O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mezinárodní mistrovství ČR začíná už zítra

Nejvýznamnější turnaj letošní sezóny na našem území: to je Yonex Czech International. V pavilonu F brněnského výstaviště se už zítra rozjedou kvalifikační bitvy. Na co se můžeme těšit? Přijedou špičkoví hráči včetně juniorského mistra světa či řady účastníků MS dospělých, diváky čeká vedle kvalitních zápasů také bohatý doprovodný program.

Kde, kdy, a za kolik? Přijďte se podívat na špičkový badminton

Přestože BadmintonWeb.cz, portál Czechbadminton a další weby budou poskytovat komplexní zpravodajský servis z turnaje, přestože výsledky naleznete na webu Tournamentsoftware, doporučujeme minimálně víkendový program navštívit osobně. Lepší badminton už v České republice letos k vidění nebude: a pořadatelé chystají i bohatý doprovodný program.

Yonex Czech International se hraje v Pavilonu F Brněnského výstaviště. Abyste ho snadno našli, připravili organizátoři přehlednou mapku:

 

Program běží od čtvrtka 30. září, kdy v 9:00 začíná prvními zápasy kvalifikace. Hlavní soutěž startuje v pátek 1. 10., opět v 9:00, konec cca ve 20:00. Na programu budou první a druhá kola. Sobota (2. 10.) nabídne v časech 10-14:00 zápasy čtvrtfinále a od 16 do 20:00 semifinálová utkání. V neděli (3. 10.) potom bude mezi 10-14:00 turnaj vrcholit zápasy finále jednotlivých disciplín.

Vstupenky na čtvrteční a páteční program stojí 50 Kč, sobota a neděle je za 100 Kč. Permanentka na celý turnaj je pak k mání za 200 korun. Děti do 15 let mají vstupné zdarma. Vstupenky lze zakoupit na místě, předprodej probíhá v prodejně sportprotebe.cz, ulice Banskobystrická 176, Brno 621 00, každý pracovní den od 13 do 18 hodin. 

Petr Koukal nestartuje, ale konkurence je i tak skvělá

Z domácí špičky se bohužel turnaje nebude moci zúčastnit Petr Koukal. Obhájce loňského vítězství v singlu se sice stal tváří turnaje, ale před nedávnem musel podstoupit operaci nádoru. Na turnaji nebudou startovat ani bratři Kopřivové – naši nejlepší deblisté. Přesto je nač se těšit! Fanoušci mohou podpořit Kristínu Ludíkovou: jednička mezi českými ženami má příznivý los a mohla by bojovat o medailové umístění.

Mimořádně nabitá je především dvouhra mužů: představí se hráči, kteří startovali na MS, nebo patří do špičky evropských circuitových turnajů, namátkou Rune Ulsing (Dánsko), Przemyslaw Wacha (Polsko), Ville Lang (Finsko) či Scott Evans (Irsko). A v kvalifikaci bude bojovat také Viktor Axelsen (Dánsko), úřadující juniorský mistr světa! Ozdobou dvouhry žen jistě bude Judith Meulendijksová (Nizozemsko), či ukrajinské hvězdy Larisa Grigová a Elena Prusová. A těšit se můžete na výkony elitních anglických deblů Marcus Ellis – Peter Mills a Chris Langridge – Robin Middleton.

A pokud jde o program mimo kurty, v hale se budou prezentovat partneři turnaje, dojde na ochutnávku vín, soutěž o značkové hodinky v ceně 15 000 Kč a budete moci navštívit prodejní výstavu obrazů od Anny Kocmanové či prodejní stánek Yonex. Víkendový program pak bude moderovat Barbora Černošková (redaktorka ČT).

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [29.09.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Canada Open: domácí turnaj ovládla Michelle Li

V kanadském Calgary potěšila diváky Yonex Canada Open domácí Michelle Li, když dokázala zvítězit ve dvouhře. Singl mužů ovládl stejně jako nedávné US Open vracející se Lee Chong Wei.

US Open: Lee Chong Wei vyhrál první turnaj po návratu na světovou scénu

Turnaj US Open letos nepřinesl velký úspěch českým barvám; naši reprezentanti vypadli už v prvních kolech. Z výhry v singlu se radoval poprvé od návratu na kurty po dopingové kauze Lee Chong Wei, který ve finále udolal Hanse ...

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

Riga International: třetí místo Tomalové a Švábíkové v deblu

Na turnaj evropského circuitu do Lotyšska se vydala početná skupina českých badmintonistů. Nejlepší výsledek uhrály Kateřina Tomalová a Tereza Švábíková, které obsadily třetí místo v deblu.

Spanish International: Čechům se v Madridu nedařilo

Bez vítězného zápasu odjížděli Petr Koukal a Zuzana Pavelková ze circuitového turnaje v Madridu. Vítězi mezinárodního mistrovství Španělska se stali domácí Pablo Abian a Iris Wang.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS