O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MMČR den první: Petr Koukal vyřadil Brice Leverdeze!

Hned v úvodním dni přišlo mezinárodní mistrovství České republiky o jednu ze svých hvězd: francouzského badmintonistu Brice  Leverdeze. Ale bylo to k radosti brněnského publika: vyřadil ho totiž náš Petr Koukal!

Radost tribunám haly na Vodově ulici udělal Petr Koukal už ve svém prvním zápase, kdy v koncovce třetího setu zdolal finskou jedničku Ville Langa. Posléze si v jednom z očekávaných zápasů večerního programu poradil i s Leverdezem a postoupil tak už do čtvrtfinále celého turnaje. Stejně se vedlo také Kristíně Gavnholt, i když ta si postup mezi osm nejlepších zajistila s mnohem větší lehkostí. Norce Kvernové ve druhém kole dokonce uštědřila jednociferné debakly.

Petr s Kristínou jsou jedinými Čechy, kteří "přežili" v soutěži až do víkendu. Petra nyní čeká ukrajinský hráč Valerij Atrašenkov, Kristína bude čelit Kamile Augustynové z Polska.

Další Češi ale svedli srdnatou bitvu a uhráli také svou porci vítězství. Do druhého kola mixu se podívali Jakub Bitman a Alžběta Bášová, kteří porazili slovenskou dvojici Bočák-Jariabková, Jan Fröhlich vzdoroval až do koncovek indickému favoritovi Chetanu Anandovi, výhru v prvním kole si připsali také Tomáš a Ondřej Kopřivovi a Kateřina Tomalová se Šárkou Křížkovou.

Zápasy dnešního programu můžete sledovat na tournamentsoftware, streamované přenos vám přináší Badminton Europe TV.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [01.10.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Petr Koukal: čínskému tréninku chybí intenzita

Nejlepší český badmintonista Petr Koukal absolvoval po Sudirman Cupu tréninky v čínském městě Kunming. Na svých stránkách přinesl také zajímavé postřehy, v čem se liší čínský trénink od toho evropského...

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Příprava na republiku: jak trénuje Petr Koukal

Nejlepší český singlista podle mezinárodního žebříčku zveřejňuje na své facebookové stránce videa z přípravy na vrchol domácí sezóny – mistrovství České republiky. Sledujte, jak se připravuje profesionál.

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS