O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Kristína Gavnholt porazila Larisu Grigovou

Ve svém druhém olympijském vystoupení potvrdila Kristína Gavnholt dobrou formu a získala cenné vítězství nad neoblíbenou soupeřkou: Larisu Grigovou z Ukrajiny porazila poprvé v kariéře, po takřka hodinové bitvě na tři sety.

Kristína do utkání ukázkově vlétla a po celý první set si držela bezpečný náskok. Za sedm minut se dokázala dostat do vedení 11:6, pak pěknou sérií na 16:10 a za stavu 19:11 už nebylo o vítězce setu pochyb. Vítězný křižný smeč české hráčky přišel za stavu 20:13 a Česko se tak mohlo radovat z první vyhrané sady na turnaji.

Na začátku druhé sady se hráčky přetahovaly o vedení. Nevydařené útoky Kristíny umožnily Larise odskočit na stav 5:9. V přestávce za stavu 7:11 bylo lépe ukrajinské soupeřce: "Kika" jako by trochu ustoupila z útočného stylu a svými klíry nedostávala Larisu do nouze. I ve druhé půlce setu tahala Kristína za kratší konec, nejvíce se přiblížila na dva body, ale Grigová odskočila na 14:19 a srovnala stav výsledkem 15:21.

Do třetího setu už opět vstoupila Kristína živě a s taktikou hrát více míčů dolů. Příprava útoku dropy zajistila úvodní dva body, pak vedení 4:2 a pestrým útokem nadějný stav 10:6. Otáčelo se ale za dvoubodového rozdílu 11:9. Po přestávce nabrala "Kika" rozhodující náskok - do trháku na 15:10 a 18:11 ji dostala nejen vlastní kvalitní hra, ale i vynucené chyby soupeřky. Ze sedmi mečbolů za stavu 20:13 využila Kristína ten třetí a potěšila publikum přímo v hale i u televizních obrazovek výhrou nad soupeřkou, s níž měla doposud negativní bilanci 0:4. Výborně, Kristíno, gratulujeme!