O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Z historie: sledujte předválečný badminton

Tentokrát se v našem videoseriálu podíváme skutečně hluboko do historie našeho sportu: sledujte vzácné badmintonové záznamy ze 40., a dokonce až z 20. let minulého století! Gentlemani s dřevěnými raketami a dámy ve slušivých šatech s dlouhými sukněmi už čekají...

1926: ladné pohyby při badmintonu

Na začátku tohoto minutového filmového záznamu je divákům představena slečna Rose, která je pak i aktérkou zápasu na zpomaleném záznamu. Video je ale bohužel hodně tmavé, takže pro obdivování ladných pohybů doporučujeme zahýbat s nastavením jasu a kontrastu vašeho monitoru.

1929: angličtí vysokoškolští badmintonisté

Minutový filmový záznam ukazuje badmintonové výměny studentů Mercantile College. Film je němý, ale nabízí hezký pohled na hru samotnou i na z dnešního pohledu humornou výstroj závodníků – zvláště dámám se s dlouhými sukněmi muselo hrát... inu, „jedna radost“ ;-)

1939: předválečný badminton v dlouhých kalhotách

Necelá minuta záběrů z roku 1939 už ukazuje jiný badminton – předválečná hra už byla regulérním sportem a záznam několika výměn z finálového utkání All England Open pro filmový týdeník nabízí pohled na hru blízkou té dnešní, snad až na gentlemanské dlouhé kalhoty jednoho z hráčů.

1940: angličtí profesionálové předvádějí hru pod širým nebem

Pro filmový týdeník Gaumont News vznikla minutová reportáž z exhibičního utkání anglických badmintonových profesionálů v USA. Krásný film nabízí i zpomalené záběry některých vydařených úderů, například parádních kraťasů zahrávaných křížem po síti.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.01.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Cvičení se švihadlem: kondiční příprava (nejen) pro badminton

 Švihadlo patří mezi základní pomůcky v tréninku badmintonistů. Sledujte pestré možnosti jeho využití na šestici videí z produkce BadmintonCoach.cz - naučíte se se švihadlem rozběhat, rozcvičit, a dostanete tipy na frekvenční i ...

Finty v tréninku: inspirujte se sedmičkou videí

 Zadržené a překvapivé údery nejsou jen doménou hráčů světové špičky. Zvládne je každý; dokonce i děti. Podívejte se na fintičky z příjmu, při hře na síti i v zadní části kurtu v podání mladých hráčů z pražských oddílů.

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

Finty v tréninku: trojitá porce překvapivých úderů

 Sledujte tři nová videa z produkce BadmintonCoach.cz a naučte se spodní backhandový slice, překvapivý forehandový lob z příjmu nebo zatajený backhandový lob, který můžete znát z jedinečného provedení Petera Gadeho...

Finty v tréninku: překvapivé varianty kraťasů

 Sledujte tři nová videa s fintičkami, které se tentokrát odehrávají v předních rozích a zahrnují zadržené varianty kraťasů na síti. Finty můžete zařadit do tréninku už od nejmladších kategorií.

Backhandové podání: sledujte seriál tréninkových videí

 Co všechno umožňují a co naopak zapovídají pravidla pro podání? Jaká je správná technika krátkého či dlouhého servisu? A jak podávat takticky, variabilně a přitom konzistentně? Poradí vám čtveřice tréninkových videí.


Tagy: z historie, video


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS