Charkov International: Kristína Gavnholt vypadla s vítězkou

Turnaje evropského circuitu v ukrajinském Charkově se zúčastnili také dva čeští reprezentanti. Pavel Florián i Kristína Gavnholt doplatili na los, Kristína dokonce podlehla pozdější vítězce Olze Kononové z Německa.

Česká stopa: dva singlisté se loučili brzy

Dva čeští zástupci na turnaji se rozloučili se soutěží už v prvním kole. Kristína Gavnholt musela čelit Olze Kononové. Její neoblíbená soupeřka, kterou ještě v sedmi vzájemných zápasech nedokázala porazit, dokázala být opět výrazně lepší naší singlové jedničky: Kristínu porazila za půl hodiny 21:8 a 21:14 – a odrazila se tak k vítězství v celém turnaji. Pavel Florián narazil na kanadského badmintonistu Stefana Wojcikiewicze a svedl s ním o poznání vyrovnanější bitvu. Po setech 21:14 19:21 a 21:14 však ale i přesto odešel poražen.

Na nejvyšší stupínek vystoupali dvakrát Němci

Pestré spektrum vítězů charkovského turnaje zahrnovalo ve dvou případech zástupce německého reprezentačního týmu. Již zmíněnou Olgu Kononovou doplnili v mixu první nasazení Michael Fuchs a Birgit Michelsová. Pouze čtyřhra žen měla vítězky z Asie, jinak se dařilo Evropanům: čtyřhru mužů vyhráli druzí nasazení z Ruska a ve dvouhře se na úkor juniorského mistra světa Viktora Axelsena prosadil Francouz Brice Leverdez.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Michael Fuchs, Birgit Michelsová (Německo) – Chayut Triyachart, Yao Lei (Singapur) 21:18 21:14
dvouhra žen: Olga Kononová (Německo) – Susan Engelstaffová (Skotsko) 21:9 21:10
čtyřhra žen: Shinta Mulia Sari, Yao Lei (Singapur) – Sandra Marinellová, Birgit Michelsová (Německo) 21:17 18:21 21:15
dvouhra mužů: Brice Leverdez (Francie) – Dmytro Zavadský (Ukrajina) 9:21 21:14 21:14
čtyřhra mužů: Vladimir Ivanov, Ivan Sozonov (Rusko) – Adam Cwalina, Michal Logosz (Polsko) 19:21 21:19 21:16

Autor: Tomáš Krajča [13.09.2011]