O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Canada Open: Čechům se příliš nedařilo

Dvojice našich reprezentantů, Zuzana Pavelková a Jan Fröhlich, zasáhla do bojů mezinárodního mistrovství Kanady. Jediný vítězný zápas si ale připsal Jan ve čtyřhře, kde se dostal do druhého kola.

Jinak byla česká bilance špatná. Zuzana Pavelková se připravuje v Kanadě na pozvání Wang Linling, která před dvěma lety hájila barvy Brna v naší extralize. Turnaj ji ale nezastihl v nejlepší pohodě – zranění zamezilo přerovské badmintonistce předvést to nejlepší. "Ladění formy před turnajem vypadalo tak, že jsem si v pátek při výpadu natáhla hamstring, takže jsem o víkendu dělala vše pro to, aby to bylo v úterý dobré," popisovala Zuzka své patálie na oficiálním webu. Stav se bohužel nelepšil a ovlivnil i výkon v prvním kole dvouhry proti Lee Chia Hsin (Tchaj-wan), které Pavelková prohrála 11:21 a 13:21. Není divu, že pocity bezprostředně po dohrání byly mizerné: "Chce se mi brečet, protože jsem nemohla hrát svoji hru, nemohla jsem hrát na 100%, přestože jsem se na zápas tak moc těšila, cítila se dobře a chtěla hrát. " Ale na všem zlém je něco dobrého, říká staré přísloví, a platí to i pro nepříjemnou situaci v turnaji. "Objevila jsem další věc, kterou musím změnit, ale bez zranění bych si to asi neuvědomila, takže to vlastně nebyl zase tak špatný turnaj," končí Zuzka na přece jen pozitivní notě.

Druhým českým zástupcem na Canada Open byl Jan Fröhlich. Ani ten se v prvním kole nedostal přes asijského soupeře, podlehl na tři sety korejskému hráči Jung Young Joon. Po 55 minutách vyrovnaného boje se bohužel z výhry radoval soupeř poměrem 21:18. O něco lépe si vedl Jan ve čtyřhře se švýcarským partnerem Marco Fuxem, když zdolali po třech setech domácí pár Lee-Lim. Mezi šestnácti nejlepšími už bohužel národnostně smíšený pár nestačil na tchajwanskou dvojici Chou Tien Chen-Liao Chao Hsiang (opět na tři sety).

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra žen: Choi Hye In, Lee So Hee - Park So Young, Park Sun Young (všechny Korea) 21:15 21:18
čtyřhra mužů: Liang Jui Wei, Lu Chia Pin - Liao Min Chun, Tseng Min Hao (všichni Tchaj-wan) 21:18 16:21 21:16
smíšená čtyřhra: Max Schwenger, Carla Nelteová (Německo) – Jorrit De Ruiter, Samantha Barningová (Nizozemsko) 21:18 23:21
dvouhra mužů: Lee Hyun Il (Korea) – Ng Ka Long (Hong Kong) 21:16 21:14
dvouhra žen: Michelle Li (Kanada) – Pai Yu Po (Tchaj-wan) 21:16 23:21

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.07.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Canada Open: domácí turnaj ovládla Michelle Li

V kanadském Calgary potěšila diváky Yonex Canada Open domácí Michelle Li, když dokázala zvítězit ve dvouhře. Singl mužů ovládl stejně jako nedávné US Open vracející se Lee Chong Wei.

US Open: Lee Chong Wei vyhrál první turnaj po návratu na světovou scénu

Turnaj US Open letos nepřinesl velký úspěch českým barvám; naši reprezentanti vypadli už v prvních kolech. Z výhry v singlu se radoval poprvé od návratu na kurty po dopingové kauze Lee Chong Wei, který ve finále udolal Hanse ...

Trinidad & Tobago International: dvě česká čtvrtfinále

Jan Fröhlich a Marcela Nesvedová se zúčastnili turnaje Trinidad & Tobago International. Na medailové umístění se dosáhnout nepodařilo, nejlepším umístěním bylo dvojnásobné čtvrtfinále.

Spanish International: Čechům se v Madridu nedařilo

Bez vítězného zápasu odjížděli Petr Koukal a Zuzana Pavelková ze circuitového turnaje v Madridu. Vítězi mezinárodního mistrovství Španělska se stali domácí Pablo Abian a Iris Wang.

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.

Jamaica International: druhé místo Zuzany Pavelkové

V exotické lokalitě, jamajském Kingstonu, dosáhla na medailový úspěch Zuzana Pavelková. Česká singlistka obsadila na turnaji Jamaica International druhé místo ve dvouhře.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS