O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mercosul International: v Brazílii se našim nedařilo

Pouze jeden vítězný zápas zaznamenala česká výprava na turnaji Mercosul International v Brazílii. Postarala se o něj Zuzana Pavelková, která se tak probojovala do druhého kola dámské dvouhry.

Pavelková v prvním kole jednoznačně během patnácti minut porazila domácí Talitu Casonatto 21:3 a 21:4. Ve druhém už si ale nevěděla rady s druhou nasazenou Rong Schafer z USA a podlehla jí 10:21 a 9:21. Na svém webu hodnotila jak zápas, tak i vlastní boj se zdravotními potížemi: "Prohra mě moc mrzí, protože vím, že jsem schopná hrát lépe jak 21:10 a 21:9 a hlavně ani jeden zápas nebyl o badmintonu, ale o věcech kolem, kterých bylo bohužel proti mně najednou více, než co jsem byla schopná zvládnout. Není to výmluva. Vypořádala jsem se s tím tak, jak nejlíp jsem v danou chvíli uměla a určitě by to šlo příště lépe. Zkušenost vzácná, přestože ne zrovna příjemná. Vím však, že i tohle mě posouvá dál a bude se mi to v budoucnu hodit. "

Vůbec se pak v turnaji nedařilo českým mužům. Pavel Florian podlehl nasazené jedničce Mishovi Zilbermanovi 6:21 a 9:21. Jan Fröhlich prohrál s domácím Alexem Yuwan Tjongem o něco těsněji 17:21 a 19:21. V deblu mužů pak Pavel Florian s Ondřejem Kopřivou po třech setech odešli poraženi brazilskou dvojicí Hugo Arthuso-Daniel Paiola.

Vítězi Mercosul International ve dvouhrách se stali Guatemalan Kevin Cordon a přemožitelka Zuzany Pavelkové, Rong Schafer. Smíšená čtyřhra přinesla druhé zlato pro USA díky dvojici Phillip Chew-Jamie Subandhi. Čtyřhru žen vyhrály Ozge Bayrak a Neslihan Yigit z Turecka. A konečně z vítězství ve čtyřhře mužů se radovali Belgičané Matijs Dierckx a Freek Golinski.

Kompletní výsledky turnaje: tournamensoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.03.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS