O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR družstev žáků: titul slaví České Budějovice

V Benátkách nad Jizerou proběhlo o víkendu mistrovství České republiky smíšených družstev žáků. Z vítězství se po dramatickém finále radovali hráči Sokola Českých Budějovic, na druhém místě skončily domácí Benátky.

Osm uchazečů o žákovský titul

Do Benátek se sjelo osm nejlepších týmů z osmi krajských přeborů kategorie U15. V sobotním programu skupin se rozhodovalo o tom, které celky si vybojují účast v semifinále a kterým zůstane jen souboj o konečné páté místo. Ve skupině 1 brzy vykrystalizovali dva hlavní favoriti: domácí Deltacar Benátky nad Jizerou a Sokol Klimkovice, kteří si poradili s Brnem-Jehnicemi i outsiderem z Pardubic. Ve večerním duelu o první místo ve skupině byli úspěšnějí benátečtí, opírající se zejména o výkony dvojice Jan Louda – Denisa Šikalová.

Výsledky skupiny 1: Benátky – Brno 4:3, Klimkovice – Pardubice 7:0, Klimkovice – Brno 6:1, Benátky – Pardubice 5:2, Klimkovice – Benátky 2:5, Brno – Pardubice 5:2
pořadí: 1. Benátky, 2. Klimkovice, 3. Brno, 4. Pardubice

Ve druhé skupině nejprve Baník Most těsně porazil pražský Meteor. Naopak České Budějovice přímo rozdrtily USK Plzeň. Hráči ze západu Čech se ale dokázali oklepal a po dvou výhrách si zajistili účast v bojích o medaile. Nadále suverénní Jihočeši pak poslali do souboje "o čest" jak Meteor, tak i Most.

Výsledky skupiny 2: Most – Meteor 4:3, České Budějovice – Plzeň 7:0, Most – Plzeň 2:5, České Budějovice – Meteor 5:2, Most – České Budějovice 1:6, Plzeň – Meteor 4:3

Pro Budějovice rozhodla vyrovnaná sestava

V utkáních o konečné páté místo si nejprve Meteor poradil s Brnem jednoznačně 4:1, Baník Most pak vyřadil Pardubice 4:3. V duelu o pátou příčku potom Meteor vrátil Baníku porážku ze skupiny a po výsledku 4:3 se radoval alespoň z dílčího úspěchu. O 7. místo se utkalo Brno s Pardubicemi, Jihomoravané zvítězili 4:1.

V semifinále nejprve domácí Benátky jednoznačně deklasovaly USK Plzeň 4:0. Ke skreči mixu přidali singlové body Jana Loudy, Cristiana Savina a Denisy Šikalové. České Budějovice si pak poradily s Klimkovicemi 4:2. Body Jihočechům zajistili v singlech Albert Hadáček a Vojtěch Lapáček, na dvojce uspěla také Kateřina Bočková. Definitivní jistotu finále pak potvrdil debl Hadáček-Lapáček.

V boji o bronz Sokol Klimkovice přehrál USK Plzeň 4:1 – Západočechy v bojích o medaile citelně omezovala absence třetí dívky, která znamenala automatickou ztrátu na začátku každého utkání. Napínavé finále Benátky – České Budějovice otevřeli lépe domácí. V mixu si dvojice Jan Louda – Denisa Šikalová poradila s párem Vojtěch Baloušek – Bára Hadáčková. Obě hlavní benátecké hvězdy pak bodovaly i v singlech: Jan Louda porazil Alberta Hadáčka, Denisa Šikalová pak Terezu Janoštíkovou. Ostatní se ale nepřidali a větší vyrovnanost budějovického družstva rozhodla o osudu napínavého finále: Vojtěch Lapáček porazil Cistiana Savina, Kateřina Bočková si poradila s Adélou Zuzákovou. Albert Hadáček s Vojtěchem Lapáčkem ve třech setech udolali pár Cristian Savin – Jakub Tichý a definitivu mistrovskému titulu daly Tereza Janoštíková a Kateřina Bočková ve čtyřhře proti sestrám Zuzákovým.

Konečné pořadí MČR družstev žáků:
1. Sokol České Budějovice
2. BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou
3. Sokol Klimkovice
4. USK Plzeň
5. Sokol Meteor Praha Radotín
6. TJ Baník Most
7. Sokol Veselý Brno Jehnice
8. Polabiny Pardubice

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [14.05.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Milan Ludík o MČR v Karviné

Milan Ludík přijal naši výzvu a zaslal nám své dojmy před Mistrovstvím České republiky jednotlivců 2016 a po něm. Přečtete si hodnocení národního šampionátu pohledem české singlové jedničky.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Letní olympiáda dětí a mládeže: tři výhry Cristiana Savina

Plzeň hostila v minulém týdnu hry Letní olympiády dětí a mládeže, ve kterých spolu soupeřili sportovci různých krajů ČR. Na program se vůbec poprvé dostal i badminton, v turnaji žáků byl nejúspěšnější se třemi zlatými medailemi ...

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

ME klubů: Benátky došly mezi osm nejlepších

Ve francouzském Tours probíhalo od 10. do 14. června mistrovství Evropy klubů. Český zástupce, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz., došel i v oslabené sestavě do čtvrtfinále.

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS