejprve prohráli první sadu s korejskou dvojicí Lee Yong Dae – Jung Jae Sung 17:21. Pak ale svou taktickou hrou plnou měkčích útočných úderů a kvalitním podáním a příjmem začali favorizované soupeře přehrávat. Druhou sadu vyhráli 21:18 a třetí set v dramatické koncovce za aplausu tribun 22:20! Evropa má tedy díky nim jistotu druhé medaile, a to nejméně stříbrné.

V zápase o třetí místo ve čtyřhře žen "předběhly" Dány s medailovým ziskem Valeria Sorokinová a Nina Vislovová. Ruské deblistky si poradily s kanadským párem Alex Bruceová – Michelle Li 21:9 a 21:10 a získaly tak bronz.

Bronzovou medaili si odveze do Indie i Saina Nehwalová. Zápas o třetí místo proti levoruké Wang Xin se pro ni nevyvíjel dobře, ale po prohraném prvním setu 18:21 jí čínská soupeřka pro zranění duel vzdala.

V závěru odpoledního programu došlo na dvojí boj o zlaté medaile. Napínavé finále ženské dvouhry ukázalo naplno kvality dvou předních čínských reprezentantek, které se vodily po kurtu a testovaly svou výdrž a preciznost ve výměnách až na úplnou krajní mezi. Li Xuerui jako třetí nasazená nakonec porazila světovou jedničku Wang Yihan 21:15 21:23 a 21:17.

Ve finále čtyřhry žen došlo na čínsko-japonskou konfrontaci. Tian Qing a Zhao Yunlei v ní uspěly proti Mizuki Fujiiové a Reice Kakiiwové 21:10 a 25:23 – po první jednoznačné sadě se ve druhé rozhořel úporný boj, v němž ale nakonec uspěly favoritky. Pro Zhao Yunlei je to už druhá zlatá medaile, po smíšené čtyřhře tak ovládla i druhou párovou disciplínu a stala se nejúspěšnější badmintonistkou londýnských Her.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.08.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Carolina Marin obhájila titul mistryně světa!

Finálový den mistrovství světa přinesl obrovskou radost španělskému badmintonu. Carolina Marin získala podruhé za sebou zlatou medaili ve dvouhře žen. Dvouhru mužů ovládl Chen Long, Čína celkem brala tři zlaté.

Indonesia Open: singlová výhra Kento Momoty, domácí vyšli naprázdno

V tradičně fantastické atmosféře se odehrával minulý týden turnaj Premier Super Series v indonéské Jakartě. Vítězství ve dvouhrách získali Ratchanok Intanon a Kento Momota, domácí i přes bouřlivou podporu tribun dosáhli nejvýše na ...

Pět dánských hvězd bylo vyloučeno z národního týmu!

Spor ohledně sponzorských smluv s konkurenčními společnostmi vyústil v šokující vyloučení pěti velkých hvězd dánského badmintonu z reprezentace: Matthias Boe, Carsten Mogensen, Kamilla Rytter Juhl, Christinna Pedersen a Joachim ...

Singapore Open: premiérová výhra Kenta Momoty

Třetí turnaj Super Series ve třech týdnech po sobě hostil Singapur. Únava se podepsala na výpadcích řady favoritů, svůj první vrcholný světový titul získal talentovaný japonský singlista Kento Momota.

Malaysia Open: parádní finálové bitvy ve dvouhrách a mužském deblu

Turnaj světové Super Serie hostilo malajsijské hlavní město Kuala Lumpur. Finálový den přinesl velkou podívanou – Lin Dan ve třech setech podlehl Chen Longovi, mezi ženami po boji získala titul Carolina Marin. A vyvrcholením ...

Swiss Open: jedinou výhru si připsal Milan Ludík

Na výborně obsazeném turnaji Swiss Open Česko reprezentovali tři nejlepší singlisté. Petr Koukal ani Kristína Gavnholt se neprosadili, jedinou výhru zaznamenal v prvním kole Milan Ludík.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS