O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME klubů: Brno-Jehnice na třetím místě!

Skvělého úspěchu dosáhl český mistr Sokol Veselý Brno Jehnice na Mistrovství Evropy klubů. Ve francouzském Amiens se dokázali Brňané probojovat až do semifinále a odvezli si krásné třetí místo.

Dvě výhry ve skupině a důležitý postup v play-off

Ve čtyřčlenné základní skupině si nejprve tým Brna připsal dvě jasné výhry v poměru 6:1. Připomeňme, že se "liga mistrů" hraje trochu jiným systémem než česká extraliga – po dvou singlech mužů a žen a po jedné od každé párové disciplíny. Brno v sestavě s pouze dvěma ženami (Alžbětou Bášovou a Kamilou Augustynovou) tak vždy muselo druhou dvouhru žen skrečovat. I tak si ale čeští mistři poradili s bulharským celkem SCB Stara Zagora a lucemburským mistrem BC 82 Bettembourg. V závěrečném utkání o výchozí pozici pro play-off naopak nestačili na francouzského vicemistra AIC Universite CB, když při porážce 1:6 bodovali jen Petr Koukal s Adamem Cwalinou ve čtyřhře.

Klíčový duel přišel v pátečním čtvrtfinále. Brno čekal nizozemský tým Van Zundert Velo. Výchozí stav 0:1 rychle na 2:1 otočili Adam Cwalina s Kamilou Augustynovou v napínavém třísetovém mixu a Petr Koukal jasnou výhrou proti Rikkertu Suijkerlandovi. Alžběta Bášová pak podle očekávání podlehla Chang Ya-Lan. Klíčový bod získali v deblu Petr Koukal s Adamem Cwalinou, kteří zdolali na tři sety Rikkerta Suijkerlanda a Russela Munse. Jarolím Vícen pak sice také ve třech setech podlehl Jimu Middelburgovi. Ale za vyrovnaného stavu 3:3 s jistotou přinesla rozhodující bod polská singlistka Kamila Augustynová výhrou nad Lisou Malaihollovou. Brno postoupilo do semifinále!

Páteční večerní duel s francouzským mistrem BC Chambly Oise neskýtal mnoho nadějí na úspěch, a tak realizační tým Brna nechal ochutnat mistrovskou soutěž také Adamu Mendrekovi, naopak už nehrál Petr Koukal. O jednoznačnou výhru 4:0 se postarali Robert Mateusiak a Kirsty Gilmourová v mixu, Gilmourová sama ve dvouhře a Thomas Rouxel právě proti Adamu Mendrekovi. Poslední bod pak započetla skreč ve druhé dvouhře žen.

Třetí místo je vyrovnáním dosavadního nejlepšího výsledku českého týmu v evropské mistrovské soutěži (toho dosáhli právě Brňané před dvěma lety) a vynikajícím úspěchem pro brněnský celek.

V sobotním finále si titul mistrů Evropy vybojovali hráči ruského Primorje Vladivostok, kteří zdolali francouzského mistra 4:1. Jediný bod týmu Chambly Oise přinesla ve dvouhře Kirsty Gilmourová, za Vladivostok naopak bodovali po dvousetových výhrách Vladimir Ivanov v singlu, společně s Ivanem Sozonovem v deblu, Nina Vislovová s Zhang Yeqi v deblu a mix Ivan Sozonov-Valeria Sorokinová.