O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Thomas Cup 2010: takhle hrají čínští mistři

Čínská reprezentace na Thomas Cupu 2010 potvrdila roli favorita, čínští muži se stali mistry světa družstev. Napravily tak zaváhání čínských žen, které podlehly ve finále Uber Cupu Koreji. Ve finále Číně stačil nejnižší možný počet zápasů k vítězství nad Indonésií: Lin Dan porazil Taufika Hidayata, Fu Haifeng a Cai Yun zdolali Markise Kida a Hendru Setiawana a Chen Jin si poradil se Simonem Santosem. Sledujte záznam všech tří zápasů s anglickým komentářem.

Lin Dan – Taufik Hidayat 21:7 21:14

První utkání finále bylo také tím nejjednoznačnějším. Ačkoli se hrály dlouhé výměny (dohromady zápas trval skoro tři čtvrtě hodiny), navrch měl vždy čínský reprezentant. Taufik celý první set tahal za kratší konec. Pouze na začátku druhého na několik okamžiků vedl a v jeho průběhu se přiblížil favoritovi "na dostřel" za stavu 12:14. Lin Dan si ale nechytatelnými smeči z neuvěřitelných pozic pomohl k poklidné výhře 21:7 a 21:14. Čína – Indonésie 1:0.

 

 

Cai Yun, Fu Haifeng – Markis Kido, Hendra Setiawan 25:23 16:21 21:12

Před zápasem měly tyto dva elitní světové páry vyrovnanou bilanci – třikrát zvítězili Cai a Fu, třikrát Kido a Setiawan. Výjimečnou vyrovnanost potvrdil i úchvatný první set, který skončil až v nastavení 25:23. Indonéská dvojice se ale nenechala vyvést z míry, maličký (pouze 163 centimetrů vysoký) Markis Kido na kurtě doslova létal a druhý set patřil jemu – 21:16. V rozhodujícím setu se však Kido s formou rozžehnal. Precizní obrana a bezchybné zakončování útočných příležitostí na čínské straně se střetla s nervózní hrou a řadou nevynucených chyb na straně druhé. V závěru se už evidentně frustrovaný indonéský pár nezmohl na odpor a prohrál 12:21. Čína – Indonésie 2:0.

 

 

Chen Jin – Simon Santoso 19:21 21:17 21:7

Nejdelší zápas finále trval skoro hodinu a čtvrt. Čínský favorit Chen Jin v něm musel předvést všechno své umění, aby zdolal Simona Santosa. Indonéský hráč se posunul na místo dvojky po zranění zkušeného Sony Dwi Kuncora a nevedl si špatně, první set pro sebe dokonce získal poměrem 21:19. I ve druhém se držel, ale jen zhruba do poloviny – poslední vyrovnané skóre bylo 12:12, pak už na kurtu úřadoval vysoký Číňan. Ve třetí sadě pak Indonésan zcela odpadl kondičně a výsledkem byla dlouhá řada chyb, která darovala klidné vítězství 21:7 soupeři. Čína – Indonésie 3:0!

 

 

Ačkoli finále Thomas Cupu 2010 skončilo jednoznačným vítězstvím Číny 3:0, jednotlivé zápasy pro reprezentaci říše středu snadné nebyly. Snad jen Lin Dan potvrdil jednoznačně svou extratřídu, ale Cai Yun s Fu Haifengem a Chen Jin se na svá vítězství pořádně nadřeli – a všechny tři zápasy finálového utkání jsou parádní ukázkou badmintonu té nejlepší světové kvality.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [14.06.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Uber Cup 2010: jak se zrodilo korejské překvapení

Že čínský tým vyhraje Uber Cup 2010 bylo tak jasné, jako že slunce vychází na východě. A přece dokázala reprezentace Korey ve finále jednoznačného favorita porazit 3:1. Korejky srazily na kolena tým složený z prvních pěti hráček ...

Thomas & Uber Cup: skupinové boje přinesly zranění světové jedničky!

Šokem pro malajské fanoušky začalo finále Thomas a Uber Cupu – mistrovství světa mužských, resp. ženských reprezentačních družstev. Lee Chong Wei, světová jednička ve dvouhře mužů, musel pro zranění skrečovat zápas Peteru Gademu!

Thomas Cup 2010: Čína porazila ve finále Indonésii 3:0

Zatímco finále Uber Cupu přineslo překvapení na úkor největšího favorita, ve finále Thomas Cupu Čína odehrála svou roli velkého favorita svědomitě. Za necelé tři hodiny porazila Indonésii 3:0 a stala se mistrem světa v soutěži ...

Denmark Open: Čína byla tentokrát suverénní

Všechny zlaté medaile na turnaji Super Series v dánském Odense posbírali reprezentanti Číny. Singlovou výhru si po napínavém průběhu vybojoval světový šampion Chen Long.

Badmintonové kuriozity: lety, pády i bloky

Viděli jste někdy drop tak přesný, že míček zůstane stát na horním okraji pásky? Lin Dan takový předvedl v soutěžním zápase! Naše přehlídka badmintonových kuriozit nabíne i úspěšnou výměnu rakety za hry, bloky jako vystřižené z ...

Thomas Cup: po dramatickém finále se radují z výhry Japonci

Více než šest hodiny hry a pět napínavých zápasů přineslo utkání o pohár sira George Alana Thomase. Mistry světa se stali nakonec hráči Japonska, kteří porazili tým Malajsie 3:2.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS