O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Rakouská liga: dvě výhry Bitmana a Milisové

O víkendu začala prvním kolem nejvyšší klubová soutěž v Rakousku, kde působí hned několik českých hráčů. Nejlépe si vedli Jakub Bitman a Hana Milisová - oba zaznamenali dvě výhry, Hana tím pomohla k vítězství svého týmu BSC 70 Linz nad družstvem ASV Pressbaum, kde působí další tři Češi.

V českém souboji se radovala Hana Milisová

Utkání prvního kola mezi BSC 70 Linz a ASV Pressbaum bylo také střetem českých posil obou předních družstev rakouské ligy. Za Pressbaum nastoupili René Neděla, Hana Procházková a Ivana Vilímková, nikdo z nich však nedokázal získat ani bod. Naopak domácímu týmu výrazně pomohla Hana Milisová - původem českokrumlovská hráčka porazila společně s Carissou Turnerovou ve čtyřhře žen dvojici Vilímková – Procházková 21:14 a 21:10, druhý bod pak přinesla v mixu s Mihou Horvatem – opět proti Procházkové, která hrála s Romanem Zirnwaldem (21:11 9:21 a 21:12). Další body pro Linz vybojovali Matthias Almer a Miha Horvat ve druhém deblu a singlisté Matthias Almer a Carissa Turnerová, za domácí jen korigovali výsledek Daniel GRAßMÜCK, Luka Wraber a dvojice Roman Zirnwald, Daniel GRAßMÜCK. Konečný výsledek utkání BSC 70 Linz – ASV Pressbaum tedy 5:3.

Jakub Bitman vstoupil do soutěže dvěma výhrami

Úspěšně vstoupil do rakouské nejvyšší soutěže také Jakub Bitman, který hájí barvy týmu z hlavního města WBH Wien. Vídeňský tým vysoko zvítězil na půdě BC Montfort Feldkirch, dva ze sedmi získaných bodů přitom zajistil právě Bitman. V první dvouhře porazil domácího Stefana Ratheysera 21:12 a 21:14, nezaváhal pak ani v deblu s Heimo Götschlem, když přehráli dvojici Stefan Ratheyser – Fabian Steurer 21:13 a 21:11. Další body pro vítězný tým zajistili ve dvouhrách Lukas Weissenbäck a Tina Kodricová, ve čtyřhrách potom páry Jesper Madsen – Lukas Weissenbäck, Tina Riedlová – Tina Kodricová a Jesper Madsen – Tina Riedlová. Domácím čestný bod vybojoval ve druhé dvouhře Martin Bočák. BC Montfort Feldkirch – WBH Wien 1:7.

Ve třetím utkání které se o víkendu hrálo, podlehl tým Raiffeisen UBSC Wolfurt doma družstvu Kelag Kärnten 2:6, na čele sedmičlenné tabulky rakouské nejvyšší soutěže je díky skóre WBC Wien. Tabulku, rozlosování a detaily jednotlivých zápasů můžete sledovat na tournamentsoftware.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [21.09.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS