O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Hungarian International: druhé místo českého mixu

Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou zazářili na mezinárodním mistrovství Maďarska. Z pozice nasazených jedniček došli až do finále smíšené čtyřhry a po porážce od anglických soupeřů vezou z Budaors druhé místo.

Češi v akci: úspěšný mix

V Maďarsku se představilo hned pět českých badmintonistů. Na největší úspěch přitom dosáhli Jakub Bitman a Alžběta Bášová společně v mixu. V turnaji hraném zkušebním systémem počítání do 11 bodů na 3 vítězné sety se jim dařilo potvrzovat pověst papírových favoritů. Postupně si poradili s ruským párem Zdanov-Khlebko 3:1 na sety, ve čtvrtfinále zdolali tureckou dvojici Ozturk-Kilic 3:2 a v semifinále si poradili i s chorvatskými soupeři Hoelblingem a Pavlinič 3:1 na sety. Až ve finále narazili: Ben Jane a Jessica Pugh ovládli zápas výsledkem 11:4 11:10 a 11:7, Jakubovi s Alžbětou tak zbylo druhé místo.

Po kvalifikačním postupu do hlavní soutěže sehráli pěkný zápas prvního kola čtyřhry mužů Ondřej Král a Ivo Stoklas, kteří podlehli po 41 minutách 2:3 na sety ruskému páru Romanov-Zdanov. Naopak se singlovými vystoupeními nebudou spokojeni Jakub Bitman a Adam Mendrek, kteří prohráli se soupeři v prvním kole: Bitman nestačil na Angličana Parsonse, Mendrek podlehl rakouskému soupeři Vattanirappelovi.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware.com

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.11.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Adam Mendrek: "Dlouhodobý cíl? Být nejlepší hráč v Česku!"

Náročný program absolvuje v létě Adam Mendrek. Český reprezentant zkouší asijský dril v prestižních akademiích v Malajsii a Indonésii. Ptali jsme se ho na zážitky a srovnání dvou badmintonových velmocí.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS