O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Italian International: páteční finále svědčilo Angličanům

Mezinárodní mistrovství Itálie netradičně vrcholilo finálovými zápasy už v pátek 17. prosince. Dařilo se opět anglickým párařům, ale spektrum vítězů bylo hodně široké – nechyběla nizozemská čtyřhra, polský singlista či „německá běloruska“ Olga Kononová.

Češi tentokrát nezazářili – posbírali jen tři porážky

“Kolik Čechů, tolik porážek,“ platilo bohužel na mezinárodním mistrovství Itálie. Jan Vondra doplatil ve dvouhře na těžký los a hned v prvním kole prohrál s nasazenou jedničkou Przemyslawem Wachou z Polska 11:21 a 13:21. Také Pavel Florián měl obtížného soupeře. S Eetu Heinem z Finska svedl vyrovnaný, ale nakonec bohužel neúspěšný souboj a odešel poražen 21:15 17:21 a 17:21. Pavel pak nastoupil i do čtyřhry se svým trenérem Radkem Votavou, v ní nestačili na maďarský pár Andras Nemeth, Henrik Toth.

Finálový den: žádné zdržovačky

Jako by hlavní rozhodčí vydal příkaz: „žádné tříseťáky“ - to platilo pro finálový den Italian International. Hráči se skutečně nezdržovali dramatickými bitvami, vítězové i poražení jako by už se viděli spíš u vánočního stromečku a rozbalování dárků, a tak nejdelší zápas trval 40 minut – ale na čtyřhru žen stačilo minut dokonce jen 24.

Začátek a konec finálového programu rámovaly anglické úspěchy. Mixa ovládl anglicko-skotský pár Chris Adcock – Imogen Bankierová, čtyřhru mužů potom Anthony Clark a Chris Langridge. Ve dvouhře ukázala svou sílu Olga Kononová. Další změnou národního dresu tahle běloruská hráčka určitě neprohloupila – od doby, kdy začala trénovat v německém národním centru, jde její výkonnost nahoru, tentokrát si poradila ve finále s talentovanou levačkou Carolinou Marinovou. Na vítězství mezi muži dosáhl první nasazený rutinér evropských circuitových turnajů Przemyslaw Wacha, čtyřhru žen pak obrozená spolupráce nizozemských deblistek Selena Pieková a Iris Tabelingová.

Kompletní výsledky finálových utkání:

smíšená čtyřhra: Chris Adcock, Imogen Bankierová (Anglie, Skotsko) – Gert Kunka, Amanda Hogstromová (Estonsko, Švédsko) 21:14 21:15
dvouhra žen: Olga Kononová (Německo) – Carolina Marinová (Španělsko) 22:20 21:14
dvouhra mužů: Przemyslaw Wacha (Polsko) – Pablo Abian (Španělsko) 21:13 21:16
čtyřhra žen: Selena Pieková, Iris Tabelingová (Nizozemsko) – Margolzata Kurdelská, Natalia Pocztowiaková (Polsko) 21:15 21:9
čtyřhra mužů: Anthony Clark, Chris Langridge (Anglie) – Vladimir Ivanov, Ivan Sozonov (Rusko) 21:14 21:19

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.12.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Belgian International: dvě výhry Anderse Skaarupa Rasmussena

Mezinárodní mistrovství Belgie českým barvám mnoho radosti nepřineslo. K vítězným zápasům se prosadili pouze páraři, ale skončili daleko před medailovými pozicemi. Dvě výhry zaznamenal dánský deblista Anders Skaarup Rasmussen.

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Belgian International: jediné vítězství Kristíny Gavnholt

Jako jediná z našich reprezentantů se dostala do hlavní soutěže, jediná uhrála alespoň vítězství: Kristína Gavnholt držela český badminton nad vodou na mezinárodním mistrovství Belgie.

Bitburger Open: asijskou hegemonii narušil Vittinghus

Hans-Kristian Vittinghus udělal velký krok k účasti na OH v Londýně, když vyhrál turnaj Bitburger Open. V ostatních disciplínách se Evropanů museli sklonit před uměním asijských badmintonistů. Petru Koukalovi se v turnaji nedařilo ...

Brazil International: Koukal ani Fröhich olympijské body nevezou

Další exotická mise za body do olympijské kvalifikace se našim hráčům nevydařila: ani Jan Fröhlich ani Petr Koukal nedokázali v Brazílii na tamějším mezinárodním mistrovství vyhrát své první kolo.

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS