Mezinárodní mistrovství Polska: domácí ovládli mix

V polském Bialystoku se odehrál další turnaj evropského circuitu. Mezinárodní mistrovství Polska přineslo domácím radost v mixu, kde se hrálo čistě polské finále. Z Čechů si nejlépe vedla Kristína Ludíková, která v boji o semifinále prohrála s pozdější vítězkou.

Česká stopa: Kristína Ludíková skončila ve čtvrtfinále

Nejúspěšnější z české výpravy byla úřadující ženská jednička – Kristína Ludíková. Ta dokázala ve dvouhře postoupit přes Claudii Mayerovou z Rakouska a Natalii Perminovovou z Ruska až do čtvrtfinále, v něm ve třech setech podlehla třetí nasazené Larise Grigové z Ukrajiny. Její soupeřka pak ve dvou setech vyhrála i semifinále a finále, Kristínu tedy může mrzet i los... Z českých singlistů se v hlavní soutěži do druhého kola dostal Jakub Bitman, po výhře nad Henrikem Tothem z Maďarska podlehl rakouskému hráči Michaelu Lahnsteinerovi. Osudem Pavla Floriana byl v prvním kole šestý nasazený Kevin Cordon Buezo, Tomáš Kopřiva podlehl domácímu Rafalu Hawlovi. Ve čtyřhře mužů bratři Kopřivové porazili běloruský pár Konakh – Yakauchuk, ve druhém kole ale podlehli polské dvojici Moren – Szkudlarczyk. Podobně si vedly i dívky: Alžběta Bášová s Lucií Havlovou vyhrály první kolo nad párem Grudzinová – Pasternaková (Polsko), ve druhém nestačily na „Bruce Lee“ - kanadský pár Alex Bruceová – Michelle Li. Konečně v mixu naši jediní zástupci Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou byli předsazení do druhého kola, v něm ale podlehli polské dvojici Moren – Kurdelská.

Finálový den: polská radost v mixu, pestří vítězové

Nedělní finále nabídlo pestrou přehlídku vítězů: ani jedna reprezentace nedokázala získat dvě zlaté. Hned na úvod programu potěšili domácí tribuny dva polské mixové páry: Robert Mateusiak a Nadiezda Ziebová potvrdili papírové předpoklady a porazili ve dvou setech dvojici Rafal Hawel – Kamila Augustynová. Vítězku dvouhry žen už znáte, dvouhru mužů ovládla španělská jednička Pablo Abian. Nedávný přemožitel Petra Koukala si poradil ve finále s Vladimirem Ivanovem z Ruska. Ten si však spravil chuť ve čtyřhře, když spolu s Ivanem Sozonovem porazil polský pár Adam Cwalina – Michal Logosz. Finálový den uzavřela čtyřhra žen, v režii japonských párů. Vítězství si vybojovaly Rie Etová a Yu Wakitová.

Kompletní výsledky finálových utkání:

smíšená čtyřhra: Robert Mateusiak, Nadiezda Ziebová - Rafal Hawel, Kamila Augustynová (všichni Polsko) 21:13 21:17
dvouhra mužů: Pablo Abian (Španělsko) – Vladimir Ivanov (Rusko) 21:14 21:12
dvouhra žen: Larisa Grigová (Ukrajina) – Yuka Kusunoseová (Japonsko) 21:15 21:16
čtyřhra mužů: Vladimir Ivanov, Ivan Sozonov (Rusko) – Adam Cwalina, Michal Logosz (Polsko) 23:21 21:17
čtyřhra žen: Rie Etová, Yu Wakitová - Kana Itová, Asumovi Kugová (všechny Japonsko) 21:16 21:9

Autor: Tomáš Krajča [27.03.2011]