O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U13: suverénem opět Cristian Savin

 O víkendu 16.-17. března proběhl v Brně třetí republikový turnaj kategorie mladších žáků. Suverénem turnaje se stal benátecký Cristian Savin, který si odvezl tři vítězství. V dívčích disciplínách se ze zlatých medailí radovala Adéla Vacková a Tereza Járová s Beatou Fukalovou. 

Ve dvouhře chlapců nalezl Cristian Savin vyzyvatele až ve finále - po hladkých výhrách nad Vašinou, Janoštíkem a Králem se mu postavil českokrumlovský Nicola Siviglia. Ani ten však středočeskému hráči nedokázal sebrat set. Do čtyřhry přitom fináloví soupeři nastoupili společně, a tak bylo zřejmé, kdo je hlavním favoritem, ač nebyli nasazeným párem číslo 1 - po výhrách nad páry Aubus-Grund, Kostrhun-Kostrhun, Král-Vajsejtl a Mišutka-Štěpánek se mohl Cristian radovat z druhé zlaté medaile. Na třetí pak dosáhl v mixu se svou oddílovou spoluhráčkou Kateřinou Zuzákovou. A opět to bylo beze ztráty setu po výhrách nad páry Blaník-Škarková, Vajsejtl-Vacková, Král-Hejčlová a Vykydal-Seibertová. 

Benátečtí hráči udělali radost svým trenérům nejen díky třem výhrám Cristiana Savina, ale i řadě finálových či semifinálových účastí - středočeský klub se tak stal v medailové bilanci jednoznačně nejúspěšnějším. Další vítězové přitom pocházeli až na jednu výjimku ze sousední oblasti; Prahy. Ve dvouhře dívek došlo při neúčasti Terezy Švábíkové na pražské finále mezi Terezou Járovou a Adélou Vackovou. Bitvu mezi dvěma rivalkami vyhrála tentokrát druhá jmenovaná a radovala se z premiérového republikového zlata. Járová si chuť spravila v deblu, kde spolu s Beatou Fukalovou jako druhé nasazené dokráčely až k turnajovému vítězství. 

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra chlapců: Cristian Savin, Nicola Siviglia (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz., SKB Český Krumlov) - Vojtěch Mišutka, Lukáš Štěpánek (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) 21:11 21:10
čtyřhra dívek: Beata Fukalová, Tereza Járová (Slavoj Český Těšín, Astra Praha) - Klára Hejčlová, Kateřina Zuzáková (Goram Teplice, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) 21:12 21:12
smíšená čtyřhra: Cristian Savin, Kateřina Zuzáková (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Marek Vykydal, Adéla Seibertová (Polabiny Pardubice) 21:10 21:6
dvouhra dívek: Adéla Vacková (Sokol Meteor Praha Radotín) - Tereza Járová (Astra Praha) 21:15 21:9
dvouhra chlapců: Cristian Savin (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Nicola Siviglia (SKB Český Krumlov) 21:18 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.03.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Nations to Nations: čeští žáci na čtvrtém místě

Nepopulární bramborová medaile zbyla na český výběr do 13 let na mezinárodním turnaji v maďarské Pécsi. V konkurenci osmi účastníků si naši nejmladší hráči vedli statečně a jen těsně přišli o stupně vítězů.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Finty v tréninku: inspirujte se sedmičkou videí

 Zadržené a překvapivé údery nejsou jen doménou hráčů světové špičky. Zvládne je každý; dokonce i děti. Podívejte se na fintičky z příjmu, při hře na síti i v zadní části kurtu v podání mladých hráčů z pražských oddílů.

Tipovačka: celkovým vítězem je Martin Schmied

Celkovým vítězem 1. ročníku tipovačky na extraligu se stal se 43 body Martin Schmied. Vítězem posledního kola, kdy jste tipovali zápasy finálového turnaje play-off, se stal Milan Kosek.

Navštívili jsme: Yonex Aréna

Badmintonová hala mistrovského celku extraligy TJ Sokol Veselý Brno Jehnice je otevřená i pro amatérskou veřejnost. V tělocvičně na okraji Brna najdeme pět kurtů a postupem času dobudované zázemí.

International preShow: české medailové úspěchy

Na Slovensku se konal ve dnech 16.-18. října mezinárodní turnaj mládeže do 13 let International Badminton preShow. Čeští badmintonisté si ze slovenské, maďarské, ukrajinské či chorvatské konkurence odvezli také několik medailí.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS