O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Rakouská liga: dvě výhry Bitmana a Milisové

O víkendu začala prvním kolem nejvyšší klubová soutěž v Rakousku, kde působí hned několik českých hráčů. Nejlépe si vedli Jakub Bitman a Hana Milisová - oba zaznamenali dvě výhry, Hana tím pomohla k vítězství svého týmu BSC 70 Linz nad družstvem ASV Pressbaum, kde působí další tři Češi.

V českém souboji se radovala Hana Milisová

Utkání prvního kola mezi BSC 70 Linz a ASV Pressbaum bylo také střetem českých posil obou předních družstev rakouské ligy. Za Pressbaum nastoupili René Neděla, Hana Procházková a Ivana Vilímková, nikdo z nich však nedokázal získat ani bod. Naopak domácímu týmu výrazně pomohla Hana Milisová - původem českokrumlovská hráčka porazila společně s Carissou Turnerovou ve čtyřhře žen dvojici Vilímková – Procházková 21:14 a 21:10, druhý bod pak přinesla v mixu s Mihou Horvatem – opět proti Procházkové, která hrála s Romanem Zirnwaldem (21:11 9:21 a 21:12). Další body pro Linz vybojovali Matthias Almer a Miha Horvat ve druhém deblu a singlisté Matthias Almer a Carissa Turnerová, za domácí jen korigovali výsledek Daniel GRAßMÜCK, Luka Wraber a dvojice Roman Zirnwald, Daniel GRAßMÜCK. Konečný výsledek utkání BSC 70 Linz – ASV Pressbaum tedy 5:3.

Jakub Bitman vstoupil do soutěže dvěma výhrami

Úspěšně vstoupil do rakouské nejvyšší soutěže také Jakub Bitman, který hájí barvy týmu z hlavního města WBH Wien. Vídeňský tým vysoko zvítězil na půdě BC Montfort Feldkirch, dva ze sedmi získaných bodů přitom zajistil právě Bitman. V první dvouhře porazil domácího Stefana Ratheysera 21:12 a 21:14, nezaváhal pak ani v deblu s Heimo Götschlem, když přehráli dvojici Stefan Ratheyser – Fabian Steurer 21:13 a 21:11. Další body pro vítězný tým zajistili ve dvouhrách Lukas Weissenbäck a Tina Kodricová, ve čtyřhrách potom páry Jesper Madsen – Lukas Weissenbäck, Tina Riedlová – Tina Kodricová a Jesper Madsen – Tina Riedlová. Domácím čestný bod vybojoval ve druhé dvouhře Martin Bočák. BC Montfort Feldkirch – WBH Wien 1:7.

Ve třetím utkání které se o víkendu hrálo, podlehl tým Raiffeisen UBSC Wolfurt doma družstvu Kelag Kärnten 2:6, na čele sedmičlenné tabulky rakouské nejvyšší soutěže je díky skóre WBC Wien. Tabulku, rozlosování a detaily jednotlivých zápasů můžete sledovat na tournamentsoftware.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [21.09.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS