Dutch Open: Kristína Gavnholt jen krok od medaile

Mezinárodní mistrovství Nizozemska se vydařilo Kristíně Gavnholt. Nejlepší česká singlistka byla jen jeden zápas od medaile a z haly v Almere si odvezla solidní přísun bodů do olympijské kvalifikace.

Příznivý los znamenal postup do osmičky

Kristína Gavnholt naplno využila příznivého losu. Ani tak na dobře obsazeném turnaji nebyl postup mezi osm nejlepších procházka růžovou zahradou. Kristína v prvním kole přehrála nejlepší Islanďanku Ragnu Ingolfsdottirovou 21:19 a 21:11. Ve druhém kole se opakovalo finále Czech International, Kristína opět dokázala porazit Arundhati Pantawaneovou z Indie 21:19 a 21:14. Ve čtvrtfinále pak narazila na dánskou hráčku Karinu Jorgensenovou – utkala se tak letošní a loňská vítězka mezinárodního mistrovství České republiky. Kristína měla doposud s Karinou bilanci 1:0, porazila ji ovšem až v těsné koncovce třetího setu 21:19. Tentokrát jí dánská hráčka oplatila tuto prohru stejnou mincí – po setech 14:21 21:17 a 19:21 se Kristína se soutěží rozloučila pátým až osmým místem.

Finálový den přinesl dvojí thajskou radost

Finálový den přinesl více radosti badmintonistům z Asie, či alespoň původem z Asie. Ke dvěma zlatým se propracovaly thajské páry, dvojí vítězství si odvezla Kunchala Voravichithaikulová. K tomu tchajwanský singlista Hsueh Hsuan Yi zvítězil ve dvouhře mužů a dvouhru žen vyhrála domácí Yao Jie. Pouze finále čtyřhry mužů mělo čistě evropské obsazení, polský pár Logosz-Cwalina v něm přehrál německou dvojici Kindervater-Schoettler.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Songphon Anugritayawon, Kunchala Voravichithaikulová – Sudket Prapakamol, Saralee Thoungthongkamová (všichni Thajsko) 21:17 24:22
dvouhra mužů: Hsueh Hsuan Yi - Chou Tien Chen (oba Thajsko) 18:21 21:15 21:16
dvouhra žen: Yao Jie (Nizozemsko) – P. V. Sindhuová (Indie) 21:16 21:17
čtyřhra žen: Duanganong Aroonkesornová, Kunchala Voravichithaikulová (Thajsko) – Shinta Mulia Sari, Yao Lei (Singapur) 21:10 21:16
čtyřhra mužů: Adam Cwalina, Michal Logosz (Polsko) – Ingo Kindervater, Johannes Schoettler (Německo) 21:19 19:21 21:14

Autor: Tomáš Krajča [17.10.2011]