O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MMČR den druhý: Koukal a Gavnholt jsou ve finále!

Brno se zatajeným dechem sleduje fantastické výkony českých singlistů: Petr Koukal i Kristína Gavnholt dvakrát vyhráli a budou startovat v nedělním finálovém programu. Koukal se utká s Wachou z Polska, Gavnholt čeká na indickou soupeřku Panthawane.

Petr Koukal opět popřel nasazení

Poté, co v pátek vyřadil nasazeného hráče číslo dva, poradil si Petr Koukal dnes s dalšími favority. Ve svém prvním zápase porazil Valerije Atrašenkova z Ukrajiny 24:22 a 22:20. Sám bodový stav napovídá, jak dramatické utkání to bylo. Důležitou roli sehrálo také odpískané špatné podání Ukrajince za stavu 20:19 - ale těžko může soupeř svádět prohru na jediné rozhodnutí servisového sudí. Naplno se ukazuje, že je Petr Koukal hráčem, který může čerpat sílu z fandění a podpory publika - a že se v dobré formě a pohodě může měřit se soupeři z Evropy...

...i z Asie, jak dokázalo jeho večerní semifinále. Tam se Petrovi postavil Hsu Jen Hao, tchaj-wanský singlista a nasazený hráč číslo tři. V přímém televizním přenosu si přemožitel Chetana Ananda uhrál na Petra pouze 12 a 10 bodů a zaplněná hala na Vodově ulici mohla vybuchnout nadšením: Petr Koukal postoupil do finále mezinárodního mistrovství České republiky 2011.

Kristína Gavnholt hrála s bohorovným klidem

Oproti "bouřliváku" Koukalovi je Kristína Gavnholt ona pověstná tichá voda, která břehy mele. Ve svém čtvrtfinále proti polské kvalifikantce Kamile Augustynové to ale možná až trochu přehnala: z bezpečného vedení o deset bodů ve druhé sadě se stala hororová, ale nakonec úspěšná koncovka. "Kika" postoupila po výsledku 21:14 a 23:21 do semifinále.

Tam se ale její pouť za největším hráčským úspěchem ještě nezastavila. Proti Estonce Karoliine Hoimové si mohla věřit a skutečně boj o postup do finále zvládla velmi suverénně. Výsledek 21:8 a 21:13 napovídá, že v průběhu zápasů nebylo pochyb o tom, kdo si odnese vítězství a možnost zúčastnit se aktivně nedělního programu. Velká gratulace Kristíně i Petrovi!

Složení zítřejších finálových dvojic:

Program zítřejšího finále (začíná se v 10 hodin - tournamentsoftware) otevře mix, kde se utkají Alexandr Nikolajenko a Valeria Sorokinová (Rusko) s estonsko-švédskou dvojicí Gert Kunka - Amanda Hogstromová.

Následovat bude dvouhra žen, kde Kristína Ludíková vyzve Arundhati Pantawaneovou z Indie.

Třetím zápasem nedělního finále je čtyřhra žen, kde se Valerii Sorokinovou a Ninu Vislovovou z Ruska pokusí zastavit Nicole Gretherová a Charmaine Reidová z Kanady.

Pokračovat bude čtyřhra mužů, kde Alexandr Nikolajenko a Vitalij Durkin z Ruska otestují turnajové jedničky Adama Cwalinu a Michala Logosze z Polska.

A na závěr turnaje zlatý hřeb: Petr Koukal dostane možnost po nasazené trojce a dvojce porazit i turnajovou jedničku, Przemyslawa Wachu z Polska!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [01.10.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS