Belgian International: dvě výhry Anderse Skaarupa Rasmussena

Mezinárodní mistrovství Belgie českým barvám mnoho radosti nepřineslo. K vítězným zápasům se prosadili pouze páraři, ale skončili daleko před medailovými pozicemi. Dvě výhry zaznamenal dánský deblista Anders Skaarup Rasmussen.

Česká stopa: vítězní pouze Bitman s Bášovou

Českým singlistům se na dobře obsazeném turnaji v Belgii příliš nedařilo. Jakub Bitman vypadl po porážce s nasazeným Steffenem Rasmussenem, Jan Fröhlich nestačil ve třech setech na domácího Yuhana Tana. Kristína Gavnholt sice byla v turnaji čtvrtou nasazenou, los k ní byl ale nemilosrdný a po boji podlehla tchajwanské soupeřce Cheng Chi Ya. Kateřina Tomalová sehrála s jinou asijskou soupeřkou tři sety, nakonec ale na Anu Rovitovou z Indonésie také nestačila.

V párových disciplínách nás zastupovaly Kateřina Tomalová se Šárkou Křížkovou, které však uhrály proti silné nizozemské dvojici Barningová-Tabelingová jen 9 a 8 bodů. Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou pak v mixu prošli prvním kolem, když v koncovce třetí sady porazili francouzský pár Maio-Vignesová-Waranová. Ale v kole druhém už podlehli ve dvou sadách irské dvojici Samovi a Chloe Mageeovým.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Anders Skaarup Rasmussen, Lena Grebaková (Dánsko) – Jacco Arends, Selena Pieková (Nizozemsko) 21:18 9:21 21:15
čtyřhra žen: Imogen Bankierová, Petya Nedělčevová (Skotsko, Bulharsko) – Gabriela a Stefani Stoevovy (Bulharsko) 13:21 21:11 21:18
dvouhra mužů: Andre Kurniawan Tedjono (Indonésie) – Eric Pang (Nizozemsko) 21:17 21:11
dvouhra žen: Febby Angguniová (Indonésie) – Cheng Chi Ya (Tchaj-wan) 22:20 21:11
čtyřhra mužů: Anders Skaarup Rasmussen, Kim Astrup Sorensen (Dánsko) – Chris Langridge, Peter Mills (Anglie) 28:26 21:18

Autor: Tomáš Krajča [16.09.2013]