O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Denmark Open: domácí publikum nadchl mix

Turnaj nejvyšší úrovně Premier Super Series přinesl řadu strhujících zápasů. Největší radost domácímu publiku v Odense udělali Joachim Fischer a Christinna Pedersenová vítězstvím v mixu.

Kristína Gavnholt vypadla v kvalifikaci

Dánský turnaj měl i symbolickou českou účast: do kvalifikace se přihlásila naše nejlepší singlistka Kristína Gavnholt. Bohužel se jí však stal osudným už první zápas, ve kterém podlehla Poon Lok Yan z Hong Kongu. Po vydařeném prvním setu 21:9 v dalších dvou soupeřka zápas otočila a vyhrála 21:12 a 21:16.

Fanoušci sledovali příběh Viktora Axelsena a Petera Gadeho

V hlavní soutěži nadchl dánské fanoušky zejména příběh jejich dvou zřejmě nejlepších singlistů. Jasná domácí jednička, veterán Peter Gade, dokráčel bez obtíží přes Wang Zhengminga a Marca Zwieblera do čtvrtfinále. Tam se mu postavil Viktor Axelsen – sedmnáctiletá naděje evropského badmintonu, juniorský mistr světa a očekávaný Gadeho nástupce. Axelsen se mezi osm nejlepších dostal výhrami nad Przemyslawem Wachou a pátým nasazeným Taufikem Hidayatem (!). V konfrontaci mezi "starým" a "mladým", jak sám na své facebookové stránce Gade zápas označil, se nakonec radoval zkušenější Peter, Axelsen mu ale dokázal vzít set. Parádní výkon později předvedl Peter Gade i v semifinále proti svému nejméně oblíbenému soupeři. S Lee Chong Wei z Malajsie svedl už mnoho neúspěšných bitev a vyhrát nedokázal ani tentokrát, tribuny v Odense ale s úžasem sledovaly, jak trápí výrazně rychlejšího a silnějšího soupeře až do koncovek obou setů 19:21 a 21:23.

Mixová nádhera v podání Joachima Fischera

Tradiční silnou disciplínou Evropanů je smíšená čtyřhra. To se potvrdilo i v Odense, když se na první místo probojovali Joachim Fischer Nielsen a Christinna Pedersenová. Dánský mix, který kombinuje vytáhlého, hubeného leváka a dlouhonohou hráčku s atypickou "vlnovou" přípravou na podání, nadchl diváky také svým pojetím hry: zvláště Joachim působí na kurtu při každé výměně, jako by se právě hrál mečbol, a cílevědomost i zápal pro hru dánského páru je inspirující pro všechny badmintonisty.

Joachim a Christinna si cenné prvenství vybojovali zejména v náročném semifinále. Proti prvním nasazeným, čínské dvojici Zhang Nan – Zhao Yunlei neměli papírově mít mnoho šancí, ale první set začali famózně, vedením 8:1! Po hladké výhře 21:12 přišlo zmrtvýchvstání čínského páru a druhý prohraný set 14:21. Ve třetím ale Dánové hnáni bouřícím publikem navázali na výkon z první sady a odnesli si nakonec výhru 22:20. Ve finále pak vyřídili druhý čínský pár Xu Chen – Ma Jin poměrem 22:20 a 21:16 a mohli vystoupit na nejvyšší stupínek turnaje Denmark Open.

Asijské debly ukázaly jinou úroveň

Finálové utkání mezi dvěma čínskými debly ve čtyřhře žen jen potvrdilo to, co už se nějakou dobu ví. A to, že pojetí této disciplíny v Číně je o třídu výš nad ostatními zeměmi: všechny čtyři zúčastněné badmintonistky předvedly agresivní, aktivní hru, jejíž razanci a rychlosti konkurence těžko může čelit.

Pro Evropu je ale na pováženou, že podobný náskok začínají mít elitní asijské debly i mezi muži. Do semifinále se sice dostal pár Matthias Boe – Carsten Mogensen, ale proti čínské dvojici Cai Yun – Fu Haifeng se neprosadil. A hra, kterou nabídlo semifinále mezi páry Markis Kido – Hendra Setiawan a Lee Yong Dae – Jung Jae Sung (vítězství si v koncovce třetí sady odnesli Korejci), a samozřejmě také finále, předčila vše, co máme možnost vídat pravidelně na evropských kurtech. Stovky smečů z výskoku v rychlostech blížících se hranici tří set kilometrů, skálopevná obrana, prudké drivy, ale třeba i zcela přirozené podání a příjem indonéského páru – to vše by mělo být velkou inspirací pro naše hráče a jejich trenéry.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra žen: Wang Xin - Wang Yihan (obě Čína) 21:14 23:21
smíšená čtyřhra: Joachim Fischer Nielsen, Christinna Pedersenová (Dánsko) – Xu Chen, Ma Jin (Čína) 22:20 21:16
čtyřhra žen: Wang Xiaoli, Yu Yang - Tian Qing, Zhao Yunlei (všechny Čína) 22:20 21:16
čtyřhra mužů: Jung Jae Sung, Lee Yong Dae (Korea) – Cai Yun, Fu Haifeng (Čína) 21:16 21:17
dvouhra mužů: Chen Long (Čína) – Lee Chong Wei (Malajsie) 21:15 21:18

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [24.10.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Carolina Marin obhájila titul mistryně světa!

Finálový den mistrovství světa přinesl obrovskou radost španělskému badmintonu. Carolina Marin získala podruhé za sebou zlatou medaili ve dvouhře žen. Dvouhru mužů ovládl Chen Long, Čína celkem brala tři zlaté.

Mistrovství světa jde do finále: dočká se Lee Chong Wei titulu?

Maratonský program měl sobotní semifinálový den MS v Jakartě. Řada vyrovnaných bitev skončila až v 11 hodin tamějšího času. Zítra čeká hráče finálový den a boje o zlaté medaile.

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Indonesia Open: singlová výhra Kento Momoty, domácí vyšli naprázdno

V tradičně fantastické atmosféře se odehrával minulý týden turnaj Premier Super Series v indonéské Jakartě. Vítězství ve dvouhrách získali Ratchanok Intanon a Kento Momota, domácí i přes bouřlivou podporu tribun dosáhli nejvýše na ...

Australian Open: Carolina Marin na vrcholu, Axelsenovi scházel krok

Dva velké příběhy evropských singlistů jsme sledovali na turnaji Super Serie v australském Sydney. Carolina Marin dokázala vyhrát dvouhru žen, Viktor Axelsen porazil v prvním kole legendárního Lin Dana, ale ve finále nestačil ...

Peter Gade se stal hlavním trenérem francouzské reprezentace

Francouzský badmintonový svaz by rád pozvedl svůj reprezentační tým na nejvyšší světovou úroveň. Pomoci má nový hlavní trenér, kterým není nikdo jiný, než Peter Gade – jedna z největších hvězd v historii badmintonu.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS