O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Maldives International: naši uhráli dvě kola

Mezinárodního turnaje úrovně International Challenge na Maledivách se zúčastnili také čeští reprezentanti. Jan Fröhlich a Petr Koukal dokázali shodně uhrát dvě kola. Jediným evropským vítězem turnaje byl ve dvouhře Pablo Abian (Španělsko).

Z vysokohorského tréninku rovnýma nohama do olympijské kvalifikace

Petr Koukal se na maledivský turnaj poctivě připravoval – o vysokohorské přípravě v Číně jste si mohli přečíst i na BadmintonWebu. Jako devátý nasazený využil Petr naplno své pozice. Postupně si poradil s domácím Shaheemem Hassanem Afsheenem 21:8 a 21:10, ve druhém kola stejným poměrem (jen s přehozeným bodovým ziskem soupeře v obou setech) přehrál Khana Enayeta Ullaha. Ve třetím naopak potvrdil papírové předpoklady jeho soupeř: druhému nasazenému Ericu Pangovi z Nizozemska podlehl Koukal 16:21 a 13:21.

Se svým výsledkem mohl být spokojen také Jan Fröhlich. Ten se v napínavém třísetovém zápasu prvního kola postaral o velké překvapení, když vyřadil Kevina Cordona – třetí nasazený Guatemalan mu podlehl 21:7 18:21 a 19:21. Odměnou pro Jana bylo volné druhé kolo, ve třetím nestačil na Chetana Ananda z Indie a prohrál po setech 10:21 a 10:21. Třetímu českému zástupci Janu Vondrovi se nedařilo tak jako ostatním dvěma: hned v prvním kole vypadl s Ramirezem Rodolfem z Guatemaly po setech 19:21 a 14:21.

Zlato pro Evropu získal pouze Pablo Abian

Na vzdáleném turnaji se docela dařilo Evropanům, až na první místo to ale dotáhl jen jediný. Koukalův tréninkový sparing-partner z číny, Pablo Abian ze Španělska, který nenašel přemožitele ve dvouhře mužů. Ve dvouhře žen se radovala Sindhuová z Indie, další zlaté medaile mířily do Singapuru, Japonska a Kanady.

Kompletní přehled finálových utkání:

dvouhra mužů: Pablo Abian (Španělsko) – Chetan Anand (Indie) 21:15 21:16
dvouhra žen: P. V. Sindhuová - P. C. Thulasiová (obě Indie) 21:11 21:16
čtyřhra mužů: Chen Yong Zhao Aston, Wong Zi Liang Derek (Singapur) – Jürgen Koch, Peter Zauner (Rakousko) 21:19 21:17
čtyřhra žen: Komori Mikiová, Miyoshi Naová - Kanagami Michiková, Anai Yukiová (všechny Japonsko) 21:18 21:15
smíšená čtyřhra: Toby Ng, Grace Gaová (Kanada) – Arun Vishnu, Aparna Balanová (Indie) 10:21 21:12 21:9

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [13.06.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Petr Koukal: čínskému tréninku chybí intenzita

Nejlepší český badmintonista Petr Koukal absolvoval po Sudirman Cupu tréninky v čínském městě Kunming. Na svých stránkách přinesl také zajímavé postřehy, v čem se liší čínský trénink od toho evropského...

Novinky z českého badmintonu: ME veteránů 2012 bude hostit Jablonec!

Na české badmintonové scéně je v posledních dnech živo. Rozhodlo se například o tom, že Jablonec uspořádá v roce 2012 mistrovství Evropy veteránů. Přinášíme také čerstvé novinky ze sněmu Českého badmintonového svazu.

Příprava na republiku: jak trénuje Petr Koukal

Nejlepší český singlista podle mezinárodního žebříčku zveřejňuje na své facebookové stránce videa z přípravy na vrchol domácí sezóny – mistrovství České republiky. Sledujte, jak se připravuje profesionál.

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS