O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mezinárodní mistrovství Rakouska: dvě zlaté do Japonska

Turnaj evropského circuitu v rakouském hlavním městě Vídni ovládli asijští hosté. Japonská výprava měla své zástupce ve většině finálových zápasů a odvezla si dvě zlaté medaile. Maximem českých hráčů bylo čtvrtfinále.

Česká stopa: Lucie Havlová a Alžběta Bášová ve čtvrtfinále

Na turnaj se vypravilo hned několik českých hráčů. Na největší úspěch dosáhly ve čtyřhře žen Lucie Havlová s Alžbětou Bášovou, které se probojovaly do čtvrtfinále. V něm ale dostaly tvrdou lekci od druhých nasazených soupeřek z Japonska. Ve dvouhře mužů byl čtvrtým nasazeným Petr Koukal, dokázal ale uhrát jen kolo. Ve druhém podlehl Mishovi Zilbermanovi z Izraele. Stejně dopadli i Josef Rubáš s Jaroslavem Sobotou ve čtyřhře mužů – v prvním kole přehráli soupeře z Rakouska, ale pak nestačili na čtvrté nasazené Belgičany. Do čtyřhry žen zasáhla ještě dvojice Zuzana Pavelková – Miroslava Vašková, ale vypadla hned v prvním utkání. Mistři ČR ve smíšené čtyřhře Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou uhráli jedno kolo, porazili maďarské soupeře, a pak svedli hezkou třísetovou bitvu s japonskými soupeři.

Většina zlatých putuje do Japonska

Asijští hosté byli na rakouském turnaji nad síly většiny Evropanů. Čestnou výjimkou bylo finále čtyřhry mužů, kde se ke zlaté prosadili Anthony Clark a Chris Langridge z Anglie. Dvě zlaté medaile vybojovaly japonské ženy, v singlu dokonce byly mezi prvními čtyřmi hráčkami tři Japonky. Ve smíšené čtyřhře dánské favority zastavili soupeři z Hong Kongu a ve finále dvouhry mužů byl nad síly Ukrajince Dmytro Zavadského Hsu Jen Hao z Tchaj-wanu.

Výsledky finálových utkání:

dvouhra mužů: Hsu Jen Hao (Tchaj-wan) – Dmytro Zavadský (Ukrajina) 21:15 21:12
dvouhra žen: Nozomi Okuharová - Mayu Sekiyová (obě Japonsko) 21:6 21:16
čtyřhra mužů: Anthony Clark, Chris Langridge (Anglie) – Hiroyuki Saeki, Ryota Taohata (Japonsko) 21:15 21:16
čtyřhra žen: Yuriko Mikiová, Koharu Yonemotová (Japonsko) – Line Damkjaer Kruseová, Marie Ropkeová (Dánsko) 26:24 21:15
smíšená čtyřhra: Wong Wai Hong, Chau Hoi Wah (Hong Kong) – Mads Pieler Kolding, Julie Houmannová (Dánsko) 21:17 21:11

Kompletní výsledky si můžete prohlédnout na tournamentsoftware.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.02.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS