O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mercosul International: v Brazílii se našim nedařilo

Pouze jeden vítězný zápas zaznamenala česká výprava na turnaji Mercosul International v Brazílii. Postarala se o něj Zuzana Pavelková, která se tak probojovala do druhého kola dámské dvouhry.

Pavelková v prvním kole jednoznačně během patnácti minut porazila domácí Talitu Casonatto 21:3 a 21:4. Ve druhém už si ale nevěděla rady s druhou nasazenou Rong Schafer z USA a podlehla jí 10:21 a 9:21. Na svém webu hodnotila jak zápas, tak i vlastní boj se zdravotními potížemi: "Prohra mě moc mrzí, protože vím, že jsem schopná hrát lépe jak 21:10 a 21:9 a hlavně ani jeden zápas nebyl o badmintonu, ale o věcech kolem, kterých bylo bohužel proti mně najednou více, než co jsem byla schopná zvládnout. Není to výmluva. Vypořádala jsem se s tím tak, jak nejlíp jsem v danou chvíli uměla a určitě by to šlo příště lépe. Zkušenost vzácná, přestože ne zrovna příjemná. Vím však, že i tohle mě posouvá dál a bude se mi to v budoucnu hodit. "

Vůbec se pak v turnaji nedařilo českým mužům. Pavel Florian podlehl nasazené jedničce Mishovi Zilbermanovi 6:21 a 9:21. Jan Fröhlich prohrál s domácím Alexem Yuwan Tjongem o něco těsněji 17:21 a 19:21. V deblu mužů pak Pavel Florian s Ondřejem Kopřivou po třech setech odešli poraženi brazilskou dvojicí Hugo Arthuso-Daniel Paiola.

Vítězi Mercosul International ve dvouhrách se stali Guatemalan Kevin Cordon a přemožitelka Zuzany Pavelkové, Rong Schafer. Smíšená čtyřhra přinesla druhé zlato pro USA díky dvojici Phillip Chew-Jamie Subandhi. Čtyřhru žen vyhrály Ozge Bayrak a Neslihan Yigit z Turecka. A konečně z vítězství ve čtyřhře mužů se radovali Belgičané Matijs Dierckx a Freek Golinski.

Kompletní výsledky turnaje: tournamensoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.03.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS