O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Sudirman Cup: výborné vystoupení českého týmu

V čínském Dongguanu probíhalo minulý týden MS smíšených družstev. Český tým dosáhl na celkové 2. místo ve 3. výkonnostní skupině, když po třech výhrách ve finále podlehl silnému celku Vietnamu.

Tým pod vedením trenéra Tomasze Mendreka tvořili Petr Koukal, Jan Fröhlich, Milan Ludík, Jakub Bitman, Zuzana Pavelková a Alžběta Bášová. Vyrovnaná sestava a bojovné výkony přinesly jeden z nejvydařenějších turnajů – tři výhry v základní skupině vynesly český celek do souboje o zlato, kde už naši bohužel nestačili na asijského soupeře.

Prvním zápasem v základní skupině byl duel proti Rakousku. Ten jsme zvládli poměrem 4:1, když bodovali Petr Koukal ve dvouhře a páry Fröhlich-Ludík, Bášová-Pavelková a Bitman-Bášová. Cenná byla zejména vydřená výhra v mixu; výhra nad lokálním rivalem naše navíc nakopla do dalšího průběhu šampionátu.

Druhým soupeřem pro nás byl silný a málo "čitelný" celek Jihoafrické republiky. Ve vyrovnaném utkání přinesli body na českou stranu opět v mixu Jakub Bitman a Alžběta Bášová, Zuzana Pavelková zdolala ve vyrovnané dvouhře Elme De Villiers a uspěla i společně s Alžbětou Bášovou v závěrečné čtyřhře. Mít jako rozhodující zápas v utkání dámskou čtyřhru bývá noční můrou většiny koučů, Tomasz Mendrek si ale nemohl přát nic lepšího – jednoznačná výhra 21:13 a 21:11 znamenala třetí, vítězný bod pro ČR.

K jistému vítězství ve skupině bylo potřeba udělat ještě poslední krok, také velmi obtížný. Tým Turecka disponoval skvělými ženami a "hratelnými" muži, což se potvrdilo i v konečném účtování. Zuzana Pavelková svou dvouhru prohrála, ale Milan Ludík ve třech setech porazil Ramazana Ozturka. Na 2:1 pro Turecko upravily ženy v deblu, ale po třech setech srovnali stav ve čtyřhře Jan Fröhlich s Milanem Ludíkem. Rozhodoval mix, v němž Jakub Bitman a Alžběta Bášová udrželi stoprocentní bilanci a porazili Ramazana Ozturka a Ozge Bayrak 25:23 a 26:24!

Ve finále skupiny 3 jsme se utkali se silným celkem Vietnamu. Celkové skóre 0:3 hovoří jednoznačně v náš neprospěch, ale zejména mix Bitmana a Bášové snesl porovnání a dlouho držel asijské favority v šachu.

Sledujte finále Česko – Vietnam v záznamu:

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.05.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Český badminton: kdo je u nás nejlepší?

Prostá otázka – a zdaleka ne snadná odpověď. Kdo je u nás nejlepší v badmintonu? Nejvýše na světovém žebříčku jsou Petr Koukal, Kristina Ludíková a bratři Ondřej a Tomáš Kopřivovi. Mezi individualitami u nás dále vyčnívají ...

Vietnam Grand Prix: juniorská mistryně ukázala sílu

Souběžně s evropskými circuitovými turnaji dospělých i juniorů se konalo také Vietnam Grand Prix. Turnaje úrovní jen těsně pod Super Serií se zúčastnila širší asijská špička, skvělým výkonem překvapila zejména Ratchanok ...

Orlová hostila mezinárodní mistrovství juniorů

Dějištěm Yonex Czech Junior International 2010, mezinárodního mistrovství České republiky juniorů, se stala opět Orlová. Severomoravské město vidělo triumf francouzské reprezentace: její hráči získali čtyři zlaté medaile z pěti. ...

Sudirman Cup: Česko podlehlo Austrálii 0:5

Česká reprezentace startuje na mistrovství světa smíšených družstev dospělých. První zápas našemu družstvu nevyšel – od Austrálie zaznamenalo jednoznačnou porážku v poměru 0:5.

Sudirman Cup: Česko – Slovensko 5:0

Derby mezi Čechy a Slováky na mistrovství světa smíšených družstev mělo jednoznačný průběh. Čeští badmintonisté potvrdili úlohu favoritů a v prestižním utkání svým východním bratrům nedovolili získat ani set.

Sudirman Cup: Česko – Peru 4:1

Závěrečné utkání skupiny Sudirman Cupu – mistrovství světa smíšených družstev – přineslo české reprezentaci druhé vítězství. Soupeři našich byli hráči Peru, české družstvo Jihoameričany porazilo 4:1.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS