Badmintonová hala mistrovského celku extraligy TJ Sokol Veselý Brno Jehnice je otevřená i pro amatérskou veřejnost. V tělocvičně na okraji Brna najdeme pět kurtů a postupem času dobudované zázemí.
Pro svoji svázanost s oddílem je webová prezentace haly v Jehnicích umístěna na stejné stránce jako zprávy z dění v jehnickém badmintonu. Na titulní straně tak zájemce uvítají hvězdy formátu Petra Koukala, Jakuba Bitmana či Adama Mendreka. Může být trochu matoucí, které části webu se týkají výhradně oddílu a které komerčního badmintonu, každopádně je prima, že hned titulní strana nabízí možnost zalogovat se do online rezervačního systému. Ještě předtím jsme prozkoumali stránku s hráči a trenéry, kde se nabízí možnost individuálních tréninků se Standou a Martinou Bernacikovými či Ladislavem Vorlem (všichni za velmi příznivých 250 Kč), svůj profil zde má i hlavní kouč brněnského celku Stanislav Kohoutek. Velmi informativní je stránka Přijďte si zahrát, na níž se zájemce dozví všechny potřebné informace o hale – důležité je, že na recepci si lze zakoupit badmintonové vybavení, součástí je i vyplétací servis (i ten jsme v rámci našeho testu vyzkoušeli) a opakuje se nabídka individuálních tréninků.
Hala je otevřena sedm dní v týdnu, její cenová politika přitom odlišuje všední dopoledne 7-15 h, kdy stojí jeden kurt 190 Kč, od 15 do 22 hodiny a o víkendech či svátcích je cena stále příznivých 210 Kč. Dlouhodobé rezervace jsou zlevněny na 190 Kč a studenti mají možnost na základě ISIC karty hrát každý den v čase 10-15 h jen za 140 Kč. V přibližně měsíčních intervalech nabízí provozovatel i akční ceny (poslední novinka pochází z března, kdy byly kurty mezi 10-12 hodinou dopolední jen za 140 Kč pro všechny). Rezervovat je možné buď klasicky telefonicky, anebo přes online systém. Propracovaný systém, který používá i řada dalších hal, po jednoduché registraci (vyžaduje několik osobních údajů a potvrzení zadáním kódu z SMS – ta dorazila prakticky ihned) otevřel přehled dní a volných míst. Rezervovat je možné pouze celé hodiny, na půlhodiny se v Jehnicích nehraje. Zadat rezervaci je možné 3 hodiny před začátkem hraní, jinak pouze na základě telefonu na recepci, storno je pak možné 24 h předem. Příjemnému systému chybí jediná maličkost: správně zadat celý ceník. Pro mnou žádanou hodinu mezi 11 a 12 dopoledne se totiž zobrazila nedefinovaná cena 0 Kč, a tak jsem si musel to, kolik budu platit, vyhledat zpětně na webu.
Internetová prezentace haly v Jehnicích je o něco více strohá než u konkurence, ale shrnuje stručně to důležité, co hráče zajímá, a propojení komerčního badmintonu s extraligovým oddílem kvituji. Ovšem badminton se nehraje na papíře (ani na monitorech a LCD), a tak jsme se společně s mou sparingpartnerkou Veronikou Srncovou, talentovanou juniorkou oddílu TJ Sokol Židlochovice, vydali otestovat jehnickou arénu v praxi.
Do Jehnic jsme dorazili po svitavské výpadovce už krátce po půl jedenácté. Po průjezdu kolem školy a z kopečka dolů jsme málem přehlédli nenápadnou ceduli badminton – nebýt o poznání většího loga Yonex na jednom z plotů, možná bychom se museli otáčet. Každopádně si lze představit, že u první návštěvy zarazí nutnost zabočit do hodně zanedbaného průmyslového areálu, který opravdu nevypadá úplně vábně. Zaparkovali jsme v prostoru před vchodem s logem TJ Sokola Jehnic, kde je ale vyznačeno jen pár parkovacích míst – auta samozřejmě mohou stát i ve volném prostoru v okolí, ale tady by určitě prospělo alespoň vápnem naznačit, kde a jak se mají vozy "štosovat". Nicméně zastavili jsme, vytahali z auta věci a vydali se k recepci. Kde nás čekalo nepříjemné překvapení: zamčené dveře. Vyčkali jsme a zhruba patnáct až dvacet minut před začátkem naší rezervované hodiny se skutečně objevila paní recepční, která nám odemkla – zbylo tak dost času na převlečení i rozcvičení a začali jsme svůj trénink dokonce ještě s malým předstihem. Inu, kdo rezervuje neobvyklé hodiny, musí se připravit i na takováto "příkoří". Navíc bylo venku krásně ;-)
Nedávno zrekonstruovaná recepce působí mnohem luxusněji, než tomu bylo v minulosti. Dříve se lidé u vstupu tísnili, teď se mohou při čekání posadit na pěkné sedačky pod plakátem s mistrovským extraligovým celkem Jehnic. Prostornější recepce nabízí občerstvení i badmintonové vybavení k prodeji, Verča hned využila jedné z nabízených služeb a nechala si (k naprosté spokojenosti) přeplést jednu ze svých raket. Pokračovali jsme vyzutím u malé lavičky a do šaten. Dámské jsou situovány v patře, pánské v přízemí. Galantnější by možná bylo je obrátit, aby dámy nemusely šlapat schody, zase ale mají k dispozici o malinko větší prostor. Pánská šatna působila docela stísněně. Skříněk je dostatečný počet, ale stačí tři čtyři hráči s velkými batohy, aby zabrali prostřední lavičku, a ostatním tak značně ztíží převlékání. Pokud se sejde velká parta mužů, může být problém se i prostřídat ve sprchách. Každopádně ale šatna příznivě zapůsobila čistotou a opět nechybělo ani varování před uschováváním cenných předmětů ve skříňkách – vzhledem k tomu, že jsme byli jedinými zákazníky, ponechal jsem s čistým svědomím notebook uvnitř, za živého provozu bych to ale ve shodě s cedulkou nedoporučoval.
Přímo v hale už trochu klesl standard čistoty. Náš kurt číslo 1 byl ve své krajní části pokryt slušnou vrstvou peříček z předchozích trénínků. Koberce, na kterých se v Yonex Aréně hraje, byly tu a tam zkrabatělé a ne vždy položeny úplně rovně – nic tragického, ale prostor pro zlepšení by tu byl, stejně jako u řady různých krabic a nepořádku po krajích tělocvičny. Ovšem sám povrch kurtu byl čistý a koberec při hraní neklouzal: výtka se tedy týká výhradně estetického dojmu, nikoli hry samotné. Velkou výhodou Yonex Arény je, že byla vybudována speciálně pro badminton. Tomu odpovídá jednak její výška, která splňuje normy pro pořádání vrcholových turnajů, tak i absence překážejících předmětů nad kurty. Vynikající je dále modré vymalování stěn – proti nim se tak dobře rýsují bílé i žluté badmintonové míčky a není problém s viditelností ani při relativním šeru. Pochvalu zaslouží konstruktéři i za světla – ta jsou rozmístěna v řadách v prostoru mezi kurty a dostatečně je tak osvětlují, aniž by hrozilo nebezpečí, že se během hry hráč nechá oslnit pohledem "do zářivky": tak nějak si lze představit ideální osvětlení badmintonových kurtů.
Pět kurtů jehnické Yonex Arény je rozmístěno v řadě vedle sebe kolmo na její delší stranu. Za kurty je dostatek prostoru k odložení věcí a několik laviček, které skýtají pohodlí pro odpočinek. Na rozcvičku už mnoho prostoru nezbývá, lépe ji provést přímo na kurtu. Z jedné strany ke hře motivuje Petr Koukal, ze zadní pak řada partnerů. Mezi kurty je dostatečný prostor a v hale je i relativně dobrá akustika. Slabinou může být povrch. Pod badmintonovými koberci je ještě koberec klasický a pak už betonové podloží. V minulosti z hraní v Yonex Aréně řadu hráčů bolely kotníky. My během hodiny nezaznamenali žádný hrubý dopad, ale tohle je věc, kterou řádně prověří teprve pravidelné, časté trénování. A tak bylo naše hraní v Yonex Aréně velmi příjemné: v badmintonu příznivých podmínkách jsme si krásně zatrénovali a zpocení se vrhli zpátky do šaten a sprch.
Na závěr naší návštěvy Yonex Arény v Jehnicích jsme se upravili do lidské podoby v teplé sprše, dávkovací, ale použitelné, a pouze pohledem přehlédli malou, ale čistou toaletu v šatně. Ke spokojenosti dopadlo vypletení rakety, zdvořilá recepční nás při dotazu na trénování odkázala na web, kde se skutečně nachází všechny potřebné informace, plusem byla pozvánka na extraligu v nové sezóně.
V Yonex Aréně v Jehnicích se nám velmi líbilo. Hráče, který ji navštíví poprvé, může zprvu odradit okolní prostředí, ale přímo v hale se mu nabízejí v rámci možností rozmanité možnosti. Vše souvisí s hrou: hala nenabízí regeneraci či jiné aktivity. Ale komu jde jen o badminton, a to ať už s přáteli, anebo o zlepšení vlastní hry s trenérem, návštěvou Jehnic určitě neprohloupí.
O víkendu proběhla barážová utkání o účast v dalším ročníku nejvyšší české soutěže a také západní a východní skupiny. Do první ligy postoupila družstva Slavia TU Liberec a Sokol Veselý Brno Jehnice B, naopak do západní skupiny ...
Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšlaV Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.
Český badminton: kdo je u nás nejlepší?Prostá otázka – a zdaleka ne snadná odpověď. Kdo je u nás nejlepší v badmintonu? Nejvýše na světovém žebříčku jsou Petr Koukal, Kristina Ludíková a bratři Ondřej a Tomáš Kopřivovi. Mezi individualitami u nás dále vyčnívají ...
Europe Cup: Brno deklasovalo BialystokV prvním utkání skupiny badmintonové "ligy mistrů" – soutěže Europe Cup – tým Sokola Veselý Brno-Jehnice deklasoval polského soupeře UKS Hubal Bialystok jednoznačně 7:0.
Europe Cup: Brno deklasovalo Lucemburčany beze ztráty setuVe druhém utkání skupiny badmintonové ligy mistrů si vedl tým Sokol Veselý Brno Jehnice stejně suverénně jako v úvodním duelu. Soupeře z Lucemburska deklasoval poměrem 7:0 a doposud v turnaji neztratil ani set.
Europe Cup: Brno porazilo loňské mistry!V zápase o první místo v základní skupině badmintonové ligy mistrů si Sokol Veselý Brno Jehnice poradil s nizozemským soupeřem BC Duinwijck. Díky bezchybným výkonům čtveřice singlistů tak Jehnice porazily obhájce titulu!
O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS
Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza
2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS