O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Estonia International: maximem bylo druhé kolo Fröhlicha

Na mezinárodním mistrovství Estonska bojovala čtveřice českých reprezentantů o body do světového žebříčku. Nejlepším výsledkem ale bylo pouze druhé kolo Jana Fröhlicha. V turnaji se dařilo nizozemské reprezentaci.

České kvarteto v hlavní soutěži příliš neuspělo

Nejdříve z Čechů se s Estonskem rozloučila Zuzana Pavelková. Přerovská badmintonistka byla nasazena jako číslo 5 v kvalifikaci, ale ve svém druhém zápase nestačila na Kate Robeshawovou z Anglie. Naopak Lucie Černá po dvou jednoznačných výhrách ze své kvalifikační větve postoupila do hlavní soutěže. V zápase proti sedmé nasazené Carole Bottové z Německa uhrála 10 a 12 bodů, přesto byli ona i její trenér Radek Votava s výkonem spokojeni. „V zápase jsem nechala všechno co umím a snažila jsme se bojovat v každé výměně. Myslím si, že se mi to dařilo. Mrzí mě několik zbytečných chyb, ale bylo jich opravdu málo. Většinu výměn se hrálo a když chtěla soupeřka bodovat, tak mě musela přehrát,“ uvedla na svém oficiálním webu. „Podala velice dobrý výkon, který se postupem času stále zlepšoval. Dobře rozehrávala a byla ve své hře velice aktivní.  “ ztotožnil se s hodnocením své svěřenky Radek Votava.

Druhým českokrumlovským hráčem v soutěži byl Pavel Florián. Ten se díky své pozici na světovém žebříčku dostal rovnou do hlavní soutěže, v prvním kole ale nestačil na Fabiana Hammese z Německa po setech 11:21 21:13 a 18:21 – v rozhodující sadě přitom dlouho držel výrazné vedení. „Po téměř hodinovém zápasu byl Pavel hodně naštvaný a zároveň smutný, že nedotáhl svou jinak doboru práci až do úplného konce. Rád bych i touto cestou pochválil za nasazení a velice dobré momenty, bez kterých by se nemohl do zápasu vůbec vrátit.“ hodnotil jeho výkon Radek Votava. „méně píjemným poznatkem ale bylo, že mi zápas v koncovce proklouzl mezi prsty. V období po zranění pro mě docela častý jev. Protože byl ale zápas z velké části povedený, beru to tak, že se stále pozvolna přibližuji svému cíli a jedna nebo dvě výhry v hlavní soutěži se prostě odkládají na příští turnaj, na který budu zase mnohem lépe připravený,“ uvedl na svém webu Pavel Florián.

Nejdále z našich soutěží došel Jan Fröhlich, i pro něj to ale bylo zklamání. Po výhře v prvním kole nad běloruským hráčem Yauhenim Yakauchukem mu ve druhém kole vystavil stop nizozemský kvalifikant Saber Afif. „Nemuzu uverit tomu, ze jsem v krasnem Tallinnu predvedl tak spatny badminton. Prvni kolo jeste uslo, to jsem na 2 sety 21-15 a 21-8 zvladl Belorusa Yakauchuka. Druhe kolo zacalo ve stejnem stylu...8-3 pro me, pak jeste 12-9 myslim a najednou konec, jakoby nekdo pichl do me voodoo panenky a nedarilo se uz vubec nic,“ hodnotil na svém webu Jan Fröhlich.

Tři nizozemské triumfy z pěti možných

Celý turnaj se nesl ve znamení nadvlády nizozemské reprezentace, a to zejména její ženské části. Z deseti finálových míst obsadili Nizozemci šest a třikrát se probojovali až k vítězství. Dvě zlaté medaile za čtyřhru žen a mix si odveze z Estonska Selena Pieková. Ve dvouhře mužů potvrdil Ville Lang z Finska své nasazení jako číslo jedna a celý turnaj ovládl.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra mužů: Laurent Constantin, Sebastien Vincent (Francie) – Jorrit De Ruiter, Dave Khodabux (Nizozemsko) 21:17 19:21 21:15
čtyřhra žen: Selena Pieková, Iris Tabelingová - Samantha Barningová, Ilse Vaessenová (všechny Nizozemsko) 21:15 13:21 21:10
dvouhra žen: Judith Meulendijksová (Nizozemsko) – Elisabeth Cannová (Anglie) 21:13 10:21 21:14
smíšená čtyřhra: Dave Khodabux, Selena Pieková - Jorrit De Ruiter, Samantha Barningová (všichni Nizozemsko) 21:7 21:12
dvouhra mužů: Ville Lang (Finsko) – Raul Must (Estonsko) 21:8 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.01.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS