O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MS juniorů: zlaté medaile pro Čínu, Japonsko a Thajsko

Titul z týmového MS juniorů nepřekvapivě odváží družstvo Číny. Čínští hráči pak získali i nejvíce individuálních titulů – tři z pěti možných. Další zlaté medaile vybojovali hráči Japonska a Thajska.

MS týmů: ve finále se utkaly tradiční velmoci Čína a Indonésie

Týmová soutěž na MS juniorů byla organizována do čtyř až pětičlenných skupin. Jejich vítězové se pak utkali v play-off o konečné vítězství. Pohříchu pro starý kontinent, osmička postupujících do boje o zlato byla kompletně asijská. Korea, Tchaj-wan, Indonésie, Hong Kong, Japonsko, Čína, Thajsko a domácí Malajsie byli postupujícími; nejlepší z Evropanů Němci, Španělé a Dánové bojovali jen o konečné 9. místo.

Ve čtvrtfinále si Thajci až překvapivě snadno poradili s Koreou poměrem 3:0. Stejným výsledek postoupila také Indonésie přes Hong Kong. Čína rozesmutnila domácí fanoušky, když vyřadila Malajsii 3:1. A Japonci si po boji zajistili medaili díky výhře 3:2 nad Tchaj-wanem.

Obě semifinálová utkání byla hodně napínavá. Indonésie porazila Thajsko 3:2, když o výsledku rozhodla až závěrečná čtyřhra žen. A stejné to bylo i v duelu Japonska a Číny, kdy Qingchen Chen a Yifan Jia přinesly postup v tradičně nejsilnější čínské disciplíně.

Finále už bylo výsledkově jednoznačné, samotné zápasy ale pro vítěznou Čínu rozhodně snadné nebyly. Výhru v úvodním třísetovém mixu následovalo vítězství Yuqi Shi nad Jonathanem Christiem v poměru 21:19 a 22:20. A vítězstný třetí bod přinesla čtyřhra chlapců po výsledku 21:18 ve třetím setu.

Individuální soutěž: Jonathan Christie na zlato nedosáhl

Indonéský badmintonista Jonathan Christie je tím, o kom se mluví jako o "novém Taufikovi". Talentovaný singlista byl v pavouku nasazen jako čísla jedna, ale očekávání nepotvrdil a do boje o zlato nezasáhl. V čistě čínském finále si titul juniorského mistra světa vybojoval Lin Gui Pu proti Shi Yuqimu. Další čínské výhry přidal Huang Kaixiang a Chen Qingchen v mixu; Chen Qingchen se posléze stala jedinou dvojnásobnou vítězkou, když spolu s Jia Yi Fan ovládla také čtyřhru dívek.

Ve dvouhře dívek se nasazená jednička k titulu prosadila – Japonska Akane Yamaguchiová po třísetové bitvě porazila He Bing Jiao z Číny. Závěr finálového programu MS juniorů pak přinesl zlatou radost thajské reprezentaci, když Puavaranukroh Dechapol a Ketlen Kittinupong porazili japonské soupeře Masahide Nakatu a Katsuki Tamateho.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [19.04.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Známe los mistrovství světa

Los MS byl k českým hráčům pro první kola mírný, mají ale možnost postavit se i největším favoritům. Dostane Kristína Gavnholt možnost potrápit olympijskou vítězku Li Xuerui?

Top 20: suverénně nejlepší mládež má Astra Praha

Český badmintonový svaz letos opět rozděluje dotaci na talentovanou mládež mezi kluby úspěšně pracující s juniorskými hráči. V pořadí nejlepších dvaceti oddílů největší bodový zisk zaznamenala Astra Praha před Sokolem Klimkovice a ...

TOM International: ve Slovinsku se dařilo mládeži

O víkendu 16.-17. října proběhl ve slovinské Mirně mezinárodní turnaj juniorů a také žákovských kategorií. Na circuitovém turnaji se nejvíce dařilo Lucii Havlové, která skončila třetí, velké úspěchy ale sbírali naši nejmladší ...

Swiss Junior Open: vítězství Petra Berana a Jana Loudy

Početná výprava českých juniorů se zúčastnila mezinárodního mistrovství Švýcarska. V turnaji se nejvíce dařilo Petru Beranovi a Janu Loudovi, kteří ovládli kategorii patnáctiletých. Bronzové medaile získaly ještě Tereza Švábíková ...

Slovenia Junior: úspěšný mix Hubáček-Kurzová

Mezinárodního mistrovství Slovinska se zúčastnila početná skupina českých hráčů. Nejlépe si vedli Jan Hubáček a Dominika Kurzová – nakonec pátí v mixu. Medailové úspěchy sbírali čeští žáci v souběžném mezinárodním turnaji U11-U15.

Slovenia Junior International: vítězství krumlovského mixu

Velmi úspěšné pro české barvy bylo juniorské mezinárodní mistrovství Slovinska. Jaromír Janáček s Lucií Černou dokonce vybojovali první místo v mixu, dále získali Češi celou řadu medailových umístění...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS