O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U15: Beran vyhrál třikrát, Budzelová dvakrát

První celostátní turnaj žáků v Českém Těšíně přinesl tři zlaté medaile pro Petra Berana. S bilancí dvou zlatých mu sekundovala Dominika Budzelová, s bilancí 1-2-0 z turnaje odjížděla Michaela Zelinková.

Při neúčasti tradičních konkurentů Jana Loudy a Jana Somerlíka měl Petr Beran "umetenou" cestičku k úspěchu. Talentovaný Jihočech předvedl v turnaji řadu rituálních pohybů (v poslední době si oblíbil zejména salta s raketou a foukání na držátko prakticky před každou výměnou ;-)), ale zejména porci špičkových úderů a rychlého pohybu po kurtu. Ve dvouhře chlapců nenašel srovnatelného soupeře. Jediný set ztratil v semifinále – vzal mu ho Martin Jindra. Nenasazený hráč, který zaskočil řadu favoritů turnaje, získal překvapivý bronz, rozhodující set zápasu o finále ale začal Petr Beran sérií 11 bodů v řadě... a bylo rozhodnuto. Ve finále si celkem suverénně poradil s Michalem Vašátkem, jemuž v předchozím duelu vzdal další černý kůň turnaje, Martin Ludík.

Ve dvouhře dívek se do finále probojovaly první nasazené. Michaela Zelinková startovala po dvou měsících bez tréninku – po zranění se prosecká hráčka vrátila sympatickými výkony, na kvalitně připravenou Dominiku Budzelovou už to ale nestačilo. Klimkovická badmintonistka ukázala posun v dynamice i práci na úderové technice a potvrdila oprávněnost svého zařazení do širšího kádru národní juniorské reprezentace. Z dalších dívek svými výkony zaujala pardubická Michaela Fuchsová – semifinalistka produkovala pravděpodobně nejlepší útočnou hru ze všech účastnic.

Ve čtyřhře chlapců si výhru vybojovala dvojice Petr Beran – Vojtěch Lapáček. Neměli to ale vůbec snadné – semifinále proti brněnské dvojici Bureš-Ludík museli rozhodnout až výsledkem 25:23 ve třetím setu. Překvapivými finalisty se stali domácí Marek Kufa a Cristian Savin z Benátek. Nevysoký pár zaskočil nasazené jedničky Kurala s Vašátkem a získal pěkné druhé místo.

Čtyřhra dívek měla jasné favoritky: dvojice Budzelová-Zelinková také kráčela suverénně za výhrou. Finálový výsledek proti dvojici šikovných "třináctkek" Terkám Járové a Švábíkové (21:8 a 21:6) hovoří za vše. Výjimkou z pravidla bylo ovšem semifinále. Úřadující mistryně ČR U13 Berta Ausbergerová s Veronikou Srncovou se na starší soupeřky vytáhly. Po výhře v prvním setu dotáhly ve druhém ztrátu 15:20 na vyrovnaný stav. Michaela s Dominikou ale krizovou situaci zvládly a mohly se radovat z postupu.

Mix byl disciplínou plnou překvapení. Hned v prvním kole skončily nasazené jedničky Jiří Bureš a Berta Ausbergerová. Až do semifinále se probila dvojice Tomáš Ryba-Tereza Járová z pražské Astry – spojení brilantní úderové techniky a lenosti s chytrostí a pracovitostí slavilo úspěch. Do finále už ale Rybu s Járovou nepustili Michal Vašátko a Michaela Zelinková. Míša vstupovala do turnaje se zatejpovaným kotníkem, Michal ji napodobil po singlovém zranění – "duo tejp" se tak ve finále postavilo dvojici Petr Beran – Bára Šimoníková. Sehranější jihočeská dvojice potvrdila své nasazení a Petr Beran se tak mohl radovat ze zlatého hat-tricku.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Petr Beran, Bára Šimoníková (Sokol Křemže, Sokol Vodňany) – Michal Vašátko, Michaela Zelinková (Sokol Klimkovice, SK Prosek Praha) 21:19 21:15
čtyřhra dívek: Dominika Budzelová, Michaela Zelinková (Sokol Klimkovice, SK Prosek Praha) – Tereza Járová, Tereza Švábíková (Astra ZM Praha, Sokol Klimkovice) 21:8 21:6
čtyřhra chlapců: Petr Beran, Vojtěch Lapáček (Sokol Křemže, Sokol České Budějovice) – Marek Kufa, Cristian Savin (Slavoj Český Těšín, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) 21:11 21:14
dvouhra dívek: Dominika Budzelová (Sokol Klimkovice) – Michaela Zelinková (SK Prosek Praha) 21:13 22:20
dvouhra chlapců: Petr Beran (Sokol Křemže) – Michal Vašátko (Sokol Klimkovice) 21:14 21:14

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [08.10.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Letní olympiáda dětí a mládeže: tři výhry Cristiana Savina

Plzeň hostila v minulém týdnu hry Letní olympiády dětí a mládeže, ve kterých spolu soupeřili sportovci různých krajů ČR. Na program se vůbec poprvé dostal i badminton, v turnaji žáků byl nejúspěšnější se třemi zlatými medailemi ...

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS