O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Malaysia Open: malé thajské překvapení

Turnaj Yonex-Sunrise Malaysia Open, který probíhal ve městě Johor mezi 6. a 11. červencem měl velmi dobré hráčské obsazení, včetně světových jedniček ve dvouhře a čtyřhře. Svou pozici v singlu uhájil na domácí půdě Lee Chong Wei, překvapením byla zlatá medaile thajského páru: Duanganong Aoonkesornová a Kunchala Varavichitchaikulová ovládly čtyřhru žen, Fitriawan Devin Lahardi s Lilianou Natsirovou (Indonésie) zase mix. V deblu zvítězili Markis Kido a Hendra Setiawan (Indonésie), v čistě hongkongském finále dvouhry žen se radovala Yip Pui Yin.

Dvouhry: malajsijské a hongkongské finále

Z velkého úspěchu se na turnaji úrovně Grand Prix Gold (druhý nejvyšší hned po Super Series) radovaly hongkongské ženy. Ve finále se totiž střetly Yip Pui Yin a Zhou Mi - obě reprezentantky Hong Kongu. Možná i proto, že se dobře znají a často spolu trénují, bylo jejich utkání mimořádně vyrovnané. Úspěšnější v koncovce třetího setu byla nakonec Yip Pui Yin.

Yip Pui Yin - Zhou Mi (obě Hong Kong) 21:16 14:21 21:19

Mezi muži byl jasným favoritem domácí Lee Chong Wei. Světový hráč číslo jedna procházel turnajem bez větších obtíží, a komplikace nepřineslo ani finálové utkání. V něm mu byl soupeřem další Malajsijec, veterán Wong Choon Hann. Levoruký badmintonista přešel v semifinále po velké bitvě přes Taufika Hidayata a na turnaji ukázal dobrou formu - Lee Chong Wei byl ale rychlejší i silnější, v prvním setu povolil svému reprezentačnímu kolegovi jen 8 bodů. Ve druhé sadě Wong Choon Hann vzdoroval o poznání lépe a nakonec ji proti nervózní jedničce získal 21:14. Ale poslední slovo měl přece jen Lee Chong Wei, když rozhodující set vyhrál 21:15.

Lee Chong Wei - Wong Choon Hann (oba Malajsie) 21:8 14:21 21:15

Sledujte finálové utkání mezi dvěma malajsijskými singlisty:

Čtyřhry: dařilo se thajským badmintonistům

Také první finále párových disciplín mělo národnostně homogenní obsazení. Utkaly se totiž dva indonéské páry. Favority v soutěži čtyřhry mužů byli jednoznačně Markis Kido a Hendra Setiawan. Zlatí olympionici zarazili publikum, když v prvním setu dostali od reprezentačních kolegů Hendry Aprida Gunawana a Alventa Chandry Yulianta nařezáno 8:21! Pak ale zapnuli vyšší rychlostní stupeň a zvítězili v dalších dvou setech 21:17 a 21:12.

Markis Kido, Hendra Setiawan - Hendra Aprida Gunawan, Alvent Chandra Yulianto (všichni Indonésie) 8:21 21:17 21:12

Finálové utkání čtyřhry žen bylo soubojem "úsporné" malajsijské dvojice Ng Hui Ern - Ng Hui Lin s thajskými hráčkami, jejichž příjmení i křestní jména měla naopak slabik povícero: Duanganong Aroonkesornová - Kunchala Varavichitchaikulová. Zápas to byl v rámci finálového programu z úspornějších - trval "pouze" 43 minut, radovaly se však thajské badmintonistky.

Duanganong Aoonkesornová, Kunchala Varavichitchaikulová (Thajsko) - Ng Hui Ern, Ng Hui Lin (Malajsie) 12:21 21:17 21:13

I do finále smíšené čtyřhry se probili zástupci Thajska. Sudket Prapakamol a Saralee Thoungthongkamová bojovali proti nově složenému indonéskému páru Fitriawan Devin Lahardi - Liliana Natsirová. Liliana dala košem svému stálému parťákovi Novovi Widiantovi - a nemusela litovat. V první sadě se prosadili až překvapivě snadno Thajci, ve druhé už ale Natsirová vévodila hře, a rozhodnout musela třetí sada. I tu odstartovali lépe Fitriawan s Natsirovou, když brzy získali tříbodové vedení. Thajci už do konce setu pouze stahovali náskok soupeře a na konci museli Indonésanům pogratulovat k vítězství.

Fitriawan Devin Lahardi, Liliana Natsirová (Indonésie) - Sudket Prapakamol a Saralee Thoungthongkamová (Thajsko) 13:21 21:16 21:17

Sledujte výkon thajských finalistů v semifinálovém utkání proti jiné indonéské dvojici Kido, Nurlitová:

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [13.07.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

All England: třetí titul v řadě pro Liliyanu Natsirovou a Tontowi Ahmada

Finálový den All England přinesl krásnou čínskou bitvu ve čtyřhře žen, dva tituly pro Čínu, dva pro Indonésii, a několik úspěšných obhajob. V závěrečném duelu finálového dne získala mixová dvojice Ahmad-Natsirová třetí titul v ...

All England: parádní finále čtyřhry mužů

Slavný turnaj zná své vítěze. Po napínavém průběhu se ve vynikajícím finále čtyřhry mužů radovali Lee Yong Dae a Jung Jae Sung. Očekávaný souboj mezi Lin Danem a Lee Chong Wei bohužel ovlivnilo zranění malajského hráče...

Bojuj jako Vittinghus: skvělá výměna z All England

Tři čtvrtě minuty dlouhý klip předvede parádní výměnu ze zápasu mezi Lee Chong Wei a Hansem Kristianem Vittinghusem. Dánský badmintonista vybírá neuvěřitelné míče, na závěr předvede i svůj smysl pro čestný boj.

All England: velké dánské vítězství v deblu

101. ročník nejslavnějšího badmintonového turnaje, All England Open, má za sebou velké finále. Tři zlaté medaile si připsali reprezentanti Číny, vítězství slaví také Lee Chong Wei a po dramatickém průběhu dánská deblová dvojice ...

All England: videa z finálových utkání

Sledujte pětici videí z finálových utkání All England 2011. Uvidíte souboj velikánů Lin Dana a Lee Chong Wei, či dramatické finále čtyřhry mužů se šťastným koncem pro dánský pár Matthias Boe – Carsten Mogensen.

Asian Games: týmové soutěže vyhrála Čína

V čínském Guangzhou probíhají 16. Asijské hry. Týmové soutěže badmintonistů nepříliš překvapivě ovládla právě domácí Čína - muži porazili ve finálovém zápase Koreu, ženy si poradily s Thajskem.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS