O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Bratři Kopřivové: "Mrzelo nás, že se nehraje na tři vítězné sety."

Tomáš a Ondřej Kopřivovi ve druhém kole pařížského šampionátu podlehli prvním nasazeným a světovým jedničkám, malajsijské dvojici Koo Kien Keat, Tan Boon Heong. Se čtenáři BadmintonWebu se podělí o své dojmy z účinkování na mistrovství světa v badmintonu. Celý zápas si můžete prohlédnout ve streamovaném videozáznamu.

Na našem prvním mistrovství světa jsme nastoupili proti světovým jedničkám z Malajsie. Tato dvojice je spojením brutálního smečaře Boon Heong Tana a geniálního "míčového ekvilibristy" Koo Kien Keata, známého pod přezdívkou "KKK". Tito borci byli před šampionátem pasováni do role horkých favoritů na titul. My jsme k zápasu přistoupili jako k příležitosti získat první zkušenosti z akce typu mistrovství světa a s odhodláním sehrát co nejvyrovnanější partii.

Ještě před zápasem samotným nám bylo jasné, že budeme navíc moci okusit skvělou atmosféru poměrně dobře naplněné haly a pozornost všech jejích návštěvníků, protože se jednalo o poslední zápas dne.

Zápas jsme si užili. I když Malajsané po celou dobu drželi bodový náskok, v mnoha výměnách jsme se dokázali přizpůsobit jejich smrtelně prudkým úderům, postupně jsme se učili vracet Tanovu smeč (Tan je světový rekordman v tvrdosti smeče s výkonem 421 km/h) a několikrát se nám dokonce podařilo rozbít malajsijskou obranu smeči našimi.

S výsledkem 15:21 a 13:21 jsme celkem spokojeni, i když litujeme několika chyb, jež pramenily hlavně z rychlosti soupeřových úderů a hodinářsky přesné hry KKK na síti, ale také z Ondrovy nerozehranosti (3 měsíce před mistrovstvím netrénoval kvůli zraněním stehenního svalu) a omezeného pohybu.

Co nás ale po skončení zápasu mrzelo nejvíce, bylo, že se nehraje na tři vítězné sety a že si musíme i přes chuť pokračovat jít podat ruce…

Co dělá tyto charismatické Malajsany jedny z nejlepších hráčů na světě? Říká se o nich, že jsou vedle Taufika Hidayata nejtalentovanějšími badmintonisty současnosti. Tato fráze se při zápase projevuje například tak, že KKK s naprostou jistotou předvídá, kam soupeř na síti zahraje a jde balon "zabít" předem. Jeho čtení hry je neuvěřitelné, o citu pro balon ani nemluvě. Již na našich stránkách jsme popisovali jeho skvělou práci na síti, ve které Koo a Tan snad předčí i dánské deblisty.

Když je soupeř nucen vyhodit míč nahoru, může se jít rovnou otřít ke svému bagu - to, co zejména Tan předvádí při smeči, je něco neskutečného. Pokud soupeř přece jen smeč vybere, je zde připraven Koo, který sebevědomě zakončuje každý míč směřující do přední poloviny kurtu, případně posílá fintou soupeře opačným směrem.

A naopak - obrana Malajsanů připomíná zeď. Vybavuje se mi například legendární finále China Open 2009, kde KKK a TBH nechali snad 20x zasmečovat jednoho z nejlepších "dělostřelců" Jung Jae Sunga, aby si počíhali na jeho zeslábnutí a s úsměvem na rtech míč nakonec zabili na síti.

Pro nás dva se zápas na mistrovství světa proti světovým jedničkám stal nezapomenutelným zážitkem, ze kterého budeme čerpat poznatky pro další práci. Příští možnost konfrontace se světovou špičkou a možná také s KKK a TBH budeme mít už v říjnu na French Super Series. Více informací o našem působení na MS najdete na stránkách www.koprivabrothers.com

Tomáš a Ondřej Kopřivovi - Tan Boon Heong, Koo Kien Keat 15:21 13:21

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [30.08.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Univerziáda: nejlepší tým má Čína, nejvíc titulů Tchaj-wan

Tchaj-wan byl v minulém týdnu dějištěm akademického mistrovství světa v badmintonu. V týmové soutěži se z vítězství radovalo podle očekávání družstvo Číny, v soutěži jednotlivců ale došlo k několika překvapením. Nakonec si ...

Bojuj jako Vittinghus: skvělá výměna z All England

Tři čtvrtě minuty dlouhý klip předvede parádní výměnu ze zápasu mezi Lee Chong Wei a Hansem Kristianem Vittinghusem. Dánský badmintonista vybírá neuvěřitelné míče, na závěr předvede i svůj smysl pro čestný boj.

All England: videa z finálových utkání

Sledujte pětici videí z finálových utkání All England 2011. Uvidíte souboj velikánů Lin Dana a Lee Chong Wei, či dramatické finále čtyřhry mužů se šťastným koncem pro dánský pár Matthias Boe – Carsten Mogensen.

Atletický žebřík: tipy na odrazová cvičení

Atletický žebřík je pomůckou, jejíž využití prakticky nemá omezení. Přinášíme pětici videí s náměty na cvičení z produkce BadmintonCoach.cz - sledujte náměty na odrazová cvičení.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS