O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Norwegian International: Kristína Gavnholt pátá

Jen těsně uniklo medailové umístění na mezinárodním mistrovství Norska Kristíně Gavnholt. Česká badmintonistka podlehla ve čtvrtfinále polské soupeřce až v koncovce třetího setu.

Kristína Gavnholt podlehla až po boji

Naše nejlepší singlistka Kristína Gavnholt byla také nejúspěšnějším členem české výpravy na mezinárodní mistrovství Norska. Jako osmá nasazená hráčka turnaje evropského okruhu si nejprve poradila s finskou hráčkou Airi Mikkelovou 21:12 a 21:17. Ve druhém kole překonala překážku v podobě talentované Litevky Akvile Stapusaityteové výsledkem 21:15 11:21 a 21:10. Ve čtvrtfinále ji pak čekal duel s polskou hráčkou Kamilou Augustynovou – tu nedávno na mezinárodním mistrovství ČR porazila ve dvou setech, tentokrát jí ale Augustynová kladla tvrdší odpor a nakonec se radovala i z postupu do medailových bitev po setech 16:21 21:16 a 21:19.

Dalším českým hráčům se už dařilo méně. Pavel Florián se posunul z kvalifikace do hlavní soutěže, tam ale nestačil na pátého nasazeného Henriho Hurskainena ze Švédska a podlehl mu jednoznačně 7:21 a 13:21. Zuzana Pavelková skončila svou turnajovou pouť už v kvalifikaci, kde sice porazila Hannu B. Kvernovou z Norska, ale podlehla Louise Hansenové z Dánska.

Pouze dva severští vítězové

Skandinávský turnaj neměl žádného vítěze z řad domácích a pouze ve dvou případech si svou disciplínu podmanili Seveřané: Ville Lang z Finska zvítězil ve dvouhře mužů, pár Rasmus Bonde – Anders Kristiansen (Dánsko) potom ve čtyřhře. Evropské vítěze měla ještě dvouhra žen v Lindě Zechiriové z Bulharska a smíšená čtyčhra, kterou vyhráli Sam a Chloe Mageeovi z Irska.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra žen: Linda Zechiriová (Bulharsko) – Chloe Mageeová (Irsko) 21:19 21:14
čtyřhra mužů: Rasmus Bonde, Anders Kristiansen (Dánsko) – Adam Cwalina, Michal Logosz (Polsko) 21:17 21:18
čtyřhra žen: Eva Leeová, Paula Lynn Obananaová (USA) – Lotte Jonathansová, Palien Van Dooremalenová (Nizozemsko) 17:21 21:6 21:13
dvouhra mužů: Ville Lang (Finsko) – Emil Holst (Dánsko) 19:21 21:11 21:10
smíšená čtyřhra: Sam a Chloe Mageeovi (Irsko) – Rasmus Bonde, Maria Helsbolová (Dánsko) 21:17 21:16

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.11.2011]

Diskuze k článku

22.11.2011 09:28
lili
A Hansenová je Dánka;-)
21.11.2011 21:46
lili
Zuzana Pavelková porazila značně výkonostně slabší Hannu B. Kvaerno.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Zuzana Pavelková: „Asijské trénování je opakem toho dánského.“

Vyzpovídali jsme českou reprezentantku Zuzanu Pavelkovou. Kmenová hráčka přerovského klubu absolvovala v minulosti tréninky v Malajsii, nyní se připravuje v dánském Odense. Jaké jsou rozdíly mezi dánským a asijským badmintonem?

Zranění ukončilo sezónu Pavlu Floriánovi

Nečekané a nepříjemné patálie prožil na konci května Pavel Florián. Český reprezentant musel podstoupit operaci menisku pravého kolene a sezóna tak pro něj předčasně skončila.

Zítra startuje Mezinárodní mistrovství ČR

V Brně zítra kvalifikačními duely odstartuje prestižní turnaj Thwack Czech International – mezinárodní mistrovství ČR přilákalo i letos početnou a kvalitní účast. Špička evropského badmintonu se na prodloužený víkend stěhuje do ...

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Yonex Dutch Open: japonský a ruský double

Ve dnech 19.-24. října se v nizozemském Almere konal další velký turnaj evropského circuitu. Na mezinárodním mistrovství Nizozemska se nejvíce dařilo zástupcům Ruska a Japonska – oba reprezentační výběry získaly po dvou zlatých ...

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS