O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Adam Mendrek: "Výsledek z MS je pro mě nejcennější v kariéře."

Vynikající výsledky v posledních týdnech vynesly Adama Mendreka na 5. místo světového juniorského žebříčku a třetí místo v evropském pořadí. Krátce před odjezdem na tréninkový kemp v Číně jsme vyzpovídali vítěze MMČR juniorů a jednoho ze tří Evropanů, kteří se probojovali mezi šestnáct nejlepších na juniorském MS v Japonsku...

V závěru letošního roku se Ti podařilo vyhrát mezinárodní mistrovství juniorů v Chorvatsku, Slovensku a také doma v Česku. S formou tedy budeš asi spokojen... Kterého z těch titulů si vážíš nejvíce?

Každý z těchto titulů znamená pro mě mnoho! V Chorvatsku to byl pro mě první vyhraný titul, na Slovensku jsem to zase nečekal, protože jsem nevěděl, jak jsem na tom po příletu z Japonska. Před turnajem byla také úvaha, že bych tam nejel. Nakonec jsem udělal dobře, sice jsem se během turnaje trochu trápil a napínal našeho trenéra Petra Koukala, ale nakonec vše dobře dopadlo a já jsem mohl slavit titul. No a do třetice, nejspíš můj nejcennější titul jsem si přivezl z Orlové. Ten mohu považovat za "největší", protože jsem dokazal potvrdit dobrou formu na domácím poli, před domácím publikem, a z toho mám radost! 

Bylo pro Tebe MMJ ČR v Orlové jako domácí turnaj speciální? Jak sis užil zápasy před českým publikem?

Na každý mezinárodní turnaj, který se koná na české půdě, se moc těším! Můžu se ukázat před domácím publikem, rodinou a sponzory. Na druhou stranu si dělám na sebe menší tlak, že musím uhrát skvělý výsledek, a to mě asi trochu svazuje. Když se po pár zápasech od tohoto pocitu oprostím, tak se mi hraje skvěle a užívám si každý moment na kurtě! ;) 

Mezi úspěchy na circuitových turnajích jsi „vměstnal“ také postup mezi 16 nejlepších na MS juniorů v Japonsku. Jak hodnotíš tento výsledek a výhru nad Alexem Lanem?

Tento výsledek je pro mě nejcennější v mé dosavadní kariéře. Jenom to, že jsem dokázal využít dobrého losu, kde jsem nepotkal žádného Asiata, a tím jsem se dokázal dostat mezi 16 nejlepších hráčů, kde  byli pouze 3 Evropané (Viktor Axelsen, Jonathan Dolan a já), je pro mě skvělý výsledek! Více si však cením výhry nad mistrem Evropy Angličanem Alexem Lanem. V tomto zápase jsem podal svůj životní výkon a toho si velmi cením! 

Kde se zrodily aktuální úspěšné výsledky? Kde a jak ses připravoval na juniorské MS... a co se ti povedlo nejvíce zlepšit ve Tvé hře?

Podle mého názoru se moje aktuální výsledky ukázaly po dlouhé, náročné, ale skvělé přípravě, kterou jsem zahájil již v polovině června s mým kondičním trenérem Davidem Nerudem, poté přípravná fáze ve Španělsku a nakonec hlavní a vrcholná fáze, která proběhla v Dánsku. Nejvíce se mi povedlo zlepšit přechod ze zadní časti kurtu po útoku na sako, kde většinou ukončuji celou výměnu! Také se mi povedlo získat větší jistotu během hry, kdy se potřebuji dostat z těžkých pozic! Těmto zlepšením vděčím za tyto výsledky.

Jaké sis odvezl zážitky z Japonska, ať už po badmintonové i nebadmintonové stránce?

Zážitků z Japonska je mnoho, jak po badmintonové stránce, tak i po kulturní. Z badmintonových zážitků mohu jmenovat samotné mistrovství světa, kde jak organizace, dobrovolníci, samotná hala či hráči, byli úžasní! Po kulturní stránce mám velké, nezapomenutelné zážitky z historického města Kamakura, kde jsme se seznámili s tamní kulturou. Dále skvělý den prožitý na ulici Akihabara, kde nenajdete nic jiného, než elektroniku :)!

V prosinci Tě čeká intenzivní příprava v Číně. Jaký bude program tohoto soustředění, kdo ho povede a kdo budou Tví sparing-partneři?

Do čínského města Dongguan, kde se nachází juniorské národní centrum odlétám 30.11. Vrátit bych se měl 22.12, před Vánoci. Program je daný na celé tři týdny dopředu. V rámci tréninku bude vše, od badmintonových tréninku, fyzických tréninku až po psychologické "tréninky". Trénovat nás budou Wen Kai a Tang Xianhu, který mimochodem trénoval Lin Dana. Mí sparing-partneři budou doufám juniorští čínští hráči. Nechám se překvapit :)! Moc se tam těším, jelikož to bude nová zkušenost a věřím, ze to bude skvělá příprava na novou polovinu sezóny! 

Jaké jsou Tvé nejbližší turnajové cíle? Chystáš se posunut vpřed žebříčky dospělých, nebo se budeš více soustředit na juniorské turnaje?  

Moje cíle na druhou část sezóny jsou hlavně mistrovství Evropy juniorů, které se koná na konci března v Turecku, a mistrovství České republiky dospělých. To budou pro mě nejdůležitější turnaje sezóny! Jinak budu pokračovat v juniorských turnajích, ale také se chci zapojit do okruhu dospěláckých turnajů. Chci na jeden nebo dva dospělé mezinárodní turnaje. Tak vypadá můj plán na druhou část sezóny 2013. 

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.11.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Adam Mendrek: "Dlouhodobý cíl? Být nejlepší hráč v Česku!"

Náročný program absolvuje v létě Adam Mendrek. Český reprezentant zkouší asijský dril v prestižních akademiích v Malajsii a Indonésii. Ptali jsme se ho na zážitky a srovnání dvou badmintonových velmocí.

Bedřich Valenta: "Chci dát svému badmintonovému životu něco, co jsem mu ještě nedal."

Jednička domácího žebříčku dvouhry mužů, Bedřich Valenta, se v současné době připravuje na novou sezonu v Malajsii. Zajímalo nás, jak vypadají tréninky v akademii, která sídlí v hlavním městě Kuala Lumpuru.

US Open: Lee Chong Wei vyhrál první turnaj po návratu na světovou scénu

Turnaj US Open letos nepřinesl velký úspěch českým barvám; naši reprezentanti vypadli už v prvních kolech. Z výhry v singlu se radoval poprvé od návratu na kurty po dopingové kauze Lee Chong Wei, který ve finále udolal Hanse ...

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

Memoriál Petra Sima: překvapení v mixu na GPA dospělých

Poslední turnaj GPA dospělých v letošní sezoně hostil tradičně Liberec. Vítězi memoriálu Petra Sima se ve dvouhrách stali Hana Milisová a Adam Mendrek, překvapivější výsledky přinesly ale párové disciplíny, a zejména mix.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS