O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Kharkov International: tři tituly pro Ukrajinu

Na dalším z evropských circuitových turnajů, který se konal v ukrajinském Charkově ve dnech 16.-19. září, se nejlépe vedlo domácí reprezentaci. Na vítězství dosáhli v mixu Valerij Atrašenkov s Elenou Prusovou, Larisa Grigová ve dvouhře žen a Mariya Ulitinová s Nataliyí Voytsekhovou v deblu. Ve dvouhře mužů vyhrál Ivan Sozonov z Ruska, čtyřhru pak ovládli Adam Cwalina a Michal Logosz z Polska.

Ukrajinské ženy neměly konkurenci

Ukrajina se z vítězství v domácí tělocvičně radovala ve všech disciplínách, kterých se účastní ženy. V singlu a deblu dokonce vidělo charkovské publikum ukrajinské finále. Do něj se prosadily Larisa Grigová a Mariya Ulitinová - druhá jmenovaná musela perně bojovat v semifinále s ruskou naději Rominou Gabdullinovou - až skóre 23:21 jí vyneslo finálovou účast. Ulitinové pak možná chyběly síly v závěru třetí sady: první nasazené a velké favoritce turnaje vzdorovala, ale podlehla jí 14:21 21:17 a 13:21.

Čtyřhra žen byla zcela ve znamení žluté a modré - barev ukrajinské vlajky. V semifinále ji nesly hned tři páry ze čtyř, nutno ovšem podotknout, že cestu horní polovinou pavouka usnadnilo i odhlášení prvních nasazených z Dánska. Mariya Ulitinová s Nataliyí Voytsekhovou ve finále porazily Annu Kobtsevovou a Elenu Prusovou 23:21 a 21:12.

Ve smíšené čtyřhře se dařilo více ruským párům, finále se ale nakonec obešlo bez nich. Bez obtíží se do něj dostali první nasazení: Valerij Atrašenkov s Elenou Prusovou neztratili po celý průběh turnaje ani set. Druzí nasazení Alexej Konakh a Alesia Zaitsava (tu můžeme znát z působení v české extralize, kde hájila barvy Benátek nad Jizerou) porazili postupně tři ruské páry, ve finále už ale běloruská dvojice podlehla domácím 19:21 a 16:21.

Pestrá dvouhra mužů, napínavý set čtyřhry

Dvouhra mužů byla národnostně nejpestřejší disciplínou turnaje - a zároveň také nejkvalitněji obsazenou. Po nevydařeném vystoupení v Belgii si spravil chuť alespoň částečně finálovou účasti Przemyslaw Wacha. Polský veterán jako nasazená jednička turnaje vyřadil i kanadského hosta Wojcikiewicze. Vítězem turnaje se ale nakonec stal Ivan Sozonov. Ruský bohatýr nebyl ani mezi nasazenými, ale poradil si jak s Portugalcem Pedro Martinsem, tak i turnajovou dvojkou, Litevcem Kestutisem Navickasem. Ve finále pak porazil Wachu 21:14 a 22:20.

Čtyřhra mužů byla opět spíše rusko-ukrajinským soubojem, do kterého ovšem výrazně promluvil polský pár Adam Cwalina - Michal Logosz. Třetí nasazení nejprve vyřadili ukrajinskou konkurenci, v semifinále zdolali velšské soupeře se jmény jako z pirátského dobrodružství nebo reklamy na tabákové výrobky: Joe Morgan a James Phillips, ve finále pak porazili nasazené jedničky Vladimira Ivanova a Ivana Sozonova 28:26 a 21:15.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [19.09.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Austria International: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam všech pěti finálových utkání na mezinárodním mistrovství Rakouska. Uvidíte například souboj elitních japonských singlistek, dramatickou čtyřhru žen, či vítězství anglického páru Clark – Langridge ve čtyřhře ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.

Austrian International: rozhodčí ukončila finále dvouhry mužů

Mezinárodní mistrovství Rakouska nabídlo nevídaný závěr finále dvouhry mužů; jeho protagonisty byla vedle obou soupeřů především hlavní rozhodčí. České výpravě se ve Vídni nedařilo.

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Banuinvest International: dobré výkony Kopřivy a Černé

Na turnaji evropského circuitu v Rumunsku se naši reprezentanti k medailím neprosadili. Svými výkony v kvalifikaci i hlavní soutěži potěšili Ondřej Kopřiva a Lucie Černá. Finálový den přinesl pestré spektrum vítězů a dvě napínavé ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS