Botswana International: Jan Fröhlich bronzový

Se třetím místem se vrací z dalšího exotického výletu český reprezentant Jan Fröhlich. Na mezinárodním mistrovství Botswany prohrál v semifinále s nejlepším hráčem afrického kontinentu.

Česká stopa: Jan Fröhlich se dostal až do bojů o medaile

Benátecký hráč a náš aktuálně druhý nejlepší singlista byl v turnajovém pavouku nasazen jako číslo 3. Toto nasazení posléze také potvrdil, když obsadil třetí příčku ve dvouhře mužů. Po volném prvním kole si poradil se Zambijcem Ngosem Chongou a Jihoafričanem Ianem Edwardsem. Prvním evropským soupeřem byl ve čtvrtfinále italský badmintonista Giovanni Greco. Po třech setech se ale i on musel sklonit před uměním našeho reprezentanta. V dalším kole už ale Jan narazil – ugandský hráč Edwin Eriking jej porazil po setech 21:19 18:21 a 21:12. Ekiring se později stal vítězem turnaje. "Když už konečně přijde dobrý los a šance získat nad 2000 bodů, nevyužiji tu šanci :(" hodnotil zklamaně na svých oficiálních stránkách krátce po dohrání. Později přidal ještě podrobnější zprávu z turnaje: "Botswana byl příjemný zážitek, lidé milí. V Pretorii v JAR tedy ne, alespoň většina. Přesto výsledek stejný.. opět jsem v semi prohrál s Edwinem Ekiringem, tentokrát 19 ve 3. setu. Hala je hodne dobrá, 9 kurtů, podlaha divná, ale ani neklouže. Jsme ve větší nadmořské výšce, takže míče se musi vzít ty úplně nejpomalejší, co existují, aby se dalo pořádně hrát ;) Program soutěže byl podivný, včera dopoledne jsme hráli 2 kola po sobě, takže řekněme 2 zápasy během asi dvou hodin, odpoledne a druhý den dopoledne pak vůbec nic, až dnes večer opět. Mně to zrovna sedělo, ale nevím, co by jim na to řekl třeba Lee Chong Wei na jedné ze Super Serii ;) "

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra mužů: Edwin Ekiring (Uganda) – Misha Zilberman (Izrael) 10:21 21:16 22:20
dvouhra žen: Claudia Mayerová (Rakousko) – Grace Ofodile Gabrielová (Nigérie) 21:18 21:12
čtyřhra mužů: Jinkaim Ifraimu Bulus, Ebenezar Olaoluwa Fagbemi (Nigérie) – Dorian James, Willem Viljoen (Jihoafrická republika) 23:21 13:21 21:15
čtyřhra žen: Michelle Edwardsová, Anna Viljoenová - Michelle Butlerová-Emmettová, Stacey Doubellová (všechno Jihoafrická republika) 21:12 21:14
smíšená čtyřhra: Dorian James, Michelle Edwardsová (Jihoafrická republika) - Ebenezar Olaoluwa Fagbemi, Susan Funayová Idehová (Nigérie) 21:16 11:21 21:19

Autor: Tomáš Krajča [05.12.2011]