O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Rakouská liga: dvě výhry Bitmana a Milisové

O víkendu začala prvním kolem nejvyšší klubová soutěž v Rakousku, kde působí hned několik českých hráčů. Nejlépe si vedli Jakub Bitman a Hana Milisová - oba zaznamenali dvě výhry, Hana tím pomohla k vítězství svého týmu BSC 70 Linz nad družstvem ASV Pressbaum, kde působí další tři Češi.

V českém souboji se radovala Hana Milisová

Utkání prvního kola mezi BSC 70 Linz a ASV Pressbaum bylo také střetem českých posil obou předních družstev rakouské ligy. Za Pressbaum nastoupili René Neděla, Hana Procházková a Ivana Vilímková, nikdo z nich však nedokázal získat ani bod. Naopak domácímu týmu výrazně pomohla Hana Milisová - původem českokrumlovská hráčka porazila společně s Carissou Turnerovou ve čtyřhře žen dvojici Vilímková – Procházková 21:14 a 21:10, druhý bod pak přinesla v mixu s Mihou Horvatem – opět proti Procházkové, která hrála s Romanem Zirnwaldem (21:11 9:21 a 21:12). Další body pro Linz vybojovali Matthias Almer a Miha Horvat ve druhém deblu a singlisté Matthias Almer a Carissa Turnerová, za domácí jen korigovali výsledek Daniel GRAßMÜCK, Luka Wraber a dvojice Roman Zirnwald, Daniel GRAßMÜCK. Konečný výsledek utkání BSC 70 Linz – ASV Pressbaum tedy 5:3.

Jakub Bitman vstoupil do soutěže dvěma výhrami

Úspěšně vstoupil do rakouské nejvyšší soutěže také Jakub Bitman, který hájí barvy týmu z hlavního města WBH Wien. Vídeňský tým vysoko zvítězil na půdě BC Montfort Feldkirch, dva ze sedmi získaných bodů přitom zajistil právě Bitman. V první dvouhře porazil domácího Stefana Ratheysera 21:12 a 21:14, nezaváhal pak ani v deblu s Heimo Götschlem, když přehráli dvojici Stefan Ratheyser – Fabian Steurer 21:13 a 21:11. Další body pro vítězný tým zajistili ve dvouhrách Lukas Weissenbäck a Tina Kodricová, ve čtyřhrách potom páry Jesper Madsen – Lukas Weissenbäck, Tina Riedlová – Tina Kodricová a Jesper Madsen – Tina Riedlová. Domácím čestný bod vybojoval ve druhé dvouhře Martin Bočák. BC Montfort Feldkirch – WBH Wien 1:7.

Ve třetím utkání které se o víkendu hrálo, podlehl tým Raiffeisen UBSC Wolfurt doma družstvu Kelag Kärnten 2:6, na čele sedmičlenné tabulky rakouské nejvyšší soutěže je díky skóre WBC Wien. Tabulku, rozlosování a detaily jednotlivých zápasů můžete sledovat na tournamentsoftware.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [21.09.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS