O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga: Brno porazilo Meteor nejtěsnějším rozdílem

Zápas víkendu, v němž se Brno střetlo s pražským Meteorem, přinesl velkou bitvu a těsný výsledek. Domácí favorité porazili Pražany 5:3, utkání přineslo také zápas mezi Petrem Koukalem a Janem Vondrou.

Tahákem nedělního programu Compo Praha extraligy smíšených družstev bylo bezpochyby utkání mezi Brnem a Meteorem. Nabité týmy se představily sice v ne úplně kompletních sestavách (Brnu scházel Polák Moren, Meteoru zase dvojice Rubáš-Sobota), ale přesto jejich soupisky přetékaly hvězdami a došlo i na duel našich předních singlistů Petra Koukala a Jana Vondry. Další nedělní utkání nebyla už tak napínavá: Kladno si doma poradilo s Astrou, Benátky a Dobruška si připsaly pohodlné výhry s nulou na kontě soupeřů.

Sokol Veselý Brno Jehnice – Sokol Meteor Praha Radotín 5:3

Nejkvalitnějším a také nejzamotanějším utkáním víkendu byl jistě duel mezi Brnem a Meteorem. Domácí byli jednoznačnými favority, ale na vítězství se hodně nadřeli. V úvodním mixu došlo na střet našich předních párů, posledních medailistů MČR – Bitman s Bášovou na straně Brna, Drančák s Kollarovou na straně Meteoru. Výrazně lepší bilanci mají první jmenovaní, museli ji ale potvrdit až ve třech setech. Jakub Bitman posléze spolu s Petrem Koukalem zajistil Brnu vedení 2:0, když ve dvou setech porazili dvojici Vondra-Drančák. Po párových disciplínách byl ale přesto stav vyrovaný: za Meteor korigovaly ve třech setech Kollarová s Titěrovou proti Bášové a Angguni, v první čtyřhře pak Herout s Nedělou porazili Vícena s Mendrekem.

Právě Adam Mendrek byl ale tím jediným z brněnských hráčů, který zaváhal ještě v singlu – podlehl výrazně zkušenějšímu René Nedělovi. Další body už “šly za Brnem” - Febby Angguni doslova zničila Evu Titěrovou, Jarolím Vícen porazil Iva Stoklase a v nejočekávanějším střetu dne si Petr Koukal věděl rady s Janem Vondrou a přehrál ho ve dvou setech 21:16 a 21:18.

BadmintonWeb tipoval: očekávali jsme výhru Brna 6:2, příliš nám nevyšly ani silné disciplíny Meteoru. Pražané málem překvapili a nebyli v Brně daleko od remízy. Play-off bude ještě zajímavé!

BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou – SK Prosek Praha 8:0

Utkání, které v benáteckém CR Project badmintonovém centru startovalo od 10 hodin, bylo tím nejrychleji dohraným v rámci nedělního programu – už krátce před 12. hodinou si mohli prosečtí sbalit své náčiní a vyrazit zpět směrem ku Praze. Benátky doma zvítězily suverénně s poměrem setů 16:0 a nejvyšší bodový zisk, na který pražský outsider dosáhl, byl 15 bodů v jednom setu.

O benátecké body se ve dvouhrách postarali Jan Vitvera, Viki Indra Okvana a Josef Richtr, dvouhru žen zvládla ještě suverénněji než v sobotu Kateřina Tomalová. V párových disciplínách se prosadily dvojice Provazník-Jelínek, Megawati-Milisová, Martinec-Okvana a Provazník-Milisová.

BadmintonWeb tipoval: asi nejjasnější víkendový tip na výhru domácích 8:0 nám vyšel. Prosek nebyl v žádném svém zápase ani blízko možnosti bodového zisku a po zásluze odjel z Benátek s debaklem.

TJ Sokol Dobruška – VSK Slavia TU Liberec 8:0

Utkání v Dobrušce se hostům hrubě nevydařilo. I přes dva třetí sety a několik těsných koncovek nedosáhli na jediný bod a víkend tak končí s nepříjemnou bilancí 0:16. Na chvostu tabulky tak budou bojovat s Prosekem o holé bytí a nebytí v soutěži. Dobrušským vyšly skvěle singly mužů: Tomáš Kopřiva nedal šanci Peníškovi, Sváta deklasoval Šídu a Ondřej Kopřiva porazil Hobzika. Petra Hofmanová našla cestou z Prahy sebevědomí a formu, ve třech setech přehrála slovenskou posilu Liberce Kubíkovou.

Ani v párech dobrušští nezaváhali a vyšel jim tah s rozdělením bratří Kopřivových, kteří oba dotáhli své partnery – Mariana Smreka a Davida Horáčka – k výhrám. Bodovaly také páry Hofmanová-Křížková a Smrek-Křížková.

BadmintonWeb tipoval: očekávali jsme liberecké body ve dvouhře a čtyřhře žen. Dobrušské dívčí části ale utkání vyšlo o poznání lépe, než to sobotní proti Proseku, a tak hosté odjížděli s porážkou 0:8.

BaC Esiko Kladno – Astra ZM Praha 5:3

Utkání mezi Kladnem a Astrou bylo zajímavé z mnoha úhlů pohledu. Utkávala se letošní a loňská či předloňská “štika soutěže”. Zároveň šlo o střet týmů postavených na odlišné filozofii: citlivá skladba týmů z hostování a přestupů na jedné straně, sázka na odchovance na té druhé. Po zajímavém průběhu se z výhry radovali domácí. Hned dvěma body přispěl jejich kapitán Daniel Skrčený, který spolu s Monikou Erbenovou přehrál pražskou dvojici Kočí-Lajdová ve třech setech a spolu s Michalem Severou si poradil i s párem Netík-Kurz. Astru opět držely nad vodou dívky, tentokrát to byla Eliška Maixnerová: spolu s Terezou Lajdovou získala další zářez ve čtyřhře proti dvojici Erbenová-Vacková, sama pak porazila Martinu Vackovou i v singlu. Na druhé straně si ovšem stoprocentní bilanci podrželi ještě dva hráči: Michal Severa k vítězství v deblu přidal i důležitou singlovou výhru nad Danielem Holcem, dva body pak Kladnu získal Marek Teller, jenž v singlu porazil Lukáše Kurze a ve čtyřhře s Petrem Hoškem pražskou dvojici Zahrádka-Holec. Na 3:5 z pohledu Astry upravoval kapitán hostů Pepa Kočí výhrou nad Holečkem.

BadmintonWeb tipoval: domácí se prosadili k pěti bodům namísto očekávaných šesti. Správně jsme odhadli sílu Astry v ženských disciplínách, k bodu, který jsme viděli spíše jako možnost než jako jistotu, se probojoval také zdravě motivovaný Pepa Kočí.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.12.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Memoriál P. Sima: Indonésané nechali českou konkurenci za sebou

Posledním vrcholným turnajem dospělých na domácí scéně bylo Grand Prix A v Liberci – Memoriál Petra Sima. Velmi dobře obsazený turnaj ukázal sílu asijského badmintonu. Ačkoliv ne vždy bez obtíží, dokázali dva indonésští ...

Cizinci v Česku: neporazitelní Asiati a kolonie Slováků

Stejně jako startují čeští hráči v zahraničí, také domácí oddíly pravidelně vítají posily z jiných zemí. Převažují – logicky – Slováci, ale v kádrech ligových družstev najdeme i dvojici Indonésanů, anebo čínskou rodačku z Polska. ...

Barážový víkend: Liberec a Brno B postoupily do 1. ligy

O víkendu proběhla barážová utkání o účast v dalším ročníku nejvyšší české soutěže a také západní a východní skupiny. Do první ligy postoupila družstva Slavia TU Liberec a Sokol Veselý Brno Jehnice B, naopak do západní skupiny ...

Český badminton: kdo je u nás nejlepší?

Prostá otázka – a zdaleka ne snadná odpověď. Kdo je u nás nejlepší v badmintonu? Nejvýše na světovém žebříčku jsou Petr Koukal, Kristina Ludíková a bratři Ondřej a Tomáš Kopřivovi. Mezi individualitami u nás dále vyčnívají ...

Badminton pro handicapované: zatím ticho po pěšině

Badminton je sportem otevřeným pro všechny – včetně handicapovaných. Ty v zahraničí sdružuje organizace I.B.A.D., která nabízí modifikace pravidel badmintonu pro vozíčkáře. Ve 28 zemích světa mohou handicapovaní sportovci soutěžit ...

Můj první turnaj: když si hrají děti

Nedávný Mezinárodní den dětí (každoročně se slaví 1. června) obrátil alespoň na chvíli pozornost lidí k těm nejmenším občanům. Mezi řadu společenských a sportovních akcí se zařadil také Turnaj minižáků, pořádaný oddílem Astra ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS