O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Charkov International: Kristína Gavnholt vypadla s vítězkou

Turnaje evropského circuitu v ukrajinském Charkově se zúčastnili také dva čeští reprezentanti. Pavel Florián i Kristína Gavnholt doplatili na los, Kristína dokonce podlehla pozdější vítězce Olze Kononové z Německa.

Česká stopa: dva singlisté se loučili brzy

Dva čeští zástupci na turnaji se rozloučili se soutěží už v prvním kole. Kristína Gavnholt musela čelit Olze Kononové. Její neoblíbená soupeřka, kterou ještě v sedmi vzájemných zápasech nedokázala porazit, dokázala být opět výrazně lepší naší singlové jedničky: Kristínu porazila za půl hodiny 21:8 a 21:14 – a odrazila se tak k vítězství v celém turnaji. Pavel Florián narazil na kanadského badmintonistu Stefana Wojcikiewicze a svedl s ním o poznání vyrovnanější bitvu. Po setech 21:14 19:21 a 21:14 však ale i přesto odešel poražen.

Na nejvyšší stupínek vystoupali dvakrát Němci

Pestré spektrum vítězů charkovského turnaje zahrnovalo ve dvou případech zástupce německého reprezentačního týmu. Již zmíněnou Olgu Kononovou doplnili v mixu první nasazení Michael Fuchs a Birgit Michelsová. Pouze čtyřhra žen měla vítězky z Asie, jinak se dařilo Evropanům: čtyřhru mužů vyhráli druzí nasazení z Ruska a ve dvouhře se na úkor juniorského mistra světa Viktora Axelsena prosadil Francouz Brice Leverdez.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Michael Fuchs, Birgit Michelsová (Německo) – Chayut Triyachart, Yao Lei (Singapur) 21:18 21:14
dvouhra žen: Olga Kononová (Německo) – Susan Engelstaffová (Skotsko) 21:9 21:10
čtyřhra žen: Shinta Mulia Sari, Yao Lei (Singapur) – Sandra Marinellová, Birgit Michelsová (Německo) 21:17 18:21 21:15
dvouhra mužů: Brice Leverdez (Francie) – Dmytro Zavadský (Ukrajina) 9:21 21:14 21:14
čtyřhra mužů: Vladimir Ivanov, Ivan Sozonov (Rusko) – Adam Cwalina, Michal Logosz (Polsko) 19:21 21:19 21:16

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [13.09.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Prague Open: obhajoba Zwieblera a fair-play gesto Durkinjaka

Sobotním finálovým dnem vyvrcholilo mezinárodní mistrovství ČR. Špičkově obsazený a výborně zorganizovaný turnaj vyhrál ve dvouhře Marc Zwiebler, největšího potlesku se ale dočkal jeho soupeř Zvonimir Durkinjak za gesto fair play, ...

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS