O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Italian International: maximem Čechů bylo druhé kolo

Na mezinárodním mistrovství Itálie se v minulém týdnu české reprezentaci příliš nedařilo. Z turnaje evropského okruhu si Češi odvezli jen několik postupů do druhého kola.

Početná parta v kvalifikaci i v hlavní soutěži

Relativně blízká dojezdová vzdálenost otevřela italský turnaj pro řadu našich hráčů – většina ale skončila v nabité kvalifikaci. Do hlavní soutěže ve dvouhře mužů se tak podívaly jen dvě české stálice: Petr Koukal a Jan Fröhlich. První jmenovaný si nejprve poradil s domácím Giovannim Grecem, ve druhém kole ale nestačil na Dickyho Palyamu – v krátké době tak podlehl podruhé nizozemskému soupeři. Jan Fröhlich se musel se soutěží rozloučit už v kole prvním, když nestačil na bulharského kvalifikanta Stiliana Makarského. Ve dvouhře žen napodobila Kristína Gavnholt osud Petra Koukala – v prvním kole porazila ruskou soupeřku Jevgeniji Dimovovou, ve druhém podlehla domácí a osmé nasazené hráčce Agnese Allegriniové. Svůj zápas prvního kola si hodně užili bratři Tomáš a Ondřej Kopřivovi – španělskou dvojici Jose Vicente Martinez – Eliecer Ojeda porazili až 22:20 ve třetím setu a všechny sázkaře tak hodně napnuli (jejich zápas patřil mezi ty, na které bylo možné živě sázet). Ve druhém kole už se jim ale nepodařilo překvapit zkušený rakouský pár Jurgen Koch – Peter Zauner.

Dvě zlaté medaile pro Valerii Sorokinovou

Ve finálových bojích, tentokrát netradičně naplánovaných už na pátek 16. prosince, si nejlépe vedli zástupci Ruska. Párové disciplíny zcela ovládli a rozdělili si medaile ve vzájemných zápasech. Kuriozitou mohlo pro diváky být, že ve finále čtyřhry realizační tým ruské reprezentace koučoval jednu ze zúčastněných stran: inu, to je rozdíl mezi cestou svazové podpory a objíždění světových turnajů "na vlastní pěst". Ruský tým se stal nejúspěšnějším národním celkem turnaje se třemi zlatými, individuální prvenství pak získala Valerie Sorokinová, vítězka mixu a čtyřhry žen.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Alexandr Nikolajenko, Valeria Sorokinová - Vitalij Durkin, Nina Vislovová (všichni Rusko) 13:21 21:18 21:17
dvouhra mužů: Pablo Abian (Španělsko) – Ville Lang (Finsko) 13:21 21:14 21:13
čtyřhra žen: Valeria Sorokinová, Nina Vislovová (Rusko) – Sandra Marinellová, Birgit Michelsová (Německo) 21:14 21:9
dvouhra žen: Yao Jie (Nizozemsko) – Petya Nedělčevová (Bulharsko) 21:11 21:17
čtyřhra mužů: Vladimir Ivanov, Ivan Sozonov - Vitalij Durkin, Alexander Nikolajenko (všichni Rusko) 21:16 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [19.12.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Prague Open: obhajoba Zwieblera a fair-play gesto Durkinjaka

Sobotním finálovým dnem vyvrcholilo mezinárodní mistrovství ČR. Špičkově obsazený a výborně zorganizovaný turnaj vyhrál ve dvouhře Marc Zwiebler, největšího potlesku se ale dočkal jeho soupeř Zvonimir Durkinjak za gesto fair play, ...

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS