O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Kristína Gavnholt porazila Larisu Grigovou

Ve svém druhém olympijském vystoupení potvrdila Kristína Gavnholt dobrou formu a získala cenné vítězství nad neoblíbenou soupeřkou: Larisu Grigovou z Ukrajiny porazila poprvé v kariéře, po takřka hodinové bitvě na tři sety.

Kristína do utkání ukázkově vlétla a po celý první set si držela bezpečný náskok. Za sedm minut se dokázala dostat do vedení 11:6, pak pěknou sérií na 16:10 a za stavu 19:11 už nebylo o vítězce setu pochyb. Vítězný křižný smeč české hráčky přišel za stavu 20:13 a Česko se tak mohlo radovat z první vyhrané sady na turnaji.

Na začátku druhé sady se hráčky přetahovaly o vedení. Nevydařené útoky Kristíny umožnily Larise odskočit na stav 5:9. V přestávce za stavu 7:11 bylo lépe ukrajinské soupeřce: "Kika" jako by trochu ustoupila z útočného stylu a svými klíry nedostávala Larisu do nouze. I ve druhé půlce setu tahala Kristína za kratší konec, nejvíce se přiblížila na dva body, ale Grigová odskočila na 14:19 a srovnala stav výsledkem 15:21.

Do třetího setu už opět vstoupila Kristína živě a s taktikou hrát více míčů dolů. Příprava útoku dropy zajistila úvodní dva body, pak vedení 4:2 a pestrým útokem nadějný stav 10:6. Otáčelo se ale za dvoubodového rozdílu 11:9. Po přestávce nabrala "Kika" rozhodující náskok - do trháku na 15:10 a 18:11 ji dostala nejen vlastní kvalitní hra, ale i vynucené chyby soupeřky. Ze sedmi mečbolů za stavu 20:13 využila Kristína ten třetí a potěšila publikum přímo v hale i u televizních obrazovek výhrou nad soupeřkou, s níž měla doposud negativní bilanci 0:4. Výborně, Kristíno, gratulujeme!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [29.07.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS