Brazil International: Koukal ani Fröhich olympijské body nevezou

Další exotická mise za body do olympijské kvalifikace se našim hráčům nevydařila: ani Jan Fröhlich ani Petr Koukal nedokázali v Brazílii na tamějším mezinárodním mistrovství vyhrát své první kolo.

Česká stopa: těžký los stál naše šanci na větší úspěch

V hlavní soutěži dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Brazílie startovali dva naši reprezentanti. Oba doufali v bodový přísun do probíhající olympijské kvalifikace, oba ale nakonec odešli zklamáni. Více šancí měl určitě Petr Koukal, který čelil Ivanu Sozonovovi z Ruska – kdyby osmého nasazeného přehrál, utkal by se znovu s portugalským hráčem Pedrem Martinsem, který ho vyřadil na mezinárodním mistrovství Guatemaly. Na opakování tohoto zápasu však nedošlo: Koukal totiž podlehl už Sozonovovi, sice ve třech setech, ale musel se se soutěží rozloučit už v prvním kole. Totéž platilo pro Jana Fröhlicha: v současnosti jediný hráč, který se snaží alespoň trochu soupeřit s Petrem Koukalem o možnost postupu na OH v Londýně 2012, narazil na sedmého nasazeného Yuhana Tana z Belgie – vzal mu sice druhý set, ale to bylo pro českého hráče maximum. Smůlu na los dokládá i další postup Belgičana, který to dotáhl až do nedělního finále...

Finálový den přinesl dvojí americkou radost

Finálové zápasy mezinárodního mistrovství Brazílie přinesly nejvíce radosti americké reprezentaci. Zasloužila se o to Eva Leeová, která dosáhla na nejvyšší příčku v mixu s Ho Halimem i ve čtyřhře s Paulou Lynn Obananovou. Michelle Li přidala za Kanadu třetí výhru pro severoamerický kontinent, dva evropské úspěchy si připsali Przemyslaw Wacha v singlu a Vladimir Ivanov s Ivanem Sozonovem v deblu.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Ho Halim, Eva Leeová (USA) – Glenn Warfe, Leanne Choová (Austrálie) 21:11 21:15
dvouhra žen: Michelle Li (Kanada) – Kana Itoová (Japonsko) 21:15 21:15
dvouhra mužů: Przemyslaw Wacha (Polsko) – Yuhan Tan (Belgie) 21:14 21:19
čtyřhra žen: Eva Leeová, Paula Lynn Obananová (USA) – Alex Bruceová, Michelle Li (Kanada) 21:14 21:17
čtyřhra mužů: Vladimir Ivanov, Ivan Sozonov (Rusko) – Adam Cwalina, Michal Logosz (Polsko) 16:21 21:14 24:22

Autor: Tomáš Krajča [25.09.2011]