O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Europe Cup: Brno porazilo loňské mistry!

V zápase o první místo v základní skupině badmintonové ligy mistrů si Sokol Veselý Brno Jehnice poradil s nizozemským soupeřem BC Duinwijck. Díky bezchybným výkonům čtveřice singlistů tak Jehnice porazily obhájce titulu!

Sokol Veselý Brno Jehnice – BC Duinwijck 4:3

Sestava nizozemského týmu není tak nabitá jako loni, do soutěže se dostal ze třetího místa své ligové soutěže na základě práva účasti obhájce trofeje. Ale najdeme v ní i známá jména jako Jorrit De Ruiter, Akvile Stapusaityteová či Koen Ridder. Brněnští utkání o první místo ve skupině otevřeli porážkou mixu Lukasz Moren – Alžběta Bášová. Zatímco v prvním setu polsko-česká dvojice uhrála na Jorrita De Ruitera a Evu Krabovou 18 bodů, ve druhém se jejich hra docela rozsypala a zaznamenali jen 4 body.

Brno ale nesložilo zbraně a dostalo se do vedení díky výtečným výkonům singlových jedniček. Petr Koukal si poradil s Koenem Ridderem, který je přece jen spíše deblistou, 21:10 a 21:14. Nezaváhala ani Febby Angguni, jež přehrála litevskou reprezentantku Akvile Stapusaityteovou dvakrát 21:12.

Nizozemci následně prokázali převahu v párových disciplínách a zvrátili vedení naposledy v průběhu utkání na svou stranu. Koen Ridder a Jorrit De Ruiter porazili pár Jakub Bitman – Lukasz Moren 21:19 a 21:17. Akvile Stapusaityteová a Eva Krabová pak dokázaly vyhrát těsnou koncovku první sady proti Febby Angguni a Alžbětě Bášové 25:23 a druhý set pak 21:13.

Za stavu 2:3 mohli myslet Brňané na vítězství, jen pokud by ani jeden z jejich druhých singlistů nezaváhal. Ale byl to nadějný stav: Jarolím Vícen proti Jerrymu Natenstedtovi i Lucie Havlová proti Marije Bloemové byli favority. Po výhrách 21:17 21:6 v Jarolímově a 21:7 a 21:12 v Luciině případě mohl český tým spustit oslavný pokřik. Jehnice porazily úřadujícího evropského šampiona BC Duinwijck 4:3 a postupují z prvního místa skupiny A do čtvrtfinále. V něm budou zítra čelit druhému týmu v tabulce skupiny B, kdo to bude, o tom se rozhodne ve večerním vzájemném souboji francouzského mistra Issy Les Moulineaux a tureckého celku Egospor (o něco pravděpodobnější je duel s Turky).

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [31.05.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS