O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mezinárodní mistrovství Polska: domácí ovládli mix

V polském Bialystoku se odehrál další turnaj evropského circuitu. Mezinárodní mistrovství Polska přineslo domácím radost v mixu, kde se hrálo čistě polské finále. Z Čechů si nejlépe vedla Kristína Ludíková, která v boji o semifinále prohrála s pozdější vítězkou.

Česká stopa: Kristína Ludíková skončila ve čtvrtfinále

Nejúspěšnější z české výpravy byla úřadující ženská jednička – Kristína Ludíková. Ta dokázala ve dvouhře postoupit přes Claudii Mayerovou z Rakouska a Natalii Perminovovou z Ruska až do čtvrtfinále, v něm ve třech setech podlehla třetí nasazené Larise Grigové z Ukrajiny. Její soupeřka pak ve dvou setech vyhrála i semifinále a finále, Kristínu tedy může mrzet i los... Z českých singlistů se v hlavní soutěži do druhého kola dostal Jakub Bitman, po výhře nad Henrikem Tothem z Maďarska podlehl rakouskému hráči Michaelu Lahnsteinerovi. Osudem Pavla Floriana byl v prvním kole šestý nasazený Kevin Cordon Buezo, Tomáš Kopřiva podlehl domácímu Rafalu Hawlovi. Ve čtyřhře mužů bratři Kopřivové porazili běloruský pár Konakh – Yakauchuk, ve druhém kole ale podlehli polské dvojici Moren – Szkudlarczyk. Podobně si vedly i dívky: Alžběta Bášová s Lucií Havlovou vyhrály první kolo nad párem Grudzinová – Pasternaková (Polsko), ve druhém nestačily na „Bruce Lee“ - kanadský pár Alex Bruceová – Michelle Li. Konečně v mixu naši jediní zástupci Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou byli předsazení do druhého kola, v něm ale podlehli polské dvojici Moren – Kurdelská.

Finálový den: polská radost v mixu, pestří vítězové

Nedělní finále nabídlo pestrou přehlídku vítězů: ani jedna reprezentace nedokázala získat dvě zlaté. Hned na úvod programu potěšili domácí tribuny dva polské mixové páry: Robert Mateusiak a Nadiezda Ziebová potvrdili papírové předpoklady a porazili ve dvou setech dvojici Rafal Hawel – Kamila Augustynová. Vítězku dvouhry žen už znáte, dvouhru mužů ovládla španělská jednička Pablo Abian. Nedávný přemožitel Petra Koukala si poradil ve finále s Vladimirem Ivanovem z Ruska. Ten si však spravil chuť ve čtyřhře, když spolu s Ivanem Sozonovem porazil polský pár Adam Cwalina – Michal Logosz. Finálový den uzavřela čtyřhra žen, v režii japonských párů. Vítězství si vybojovaly Rie Etová a Yu Wakitová.

Kompletní výsledky finálových utkání:

smíšená čtyřhra: Robert Mateusiak, Nadiezda Ziebová - Rafal Hawel, Kamila Augustynová (všichni Polsko) 21:13 21:17
dvouhra mužů: Pablo Abian (Španělsko) – Vladimir Ivanov (Rusko) 21:14 21:12
dvouhra žen: Larisa Grigová (Ukrajina) – Yuka Kusunoseová (Japonsko) 21:15 21:16
čtyřhra mužů: Vladimir Ivanov, Ivan Sozonov (Rusko) – Adam Cwalina, Michal Logosz (Polsko) 23:21 21:17
čtyřhra žen: Rie Etová, Yu Wakitová - Kana Itová, Asumovi Kugová (všechny Japonsko) 21:16 21:9

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [27.03.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

Riga International: třetí místo Tomalové a Švábíkové v deblu

Na turnaj evropského circuitu do Lotyšska se vydala početná skupina českých badmintonistů. Nejlepší výsledek uhrály Kateřina Tomalová a Tereza Švábíková, které obsadily třetí místo v deblu.

Spanish International: Čechům se v Madridu nedařilo

Bez vítězného zápasu odjížděli Petr Koukal a Zuzana Pavelková ze circuitového turnaje v Madridu. Vítězi mezinárodního mistrovství Španělska se stali domácí Pablo Abian a Iris Wang.

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.

Polish Open: cenná kvalifikační výhra Adama Mendreka

Mezinárodní mistrovství Polska našim barvám mnoho úspěchů nepřineslo. Zajímavý výsledek zaznamenal Adam Mendrek v kvalifikaci, kde porazil úřadujícího mistra Finska Antona Kaistiho. V hlavní soutěži jsme zaznamenali jen tři výhry ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS