O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Memoriál Standy Krauze: v Těšíně proběhla generálka na MČR

Poslední celostátní turnaj GPA dospělých před blížícím se mistrovstvím České republiky se hrál v Českém Těšíně. Tradiční Memoriál St. Krauze přinesl vítězství Petru Jelínkovi a Dominice Koukalové, párovým disciplínám dominovaly sehrané dvojice.

Ve dvouhrách uspěli nasazení hráči číslo jedna

Oba singlové pavouky se obešly bez překvapení – v turnaji totiž zvítězily nasazené jedničky Petr Jelínek a Dominika Koukalová. Turnaj měl řadu černých koní, například v Lukáši Zevlovi, který se po návratu z tréninkového pobytu v Malajsii utkal postupně s oběma bratry Kopřivovými. Zatímco Ondřeje ve třech setech porazil, s Tomášem následně prohrál. Podobně proplouval turnajem až do závěrečných kol také Viki Indra Okvana – nenasazený Indonésan z benáteckého extraligového oddílu to dotáhl až do finále, kde ale podlehl svému kolegovi z družstva Jelínkovi.

Vítězka dvouhry žen, Dominika Koukalová, se nejvíce zapotila už ve druhém kole, kdy musela hrát tři sety s mosteckou Zuzanou Jeřichovou. Papírově obtížnější soupeřky Kollarovou, Tomalovou i Milisovou dokázala zdolat ve dvou sadách a potvrdila tak podobně jako Jelínek své nasazení.

Čtyřhra mužů byla pro přední české páry zkouškou na MČR

Největší pozornost poprávu budila skvěle obsazená čtyřhra mužů. Před mistrovstvím republiky se přijeli sehrát a ověřit si svou formu prakticky všechny přední české páry. Tradičními favority byli plzeňští Josef Rubáš a Jaroslav Sobota, na vítězství mohli pomýšlet René Neděla a Martin Herout, svou sehranost ověřovali Pavel Drančák a Jiří Provazník a aktuální formu netradičně na domácí scéně testovali také Tomáš a Ondřej Kopřivovi. Právě ti se nakonec stali vítězi těšínského turnaje, když ve finále porazili své předpokládané největší soupeře na republikovém šampionátu, Drančáka s Provazníkem, po setech 21:17 a 21:6.

Čtyřhra žen byla pravým opakem dvouher – přinesla totiž řadu překvapení na adresu nasazených párů. Hned v prvním kole se loučily turnajové jedničky Krejčová a Pilařová, které nestačily na Jeřichovou a Pokornou. Podobně dopadly i druhé nasazené Lajdová a Maixnerová, jež podlehly ve druhém kole Monice Erbenové s Martinou Vackovou. Právě ty se nakonec staly celkovými vítězkami, když si ve finále poradily se Šárkou Křížkovou a Kateřinou Tomalovou.

Soutěž v mixu naopak mnoho překvapivých výsledků nenabídla. Za zmínku stojí snad jen semifinálová účast juniorského páru z Orlové, Vojtěch Šelong a Jana Žwaková vyřadili ve své větvi turnajového pavouka dvojici Skrčený-Erbenová. Ve finále se podle očekávání střetly dva první nasazené páry, Pavel Drančák s Hanou Kollarovou potvrdili úlohu hlavních favoritů a porazili Jiřího Provazníka s Hanou Milisovou 21:15 a 28:26.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Pavel Drančák, Hana Kollarová (Sokol Meteor Praha Radotín, SK Dobrá Voda) – Jiří Provazník, Hana Milisová (Deltacar Benátky n. Jiz., SKB Český Krumlov) 21:15 28:26
dvouhra mužů: Petr Jelínek (BC RSC Brno) – Viki Indra Okvana (Deltacar Benátka n. Jiz.) 24:22 21:18
čtyřhra žen: Monika Erbenová, Martina Vacková (BaC Esiko Kladno, Sokol Králův Dvůr) – Šárka Křížková, Kateřina Tomalová (Sokol Dobruška, Sokol Klimkovice) 14:21 21:16 21:17
dvouhra žen: Dominika Koukalová (BK 93 Hořovice) – Hana Milisová (SKB Český Krumlov) 21:18 21:19
čtyřhra mužů: Ondřej Kopřiva, Tomáš Kopřiva (Sokol Dobruška) – Pavel Drančák, Jiří Provazník (Sokol Meteor Praha Radotín, Deltacar Benátky n. Jiz.) 21:17 21:6

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [15.01.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Akademické hry: nejúspěšnější Monika Erbenová a Petr Jelínek

Mezi 9.-14. červnem proběhly v Praze 12. české akademické hry. V soutěži badmintonistů se ke dvěma titulům vysokoškolského mistra ČR probojovali Monika Erbenová v párových disciplínách a Petr Jelínek ve dvouhře a čtyřhře.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS