O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Maldives International: Jan Fröhlich se dostal do čtvrtfinále

Turnaje International Challenge na Maledivách se zúčastnil také český reprezentant Jan Fröhlich. V úloze turnajové dvojky se probojoval až do čtvrtfinále, kde podlehl indickému soupeři.

Maledivské mezinárodní mistrovství přineslo loni Janu Fröhlichovi výhru nad Kevinem Cordonem z Guatemaly – její hodnotu docenil možná až zpětně po fantastickém Cordonově výsledku na mistrovství světa. "Do turnaje v Male jsem sice vstupoval jako nasazená dvojka, ale seznam účastníků se hemžil zástupci z Indie, Malajsie, Číny, Thajska, Japonska, Srí Lanky..." popisuje Jan v komentáři na svém oficiálním webu.

"Naštěstí na mě tentokrát los byl hodný a přihodil mi do prvních dvou kol Jaffara z Bahrajnu a juniora ze Srí Lanky. S oběma jsem se vypořádal ve dvou setech," zhodnotil své dva první zápasy. První kolo měl Jan jako nasazený hráč volné, ve druhém přehrál Al-Sayed Jafar Ebrahim Jafara z Bahrajnu 21:14 a 21:8, ve třetím si pak poradil s Pamodha Kaustika Hettiarachchi ze Srí Lanky 21:14 a 21:13. Ve čtvrtfinále už ho zastavil K Srikanth z Indie po setech 5:21 a 18:21.

"Proti Srikanthovi z Indie jsem začal hodně špatně – 1:11, zbytek setu jsem radši vypustil, protože v tomto vedru a vlhkosti je třeba proti Indům neplýtvat energií," popsal Jan zápas na svém oficiálním webu. "Druhý set se mi celkem povedl, přesto prohra 21:18. Každopádně 2200 bodů, což je více než můj nejlepší výsledek v celém uplynulém kvalifikačním období," zhodnotil vydařený turnaj na Maledivách.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.06.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Mistrovství světa: z našich reprezentantů uhrál kolo pouze Petr Koukal

 Bez výraznějšího úspěchu skončili čeští zástupci na mistrovství světa v čínském Guangzhou. Jediný vítězný zápas si připsal Petr Koukal, zranění kolene mu ale nedovolilo čelit ve druhém kole nasazenému Parupalimu z Indie.

MČR dospělých: od zítřka se bude v Mostě bojovat o medaile

Zítra startuje program Mistrovství České republiky dospělých, jehož hostitelem je letos Most. O titul budou soupeřit Petr Koukal a Jan Fröhlich, v akci diváci uvidí i olympioničku Kristínu Gavnholt či naše přední páraře.

London GP Gold: Kristína Gavnholt v semifinále!

Vynikajícího výsledku dosáhla na turnaji v Londýně Kristína Gavnholt: česká hráčka došla až do semifinále turnaje, cestou si poradila i s někdejší světovou jedničkou Wang Xin z Číny! Stínem na turnaji je obnovené zranění kolene ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS