Hungarian International: druhé místo českého mixu

Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou zazářili na mezinárodním mistrovství Maďarska. Z pozice nasazených jedniček došli až do finále smíšené čtyřhry a po porážce od anglických soupeřů vezou z Budaors druhé místo.

Češi v akci: úspěšný mix

V Maďarsku se představilo hned pět českých badmintonistů. Na největší úspěch přitom dosáhli Jakub Bitman a Alžběta Bášová společně v mixu. V turnaji hraném zkušebním systémem počítání do 11 bodů na 3 vítězné sety se jim dařilo potvrzovat pověst papírových favoritů. Postupně si poradili s ruským párem Zdanov-Khlebko 3:1 na sety, ve čtvrtfinále zdolali tureckou dvojici Ozturk-Kilic 3:2 a v semifinále si poradili i s chorvatskými soupeři Hoelblingem a Pavlinič 3:1 na sety. Až ve finále narazili: Ben Jane a Jessica Pugh ovládli zápas výsledkem 11:4 11:10 a 11:7, Jakubovi s Alžbětou tak zbylo druhé místo.

Po kvalifikačním postupu do hlavní soutěže sehráli pěkný zápas prvního kola čtyřhry mužů Ondřej Král a Ivo Stoklas, kteří podlehli po 41 minutách 2:3 na sety ruskému páru Romanov-Zdanov. Naopak se singlovými vystoupeními nebudou spokojeni Jakub Bitman a Adam Mendrek, kteří prohráli se soupeři v prvním kole: Bitman nestačil na Angličana Parsonse, Mendrek podlehl rakouskému soupeři Vattanirappelovi.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware.com

Autor: Tomáš Krajča [03.11.2014]